Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miert teremtette meg Isten a...

Miert teremtette meg Isten a Satant?

Figyelt kérdés

Most hogy Fenyhozo azaz Lucifer vagy Satan = Ellenseg a neve hagyjuk.

Az erdekel miert igy alakult mert semmi de semmi szukseget nem latom.

Pld ha a gyerekemnek megmagyarazom hogy a pedofil azaz cukros bacsival ne aljon szoba akkor nem engedek utanna ajatszoterre egy pedofilt hogy tesztelje mert:

1.MEGBIZOK benne, nem tesztelem.

2.Ha TUDNAM hogy elbukik mert meg kicsi ami nagyon is valoszinu, akkor meg meginkabb ovnam.

4.A rendorseg meg ha teszre hivatkozok rohogve visz egyresz a bortonbe masreszt kirendelnek egy pszihologust is alapbol az ugyvedem melle.


Megis ezzel kezdodik a biblia es csak csodalkozm az emberi butasagon hogy nem veszi eszre a logikai bukfencet a vallasban.Most nem azt irom hogy a nem kereszteny valasnak van igaza hanem erdekelne hogy a kreszteny vallas hogyan mert inditani egy logikai bukfencel.



2012. máj. 9. 13:55
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Hmmm... erdekes gondolat.Jobban elgondolkozva meg ertelme is van.Az ember megtapasztalja a roszat hogy ertekelje a jot.Peldaul: jo ha van egy kesem mert milyen konyen tudok kenyeret szelni vele, de azt nem modta sot figyelmeztetet a kes keszitoje hogy ne olj habar a kessel azt is lehet de ne tedd mert eredetileg azert adatot hogy kenyeret szeljel vele.Es igy megvan az ertelme is miert teremtodott meg Satan.Azert hogy lassa is es halja is a gonoszt az ember es igy jobban ertekelje a jot.Nem azert hogy o is fellazadjon hanem azert hogy jol meg tudja kulomboztetni a jot a rosztol, tapasztalja (latom hogy hazudik, nem kell megtennem amit mond hogy a boromon is errezem) igy meginkabb halas hogy o a jot birtokolhatja.
2012. máj. 11. 14:04
 22/31 anonim ***** válasza:

Így van kedves Kérdező. Ebből lehet látni, hogy a sátán tökéletes még mindig...tökéletes eszköz az embernek, hogy értékelhesse a boldogságot, szabadságot, a Jót.


ui.: Nem a Biblia a hazugság tehát, hanem az emberek tévesen ítélik meg azt, tévesen értelmezik...pont a sátáni befolyás miatt, és azért, hogy tévedésükre következő visszahatásból(mondhatjuk Isteni bosszúnak is, de ezt ne vigyük messzire) képesek legyenek felismerni az Igazságot, amiben Sátán koma nem állott meg. :P


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. máj. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

***és aztán a tévedésükre következő visszahatásból(mondhatjuk Isteni bosszúnak is, de ezt ne vigyük messzire) képesek lesznek felismerni az Igazságot, amiben Sátán koma nem állott meg. :P


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. máj. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

LastOne.Left


Ez tenyleg tetszet amit irtal.Ugy latom kitunoen erzekeled a dolgokat.Kivancsiva tettel hogy mely felekezethez tartozol es hol elsz?

2012. máj. 12. 22:16
 25/31 anonim ***** válasza:

Isten eredetileg jónak teremtette a Sátánt és azt szerette volna ha az is marad. Isten tudta ugyan a jövőt, de elvonatkoztatott ettől és megadta a Sátánnak a lehetőséget arra hogy ne lázadjon fel. A lázadás a Sátán döntése volt amit egyedül hozott meg, ez nem volt sorsszerűen elrendelve.

Az igaz hogy a Sátán rossz tetteiből Isten tud valami jót kihozni (pl. így az ember jobban értékeli a jó dolgokat ahogy LastOneLeft írta) de nem ez volt a szándéka Istennek. Ezt már csak azért csinálja hogy némileg helyrehozza az elrontott dolgokat.

2012. máj. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Köszönöm az észrevételt.

A kérdéseidre a válaszaim a következők.

Papíron pogány vagyok, de ettől függetlenül Krisztushoz, az Istenhez, a Mindenséghez, az Önvalóhoz - teljesen mindegy minek nevezzük - tartozom. S egyébként Budapesten élek.


#25

Nem tudom feltűnt e neked, hogy a teremtéstörténetben nem igazán tudta értékelni az ember a jót egyáltalán...ha tudta volna, akkor nem esik bűnbe...itt láthatod, hogy a bűnbeesés egy kötelező dolog volt, hiszen a rossz ismerete nélkül a jót képtelen az ember felfogni.

Ráadásul Sátán önálló döntési képessége is fikciónak látszik...hiszen ha az lenne, rá ugyanúgy érvényesnek kéne lennie a Krisztusi megváltás Isten igazságosságából kiindulva...de Sátán koma nem váltódik meg, mindig is a rossz lesz, ergo sátán egy effekt, nem több, egy effekt, ami hat az emberre, abból az okból kifolyólag, amit felvezettem előzőleg, és amit a kérdező is megértett.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. máj. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Nahat ezt nem hittem volna.Papiron pogany?? Mindenkit megkeresztelnek kiskoraban.Neked hogy sikerult ezt elkerulni?

Es miert nem csatlakozol egy felekezethez ami kozel all a te hitvilagodhoz?

2012. máj. 14. 13:01
 28/31 anonim ***** válasza:

Kérdező. :)


"Neked hogy sikerult ezt elkerulni?"


Édesapám révén, ha minden igaz. Egyébként nem mindenkit keresztelnek meg...csak azt, akinek a szülei hagyják. :)


"Es miert nem csatlakozol egy felekezethez ami kozel all a te hitvilagodhoz?"


Én Istenhez csatlakoztam(mondjuk nem is lehet Istentől külön lenni, de ez részletkérdés)...bőven elég, meg vallást amúgy sem szimpátia alapján kéne választani, meg hogy mi áll közelebb a hitvilágomhoz, plusz én bátran képviselem bármelyiket, ha arról van szó...ugyanis mindegyik vallási csoport mond Igazságot, de be kell valljuk tévednek is pár dologban. Fogalmazhatnék úgy is, hogy én mindegyik vallási csoport tagjaként tekintek magamra, de nem vagyok tagja papírforma alapján egyiknek sem, s amúgy van valami, ami nagyobb értékű mint a vallás. :)


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. máj. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Mulder614 ***** válasza:

Sátán kezdetben egy angyal volt aki engedelmeskedett Istennek.

Később alakult ki nála a lázadó szellem.

2012. júl. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Sátán származása: A Szentírás arra utal, hogy a Sátánként ismert teremtményt nem mindig hívták így. Ezt a leíró nevet inkább azért kapta, mert szembehelyezkedett Istennel, és ellenáll neki. Azt a nevét viszont nem tudni, amit előtte viselt. Isten az egyedüli Teremtő, és az ő „cselekedete tökéletes”, amelyben nincsen igazságtalanság (5Mó 32:4). Tehát aki Sátánná vált, az a teremtésekor tökéletes, igazságos teremtménye volt Istennek. Szellemszemély, hiszen az égben tűnt fel, Isten jelenlétében (Jób 1., 2.; Je 12:9). Jézus Krisztus ezt mondta róla: „emberölő volt kezdettől fogva, és nem állt erősen az igazságban, mert nincs benne igazság” (Jn 8:44; 1Jn 3:8). Jézus itt rámutatott, hogy Sátán egykor az igazságban volt, csakhogy elhagyta azt.
2017. nov. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!