Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik úgy gondolják, hogy...

Akik úgy gondolják, hogy Krisztus második eljövetelekor Jeruzsálembe fog "jönni", mire alapozzák?

Figyelt kérdés

Illetve úgy gondolják, hogy a "kiválasztottaknak" akkor ott kell lenniük? Valamilyen úton-módon Jeruzsálembe kell majd menniük?



Előre is köszi az értelmes válaszokat!


2012. máj. 5. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Te mit tudsz erről? Mi lesz, ha eljön Jézus? Mit fog tenni vagy mondani?

Mit hallottál pontosan? Vagy mivel nem értessz egyet?

2012. máj. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Bocsánat, lemaradt egy fontos dolog.

Kik a kiválasztottak és miért mennének oda? Mire vannak kiválasztva?

2012. máj. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Zakariás könyve 14. fejezet

"És azon a napon az Olajfák hegyére veti lábait, amely szemben van Jeruzsálemmel napkelet felől, és az Olajfák hegye közepén ketté válik, kelet felé és nyugot felé, igen nagy völgygyé, és a hegynek fele észak felé, fele pedig dél felé szakad."

2012. máj. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

#3 pontosan leírta a legkonkrétabb okát annak, hogy miért hisszük, Krisztus Jeruzsálembe fog visszajönni.


Az igei bizonyíték a Zakariás 14. maga; amit én most hozzáteszek, azok inkább további, érdekes jelek.


Az Apcsel 1-ben, Jézus mennybemenetelének történeténél azt olvassuk, hogy Jézus a Jeruzsálem melletti (ma már tkp. a városban található) Olajfák hegyéről vitetett fel a Mennybe. Ez nem azért volt, mert véletlenül pont ott tartózkodott, amikor eljött a mennybemenetel ideje (ezt egyértelműen cáfolja a Máté 28:16, mely szerint Jézus kifejezetten oda rendelte a tanítványait, tehát pontosan onnan akart a mennybe menni), hanem egyúttal egy jel is arra, hogy oda is fog visszatérni - mivel tudta: minthogy Ő a Messiás, ezért ezt a (Zak 14-ben található) próféciát is be kell töltenie. (Az evangéliumok leírása alapján Jézus egész élete során rendkívüli módon és pontossággal ügyelt arra, hogy minden, rá vonatkozó próféciát tökéletesen töltsön be.)


Jézus visszatérését meg is erősítették a Jézus mennybemenetelét némileg zavartan figyelő apostoloknak azok az angyalok, akik azt mondták: "galileabeli férfiak, mit állotok nézve a mennybe? Ez a Jézus, aki felviteték tőletek a mennybe, akképpen jő el, amiképpen láttátok őt felmenni a mennybe." Bele lehet magyarázni, hogy az akképpen - amiképpen logikailag nem jelenti, hogy UGYANODA is tér vissza, ezt nem tudom megcáfolni.

De nagyon fontos megérteni Jézus mennybemenetelének egész kontextusát: jellegét, okát és célját, ami ugyanitt van leírva. Hosszabban nem akarom részletezni, de a lényeg az, hogy Jézus mennybemenetele egy váratlan (de Isten által már kezdettől tervezett) megszakítása, átmeneti "felfüggesztése" volt az üdvtörténet eredetileg megírt forgatókönyvének. Jézusnak ugyanis lehetősége lett volna a feltámadása után rögtön betölteni a még hátralévő, a Messiásra vonatkozó próféciákat - de az Atya Isten nagy kegyelmének köszönhetően ezt elhalasztotta (most már közel 2000 évvel), hogy a nemzetek (is) megtérhessenek. Ezt jól látjuk abból, hogy az Apcsel 1 szerint az apostolok "számon is kérték" Jézuson ott az Olajfák hegyén, mielőtt a mennybe ment, hogy "hogyhogy nem most állítod helyre Izrael királyságát?" Ők ugyanis egész addig azt várták, hogy Jézus a feltámadása után elkezdi a próféták által megígért messiási királyságot felállítani! Erre Jézus annyit válaszolt nekik, hogy "nem a ti dolgotok tudni az időket vagy alkalmakat, melyeket az Atya a maga hatalmába helyezett", hanem menjetek el és hirdessétek az evangéliumot.


