Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miert teremtette meg Isten a...

Miert teremtette meg Isten a Satant?

Figyelt kérdés

Most hogy Fenyhozo azaz Lucifer vagy Satan = Ellenseg a neve hagyjuk.

Az erdekel miert igy alakult mert semmi de semmi szukseget nem latom.

Pld ha a gyerekemnek megmagyarazom hogy a pedofil azaz cukros bacsival ne aljon szoba akkor nem engedek utanna ajatszoterre egy pedofilt hogy tesztelje mert:

1.MEGBIZOK benne, nem tesztelem.

2.Ha TUDNAM hogy elbukik mert meg kicsi ami nagyon is valoszinu, akkor meg meginkabb ovnam.

4.A rendorseg meg ha teszre hivatkozok rohogve visz egyresz a bortonbe masreszt kirendelnek egy pszihologust is alapbol az ugyvedem melle.


Megis ezzel kezdodik a biblia es csak csodalkozm az emberi butasagon hogy nem veszi eszre a logikai bukfencet a vallasban.Most nem azt irom hogy a nem kereszteny valasnak van igaza hanem erdekelne hogy a kreszteny vallas hogyan mert inditani egy logikai bukfencel.



2012. máj. 9. 13:55
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

"Miért te nem emberi szemszögből olvasod? Vagy mi vagy te isten?"


Emberek vagyunk, és a Biblia is emberi nyelven lett megírva hogy megértsük. Viszont az már más téma, hogy ha az olvasó a saját emberi elképzeléseit akarja kivetíteni az Istenre. Ez helytelen, mert Isten nem úgy gondolkodik mint mi. Így szól az Úr:


"Mert nem az én gondolataim a ti gondolataitok, és nem a ti útaitok az én útaim, így szól az Úr! Mert a mint magasabbak az egek a földnél, akképen magasabbak az én útaim útaitoknál, és gondolataim gondolataitoknál!" (Ésa 55,8-9)


Ahhoz, hogy meg tudjuk érteni a Bibliát, és hogy Isten mit miért tesz, igénybe kell venni az Ő segítségét, hogy segítsen megérteni az Írást.


"Amúgy meg úgy kellene olvasni az Írást, mint egy naív kisgyerek, félretéve józan észt? - legalábbis a te válaszodból nekem ez jön le."


A Bibliában hermeneutikai alapszabályok vannak lefektetve hogy hogyan kell olvasni. Erről olvashatsz itt:


[link]

2012. máj. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

Isten először megteremtette a Sátánt, aki eleinte egy nagyon szuper angyal volt. Ezzel nem is volt semmi baj. Aztán kitalálta a szabad akaratot ami szintén egy jó dolog. Nekem legalábbis tetszik hogy azt tehetek amit akarok. Istennek is tetszik ez. Az igaz hogy rosszra is lehet használni, de Isten terve és akarata az volt hogy az összes angyal jó marad. Erre meg is volt a lehetőség, hiszen ezt jelenti a szabad akarat. De sajnos a Sátán fellázadt, ez a saját döntése volt és ezért a felelősség is az övé. Isten nem felelős mások döntéseiért, és nem kötelezhető semmire. Ha teremt egy embert vagy egy angyalt az egy nagy ajándék amit meg kell köszönni. Ha szabad akaratot ad neki az is egy ajándék amit meg kell köszönni.

Te mit tettél volna Isten helyében? A Sátánt jóvá varázsoltad volna? Akkor nem lenne önálló lény csak egy programozott robot.

2012. máj. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Hat ha mindehato lennek es tudnam mi fog tortenni kihagynam Satant es az angyalok egyharmadat a teremtesnel.

No source no problem.De Isten ezt elfelejtette hiaba na ha az ember kepere van teremtve ugy is kell viselkedjen, nem igaz?

2012. máj. 10. 11:06
 14/31 A kérdező kommentje:

"Mert nem az én gondolataim a ti gondolataitok, és nem a ti útaitok az én útaim, így szól az Úr! Mert a mint magasabbak az egek a földnél, akképen magasabbak az én útaim útaitoknál, és gondolataim gondolataitoknál!" (Ésa 55,8-9)"



Ugye itt megegyezhetunk a Biblia hiabavalosagarol es arrol hogy Isten nem mindenhato?

