Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kik alkalmazzák ma Krisztus...

Kik alkalmazzák ma Krisztus tanításait?

Figyelt kérdés
2012. máj. 13. 07:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%
Katolikus egyház.
2012. máj. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Melyekre gondolsz pontosan?

És az alkalmazók alatt személyeket vagy csoportokat értesz?

Pontosíts, légy szíves, mert ez így túl általános.


Vagy ha jó az általános válasz is, akkor: mindazok, akik komolyan veszik a hívő életet, az elköteleződést, Isten kinyilatkoztatott szavát...

A Szentlélek / Szent Szellem az, aki meggyőz bűn, igazság és ítélet tekintetében; Ő az a vigasztaló / pártfogó, aki jelen van a Földön; Ő teszi élővé a Biblia szavait, és az embereket is vezeti az úton. Nélküle lehet erőlködni, de nem nagyon fog menni.


Üdv. :)

2012. máj. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 ArturoBla ***** válasza:
Krisztus tanításait - elvileg - az Egyház minden tagja (beleértve a híveket is, mert ugye együtt alkotják az Egyházat). Valaki radikálisan követi az evangéliumi tanításokat (szerzetesek), valaki a család, a világi élet útján tud megszentelődni.
2012. máj. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Mulder614 ***** válasza:
0%

(Máté 28:19, 20) :"Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében,0 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig.”

Jehova Tanúi végzik ma ezt a mindenre kiterjedő prédikálómunkát.

2012. máj. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Krisztus tanításai: a parancsolatok betartása, az Úr, magunk és felebarátaink szeretete, önzetlenség, alázat, becsületesség, stb. Krisztus tanításait tehát azok az emberek alkalmazzák, akik valóban és őszintén vallásosak., akik az Üdvözítő tanításai szerint is élnek.
2012. máj. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Mely tanításaira gondolsz pontosan?
2012. máj. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Mulder614!


Ha teljes képet akarunk kapni akkor az csak rész információ hogy Jehova tanúi végzik a prédikáló munkát.

Mert személy szerint hallottam baptistát is beszélni az evangéliumról. Vagy vannak olyan felekezetek akiknek a tagjai kimennek az utcára s ott szólítanak meg embereket hogy beszéljenek nekik az evangéliumról. Tehát a prédikálómunkát nem csak a tanúk végzik.

Az az állítás hogy csak tanúk végzik ezt a munkát egyszerűen NEM IGAZ.

Viszont hogy Jehova tanúi a legaktívabbak az igaz.


De......Efézus 2:8-9 Nem, ez nem cselekedeteknek köszönhető, hogy senkinek se legyen alapja a dicsekvésre. (úvf)


Efézus 2:9 nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék. (új fordítású Biblia)


Efézus 2:9 Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék. (Károli)


Több fordításból is idéztem.

2012. máj. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Mulder614-nek eddig "még csak" háromszor magyaráztuk el részletesen, hogy miért nem igaz az állítása; nem tudom, még hányszor kellene, hogy ne hajtogassa tovább...


Vidiripi, kedves, a te állításaid sem teljesen pontosak: a tanúk egyedül a házról házra mászkálásban a legaktívabbak, az evangélium hirdetésének más "módszereivel" tudomásom szerint nem nagyon élnek. Tudod, beszéltünk már róla: utcai evangélizációk, evangtáborok, koncertek, segélyakciók. Ja, és a televíziós műsorokat meg az interneten elérhető tanításokat, közvetítéseket még nem is említettem, azt hiszem. :)


Üdv. :)

2012. máj. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Berta!


Nem az képezi vitatárgyát hogy milyen módszerrel hirdetik az evangéliumot hanem az hogy mennyire aktívak.


A televízión keresztül való úgymond "tanítás" az nem tanítás. Nem tehetsz fel kérdést semmilyen személyes kapcsolatot nem tudsz kialakítani. Az egész személytelen.

2012. máj. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 ArturoBla ***** válasza:
Személytelen, az igaz, de Jézus azt is megmondta a tanítványainak, hogy ne járjanak házról házra. Itt az alapvető bibi...
2012. máj. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!