Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kik alkalmazzák ma Krisztus...

Kik alkalmazzák ma Krisztus tanításait?

Figyelt kérdés
2012. máj. 13. 07:10
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Vidiripi


ArturoBla!


Akkor szólj az érintett személyeknek a dologról megjelölve az igét is hogy utána nézhessenek. De a televíziós dolgon ez mit sem változtat.

2012. máj. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

@ Vidiripi:


Az aktivitásról annyit, hogy igen közeli ismeretségi körömben tudok nem egy példát, akik igen-igen aktívak; nem mérik, de szerintem lazán több jön ki, mint heti 10 óra. :D


A másikat pedig olvasd újra, léccike: "...a televíziós műsorokat meg az interneten elérhető tanításokat, közvetítéseket még nem is említettem, azt hiszem."


Tehát: 1. Televíziós műsorok. Például Istentisztelet közvetítése, melynek műsorideje alatt folyamatosan fogadják a telefonokat, sms-eket, emaileket. Előadás vagy tanítás, hasonló lehetőségekkel. Tehát van kapcsolat. Beee. :P


2. Internet: Élő közvetítések stb. elérhetők egyes gyülekezetek honlapjain. Ezeken van Kapcsolat link, lehet emailt írni, ill. sok helyen telefonálni is.


Tehát nincs itt semmi baj a személyességgel.


Üdv. :)

2012. máj. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 ArturoBla ***** válasza:

@ Vidiripi: van is ilyen kérdés itt fenn. Egyébként Lk 10,7. A pláne az volt, mikor a plébánoshoz csöngettek be, hogy megtérítsék o.O

@ Berta Wooster: A tv-vel, internettel nincs baj, mert az ember ignorálja, ha nem érdekli. DE! Egy vallási csoport ne járjon a nyakamra, ne akarjon engem így az ő vallására kényszeríteni. Ha érdekel egy vallás, felekezet, én járjak utána, és ne ilyen izzadságszagúan loholjak az emberek nyomában, mert igencsak visszataszító. Arról nem is beszélve, hogy így tényleg azt a benyomást is keltik, hogy bajban van az ún. "egyházuk" és hamar kell az utánpótlás.

Aki szimpatizál egy vallással, az tud tenni érte...

2012. máj. 17. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 lsandor ***** válasza:

Vegyünk egy témát a prédikálást, tanítványképzést. Mit tanít a Biblia ezzel kapcsolatban, utána pedig mindenki gondolkodjon el azon, hogy kik felelnek meg ennek.

1. Miről kell prédikálni? Lukács 4: 43 - a Királyság jó híre. Jézusnak is ez volt az elsődleges munkája, nem úgy ismerték mint gyógyító, vagy szakács, hanem mint tanító. Manapság a kereszténység abba a hibába esik, hogy mindent tesz, csak nem azt, amit kellene, mégpedig tanítani az embereket. Fontos tudnunk alapból azt, hogy egyáltalán mi is a Királyság jó híre. (Berta szerinted mi az?)


2. Hogyan kell ezt tenni? Lukács 8: 1 - ez a minta. Tehát nem szabad egy vallásnak megelégedni azzal, hogy csak az akváriumban lévő halakra pecázik.


3. Mi indítson erre valakit? Zsoltárok 110: 3 - "készséggel". Illetve ennek önkéntes, ingyenes munkának kell lennie.

Kik felelnek meg ennek?

2012. máj. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Berta drága!

Bevallom zavar a figyelmetlenséged az internetet nem említettem. Pontosan azért mert az teljesen más mint a televízió. A műsor ideje alatt fogadják a telefonokat. Na jó talán van egy kis kapcsolat de személyesnek semmiképpen sem nevezném. Továbbra is fenn tartom hogy a TV nem való arra hogy evangelizáljunk.

Az internettel kapcsolatban meg az a személyes véleményem hogy az a jövő. Tehát az efféle dolgokat csak is támogatni tudom. De a TV azt nem.


Az aktivitást meg az egyes tagokra lebontva értettem. Nem egy adott személyre.


ArturoBla!


S a plébános melyik egyház tagja? Mert ha baptista volt akkor nem csodálom hogy nem foglalkozott a tanúkkal. Mert nagyon sok dologban azonos állásponton vannak viszonylag kevés eltéréssel.

Bár a plébános megnevezés a katolikusoknál van.


"@ Vidiripi: van is ilyen kérdés itt fenn."


Belinkelnéd nekem az említett kérdést? Előre is kösz.

2012. máj. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

@ lsandor:


Ha legalább néha kihúznád az orrod az Őrtorony-irodalomból, és esetleg mást is olvasnál, akkor egyből tudnád a választ... Mert bizony-bizony nem a JT-k. Nem fogom állandóan ugyanazt leírni neked, olvasgass vissza, aztán gondolkodj TE.


Egy kis JT-humor, tegnap találtam:


Watchtower & Awake Song by the late Dale Baker


[link]


Meg esetleg azon is eltöprenghetnél egy kicsit, hogy ha az ŐT olyan frankó volna, és valóban komolyan a Biblia tanításaira épülne, akkor nem lenne annyi botrány körülötte. (Bírósági perek, tüntetések...)


Vagy például nem lenne 5 - 10-szer magasabb az öngyilkosságot elkövetők száma, mint az átlagnépességben.


"According to the Cult Awareness And Information Center and other reports, Jehovah's Witnesses commit suicide at a rate far exceeding (5-10 times greater) the general population."


[link]


[link]


Tudod, a jó fa jó gyümölcsöt terem, a rossz fa meg rosszat, ennyi a történet.



@ Vidiripi, drága:

Biztos vagy benne, hogy én voltam figyelmetlen? Nem mintha nem fordulhatna elő, de azért te is tudod, hogy ritkaság. ;)

Ellentétben egyesekkel, akiket felszólításra hajlandó vagyok megnevezni. :D


"Az aktivitást meg az egyes tagokra lebontva értettem. Nem egy adott személyre."


Erről nem tudok pontos adatokat írni. Tudod, a Bibliában sehol nincs leírva, hogy kötelező mindenkinek meghatározott időt fordítani erre, és azután kitölteni és leadni a "szántóföldi jelentést", mint ahogyan a JT-k teszik...

Ezzel kapcsolatban a fentebb linkelt honlap másik gyöngyszemét itt találod:

How to stretch those hours

[link]


Üdv. :)

2012. máj. 18. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kedves Berta!


A 12. válaszod 2-es pontjával volt gondom. Mert a netet személy szerint alkalmasnak találom az igehirdetésre.

Nekem csak a TV-s dolgokkal van ellenszenvem. Ennyi.

2012. máj. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 lsandor ***** válasza:
Hát igen Berta ha te mondod akkor biztosan úgy van. Mert te aztán nagyon tudod
2012. máj. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 lsandor ***** válasza:
Ja és amiket írtam, azok tények. Szóval látszik, hogy nem tudod kétségbe vonni, mert így van, mondhatsz akármilyen olcsó kifogásokat
2012. máj. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Amiket írtál, Saca, azok NEM tények. Merthogy már több alkalommal is meg lettek cáfolva. Rendes érvekkel, adatokkal.

És ismétlem, amit egyszer már írtam neked: Hiába érvelsz, ha az érveidet meg lehet cáfolni; így teljesen felesleges irkálnod. Mutass csak egyetlen olyan kérdést vagy témát, ahol olyan érvet hoztál fel, amit nem cáfolt meg valaki... Csak egyetlen egyet...

2012. máj. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!