Mert ha gondolatai magasabbak azaz elerhetetlenebek az ember szamara akkor kar erolkodnie hogy komunikaljon az emberrel mert az ugysem ertene meg.En sem szoktam a hangyakkal komunikalni mert ertelmentlen....

De ha nem tud komunikalni ugy az emberrel hogy teljesen egyertelmuve valjon minden a mondandojaban es meg veletlenul se lehesen maskent magyarazni, felreerteni, illogikus reszeket talani stb akor nem mindehato.Igazam van?

Ezaltal levonhato a kovetkeztetes hogy az ember teremtette a bibliai istent sajat kepere hatalmi celokbol mas emberek fellet.

2012. máj. 10. 11:10
 15/31 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Először is köszönöm a fogadtatást igazán jól esett, de azt, hogy csúsztattam voln vissza kell hogy utasítsam.


A bűn az ami értelmetlen. Arra nincsen magyarázat, hogy isten egy tökéletes teremtményében hogyan jelent meg a bűn!


Veled ellentétben a Biblia határozottan állítja, hogy a rossz nem Istentől ered. Tőle csak "jó adomány és tökéletes ajándék származik" (Jakab 1:17). Isten számára teljességgel idegen és elfogadhatatlan a bűn: "nem lakhatik tenálad gonosz" – olvassuk Zsoltárok könyvében (5:5). Istennek nem állt szándékában az építés mellett a rombolás, a teremtés mellett a megsemmisítés!


Jézus azt mondta Sátánról, hogy ő "nem állott meg az igazságban". Ez magában foglalja azt az állítást, hogy a kezdet kezdetén ő is az "igazságban volt". Ő sem került ki Isten kezéből kevésbé tökéletesen, mint a többi teremtmény. Ezékiel próféta így szól róla: "Te voltál az arányosság pecsétgyűrűje, teljes bölcsességgel, tökéletes szépségben… ama napon, melyen teremtettél" (Ezékiel 28:12–13). Ésaiás próféta is "fényes csillagnak, hajnal fiának" nevezi őt (Ésaiás 14:12).


A Biblia szerint ennek az angyalfejedelemnek semmi oka nem volt arra, hogy Teremtőjével szembeforduljon. Nincs értelmes magyarázata Sátán mennyei lázadásának. A bűn eredetére lehetetlen olyan magyarázatot találni, ami megindokolná létezését, titokzatos, érthetetlen. Mentegetése egyenlő volna igazolásával. Ha mentséget lehetne találni rá, vagy okot létezésére, akkor megszűnne bűn lenni.


Üdv. Péter

2012. máj. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

"A Biblia szerint ennek az angyalfejedelemnek semmi oka nem volt arra, hogy Teremtőjével szembeforduljon. Nincs értelmes magyarázata Sátán mennyei lázadásának. A bűn eredetére lehetetlen olyan magyarázatot találni, ami megindokolná létezését, titokzatos, érthetetlen. Mentegetése egyenlő volna igazolásával. Ha mentséget lehetne találni rá, vagy okot létezésére, akkor megszűnne bűn lenni"


Nos Peter itt nem ertunk egyet mert a bun mint olyanmar akkor tudva volt a Mindehato altal mikor Teremtette Satant.

A kerdes mivel Jezus is ott volt az Atya ot hasznalta fel talan azert is buntete mert mindha Jezus ett volna a hibas.

Tudniilik Tudta hogy Satan bunbe esik azaz jobb volna ha kimaradna a teremtesbol...Ha meg nem tudja mikor mi lesz mit tesznek a teremtmenyei csak remenykedik hogy jo lesz es modjuk 67% el is talalja akkor mar nem Mindenhato.A Biblia meg Mindenhatonak jelenti ki kijelentven hogy az Istentol szarmazik minden.....

Ergo inkabb arra a BUNRE nincs Magyarazat amit az Atya kovetett el Megteremtven a Satant aki bunosse valt es ez utan meg hagyta is az Ur hogy megkisertse az embert.....


