Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit szólnátok egy olyan...

Mit szólnátok egy olyan valláshoz ahol nem isteneket imádnak hanem magát az embert?

Figyelt kérdés
Sokan mondják hogy nem isteneket kell keresnünk hanem magunkat, hiszen az igazi isten bennünk van, aki teremt. Milyen vallás lenne az szerintetek, ahol az emberek önmagukat és egymást tisztelik, valamint magukban és az emberi közösségben hisznek?

2012. máj. 16. 15:03
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Gyerekek! Hát senki nem tanult itt történelmet?


Fáraók ,Sztálin ,Hitler ,Észak - Korea stb. Voltak és vannak is olyan emberek akiket "istenként" imádnak/tak.

2012. máj. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
De nem másokra gondoltam, hanem magunkra.
2012. máj. 17. 12:45
 23/25 anonim ***** válasza:
47%

A taoizmus inkább filozófia. Tudom, hogy vallás lett belőle, de akár honnan nézzük nem az. Ami a buddhizmust illeti, igen, az egy Isten nélküli vallás,van viszont neki filozófiája ami nem abból áll hogy istenítsd magadat. Az egy roppant mély bölcsesség forrása, ne dőlj be a divat buddhistáknak, nem abból áll, hogy meditálgatunk és érdekes dolgokat mondunk.


Nekem egyébként mindkét fent nevezett vallás szimpatikus, bár nem tartozom egyikhez sem. De amit te mondasz, az a LaVey vonalhoz áll közelebb, az meg egy rakás szemét, nézz utána.

2012. máj. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem ma az emberek nagyobb része ennek a "vallásnak" a követője.

Amúgy ennek, hogy "hiszek önmagamban" így nincs értelme, mert hinni csak olyasmiben lehet, ami túlmutat önmagunk korlátjain, én viszont nem tudok önmagamon túlmutatni. Magamban maximum bízhatok, de szerintem hülyeség olyasmiben bízni, ami gyenge és mulandó.

2012. máj. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Buddhista vallás hasonló. Ott sem imádsz egy istenséget sem, hanem magadban keresed a kérdéseidre a válaszokat.
2012. máj. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!