Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit szólnátok egy olyan...

Mit szólnátok egy olyan valláshoz ahol nem isteneket imádnak hanem magát az embert?

Figyelt kérdés
Sokan mondják hogy nem isteneket kell keresnünk hanem magunkat, hiszen az igazi isten bennünk van, aki teremt. Milyen vallás lenne az szerintetek, ahol az emberek önmagukat és egymást tisztelik, valamint magukban és az emberi közösségben hisznek?

2012. máj. 16. 15:03
1 2 3
 1/25 rajcziz ***** válasza:
90%
LaVey-i sátánizmus nagyban erre alapul
2012. máj. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Na hoppá akkor megelőztek :)
2012. máj. 16. 15:10
 3/25 anonim válasza:
41%

Undorító lenne, és hamar szétzüllene ez a már amúgyis egy dagonyára hajazó Föld.


Gondolkodj már. Az ember esendő, gyarló, irigy stb. Nincs tökéletes ember, ellenben az Isten az. (most tök mindegy milyen vallásról beszélünk) Róla lehet példát venni, erőt meríteni stb.

Ha például megsért valaki, és azt láttad, hogy más ezért ölt, amiért megsértették, te is ölni fogsz, mert a másikról fogsz példát venni?

Így is önző már az ember, hát akkor még mennyire lenne az, ha csak saját maga lebegne előtte.


Az, amit leírtál, nem így valósulna meg. Mert az ember nem képes azt tisztelni, ami ugyanolyan, mint ő. Csak mindig egy magasabb hatalmat.

2012. máj. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez minek vallás?
2012. máj. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
3. isten meg nem létezik. Én hiszek abba hogy minden vallás eredetét az őskorban kell keresni. Az emberek nem értették hogy miért halnak meg vagy hogy miért villámlik, ezért kitaláltak isteneket. Nem értették a tökéletesség hiányát ezért valakit kitaláltak aki jobb náluk, egy egyetemes jobbat akit imádhatnak, afféle hiánypótlót. Nem hiszek abba, hogy az ember egymaga nem képes a saját korlátait átlépni. Csak mert nem akarja, vagy nem hisz magában.
2012. máj. 16. 15:20
 6/25 A kérdező kommentje:
Önbizalom kérdése. Én képes vagyok nálam jobb képességű emberekkel együttműködni, de attól én még nem fogom magamat lesajnálni, mert ismerem az értékeimet. Nincs szükségem arra hogy vezetgessenek, vagy hogy egy láthatatlan hatalom irányítson.
2012. máj. 16. 15:22
 7/25 A kérdező kommentje:
Mivel istent is az emberek teremtették, ezért a jóindulat mibennünk van, mi vagyunk rá képesek. A jó meg a rossz amúgy is az emberek által kreált melléknevek, a világ egyik pontján egy adott dolog jó, de egy másik helyen az a dolog már rossz. Ez is az emberek gondolkodásmódján múlik. Egyáltalán nem hiszek abba hogy szükségünk van istenekre. Ellenben egymásra és magunkra nagyon is van.
2012. máj. 16. 15:25
 8/25 anonim ***** válasza:
56%

Hát ez így elég Istentelennek tűnne:)

Nem hiszem, hogy jó lenne.


Szeress mindenkit és másokat ne bánts!

Ez a törvény. Ha így cselekszel, Isten akaratát teljesíted a kereszténység szerint.


Nem hiszem, hogy az emberek annyira összetartóak és erősek, hogy ezt ne bontsák meg.

Mindenki bosszút, hatalmat akar. Valamiért szerettek felsőbbrendűek lenni. Az érzékenység meg nagy átok.

2012. máj. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Én ezeket tipikus emberi érzelmeknek hívom. Pszichológia. Velünk született dolgokról van szó, ezekkel nem lehet mit kezdeni ezeket el kell fogadni. A másik ez a túlzott megbocsájtás ezt sem igazán értem. Ha valaki engem JOGTALANUL megbánt, akkor dühöt érzek. Ez teljesen normális. Miért kéne nekem ezt az érzést elfojtanom magamban? Én ezt nem úgy értelmezem, hogy ha valaki beszól, vagy megbánt, akkor nem egyből nekiugrok és megverem, hanem nyíltan szemtől szembe megbeszélem vele a konfliktusomat és rendezem a nézeteltérést. Onnantól egyikünkben sem marad frusztráció. Figyeld meg az emberszabásúakat hogyan viselkednek. Nincs sok különbség köztük meg köztünk, hiába vagyunk annyira intelligensek, ugyanazok a driveok hajtanak minket is meg őket is.
2012. máj. 16. 15:43
 10/25 anonim ***** válasza:

Lehet természetesen csinálni egy olyan világot, ahol mindenkit kilökünk, megsemmisítünk, aki nem alkalmazkodik, csak hogy az emberiség fejlődjön. No de mi alapján döntjük el, hogy mi jó?

Ha a szeretettel, oktatással bírjuk rá az embereket, hogy "jók" legyenek, ne romboljanak, akkor Istennek tetsző életet fogunk élni.

Ha meg te is a véletlenekben hiszel, akkor tök mindegy mi van a földön.

2012. máj. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!