Tehat sajam Peter de nem tudod megmagyarazni ezt es mint latom ovakodsz is ezt a reszet a kerdesnek boncolni inkabb csusztatsz hogy hat Satannnak nem volt oka bunbe esni meghato tokeletesre teremtetee az Atya akkor megis o a Bunos.Pedig nem mert az Atya Tudta hogy Satan bunosse valik megis utjara engedte majd elkuldte Fiat hogy hozza helyre amit elrontott hamar ugy is ott vol a Teremtesnel azaz O si hibas mert az Atya Jezus altal teremtett.Csakhogy ez erdekes kovetkeztetes am es ravilagit arra hogy hazugsag a Biblia mert mar az elejen egy hazugsagal kezd.....Csakhogy a papsag aki jol el belole nyilvan nem fogja elismerni :)

2012. máj. 10. 18:16
 17/31 anonim ***** válasza:

"Hat ha mindehato lennek es tudnam mi fog tortenni kihagynam Satant es az angyalok egyharmadat a teremtesnel.

No source no problem.De Isten ezt elfelejtette hiaba na ha az ember kepere van teremtve ugy is kell viselkedjen, nem igaz?"


Tehát akkor szerinted jobb lenne ha az emberek csak egyszerű imádkozógépek lennének? Ha így gondolod akkor egy egyszerű imával felajánlhatod Istennek a szabad akaratodat és akkor visszaveszi. Ez egyébként egy nagyon jó döntés mert innentől akkor Isten vezeti majd az életedet. Így biztos hogy üdvözülni fogsz és sok lélek menekül majd meg a segítségeddel.

Én azért nem tartom olyan rossz dolognak hogy az ember azt teheti ami nekem tetszik és hogy aki Istennek dolgozik arról lehet tudni hogy önként hozta meg ezt a döntést és nem ráerőltették.

2012. máj. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

"Tehát akkor szerinted jobb lenne ha az emberek csak egyszerű imádkozógépek lennének?"


Nem ertemm....tenyleg nem ertem.Miert is lenne imatkozogep az akinek a rosz cslekvese lehetetlen.Egyszeruen Isten tudja hogy az embernek ez nem jo megha rovid tavon az is lasd drogok( rovid tavon van egy jo erzetet kelto hatasa hoszu tavon gyorsvonat a sir fele), szoval egyszeruen nem jut hozza mert

1.Eszebe sem jutataja

2.Nem engedne hogy az eloalitas soran eloalitodjon az anyag.Hiaba akarja az ember koka level megfelelo koncentraciojaval kokaint eloalitani mert.....nem sikeurlne hiaba tudnad mit kell tenni mert Isten beavatkozna es megalitana.

Es mint latod a szabad akarat itt is megvan mert csak a roszat nem engedi a jot igen.

2012. máj. 11. 11:40
 19/31 anonim ***** válasza:

Ha megszűnne a rossz fogalma és a bűnös dolgok, akkor megszűnnek létezni a jó dolgok is minden csak dologgá válna. Ha mindig csak ideális időjárás uralkodna akkor sosem hangozna el az a mondat, hogy jaj de szép időnk van mivel nem lenne más elvesztené pozitív oldalát.

Sok szertartásos kultúra dolgozta ezt a fel a nap és a hold örök harcával. Az egyik léte nélkül a másik értelme megszűnik, mint az érme két oldala.

2012. máj. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek:

Igazad van abban amit a 18.-as kommentben írsz. Valami hasonló rendszer volt szerintem a Paradicsomban és egy szintén hasonló lesz majd a világ Jézus második eljövetele után.


"Hat ha mindehato lennek es tudnam mi fog tortenni kihagynam Satant es az angyalok egyharmadat a teremtesnel. No source no problem."


Így viszont akkor meg kell változtatnom a véleményemet, igazad van, valószínűleg jobb lett volna ha Isten így tesz. Majd ha találkozom Vele akkor meg is kérdezem hogy miért nem ezt az utat választotta. :) De nem így döntött és ezért nincs jogunk elítélni hiszen joga volt ahhoz hogy megteremtse azokat a teremtményeit is akik majd fellázadnak.

2012. máj. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!