Tehát, ha megértjük, hogy miért kellett Jézusnak a Mennybe mennie, és majd onnan visszajönnie, tehát ha megértjük, hogy a mostani időszak egy beiktatott "kegyelmi korszak", ami csak úgy jöhetett létre, hogy Isten felfüggesztette az üdvtörténet további részeinek beteljesítését, akkor az nagyon is nagy jelentőséggel bír, hogy Jézus pont az Olajfák hegyéről ment fel a Mennybe. Mert ha Jézus mennybemenetele egy ilyen "szünet" beiktatása volt, akkor a szünetre szánt idő leteltével Jézusnak pontosan ott kell majd folytatnia az üdvtörténetet a visszajövetelekor, ahol abbahagyta. Pontosan az Olajfák hegyére kell leszállnia, ahonnan felemeltetett.


További érdekesség egyébként, hogy a 3 szinoptikus evangéliumból, mely Jézusnak az utolsó időkről és a világkorszak végéről szóló próféciáit, többek közt az Ő visszajövetelét leírja (Máté 24, Márk 13, Lukács 21), egyöntetűen következik, hogy Jézus az Olajfák hegyén mondta el ezeket a beszédeket. Nem teljesen egyedi, különleges eset ez, mert máskor is tanított ott, de azért nem sok ilyen eset van feljegyezve (a hegyi beszéd és a kenyérszaporítás) - az általános gyakorlat szerint legtöbbször nappal a Templomban tanított, éjjel pedig az Olajfák hegyén imádkozott (Luk 21:37-38).

Nem mondom, hogy ez valami óriási nagy jel lenne arra, hogy Jézus az Olajfák hegyére jön vissza, de mindenképpen érdekes, nem?


Továbbá, abból a szempontból is "logikus", hogy oda térjen vissza a Krisztus, hogy a királyságát Jeruzsálem központtal fogja felállítani - erről szól rengeteg ószövetségi prófécia. Számára ott van "a világ közepe". :)

2012. máj. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

És ezekkel hogyan egyeztethető ez össze?


"Mert a miképen a villámlás napkeletről támad és ellátszik egész napnyugtáig, úgy lesz az ember Fiának eljövetele is. "

...

"És akkor feltetszik az ember Fiának jele az égen. És akkor sír a föld minden nemzetsége, és meglátják az embernek Fiát eljőni az ég felhőiben nagy hatalommal és dicsőséggel.

És elküldi az ő angyalait nagy trombitaszóval, és egybegyűjtik az ő választottait a négy szelek felől, az ég egyik végétől a másik végéig. "

2012. máj. 6. 13:44
 6/8 anonim ***** válasza:

Az elso idezetben nem Jezusrol, hanem a jelerol van szo.

A masodikhoz annyi, hogy a Zak 14-ben arrol van szo, ahova eloszor lelep. Nem tudom, melyikre voltal kivancsi, egyebkent a 4. nagyon jol megfogalmazta.

2012. máj. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Bocsáss meg, de az elsőnél nem a jeléről van szó.


25. Ímé eleve megmondottam néktek.

26. Azért ha azt mondják majd néktek: Ímé a pusztában van; ne menjetek ki. Ímé a belső szobákban; ne higyjétek.

27. Mert a miképen a villámlás napkeletről támad és ellátszik egész napnyugtáig, úgy lesz az ember Fiának eljövetele is.


Itt az eljöveteléről van szó és egyáltalán nem az úgynevezett jeléről.


Amúgy, ahogy a kérdésben is szerepelt, hallottam olyat, hogy a "kiválasztottaknak" Jeruzsálemben kell lenniük. Hogy lehet-e találni az írásokban utalást erről.

Mert nekem úgy tűnik, hogy nem kell ott lenniük.

2012. máj. 6. 18:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, ezt tényleg félreolvastam (pontosabban csak átfutottam, az én hibám, bár van olyan is, ami a jeléről szól).


Akkor a kérdéshez még egyszer: hogy a kiválasztottak hol lesznek, azt nem tudom. Lehet, hogy csak nem emlékszem ilyen igére, lehet, hogy nincs is a Bibliában. De ha ott kell, lenniük, azt majd Isten megoldja. Ahogyan, ha akarja, azt is meg tudja oldani, hogy Jeruzsálembe jöjjön el, de az egész Föld lássa. De az biztos, hogy először a földet az Olajfák hegyén fogja érinteni.

2012. máj. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!