Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyik ismerősöm azt mondja,...

Egyik ismerősöm azt mondja, hogy ő sima keresztény, és ő csak az Istent szolgálja. Konkrétan mit jelent az, ha valaki az Istent szolgálja?

Figyelt kérdés

2012. máj. 7. 22:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudok így véleményt alkotni róla, vannak mondatai, amit írsz, amiket személyesen tőle kellene hallani. Az viszont, hogy nem jár gyónni, nem jelent semmit. Én sem járok, pedig keresztény vagyok, de nem katolikus. Én a bűneimet személyesen Istennek vallom meg, nem embereknek.
2012. máj. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A Szentírás következetesen hirdeti, hogy mind az ó-, mind az újszövetségben egyedül Isten szabja meg az igazi, láthatatlan egyház határait, és hogy ennek következtében az ítélet napján lesznek meglepetések. Az Ige alapján bizonyosnak látszik, hogy az Isten országába jutók között lesznek olyanok is, akik az ószövetségi időkben nem viselték a körülmetélkedés jegyét, illetve az újszövetségi korszakban nem részesültek a keresztségben.


Emlékeznünk kell Jézus kijelentéseire, amelyek határozottan ebbe az irányba mutatnak: "Ninive férfiai az ítéletkor együtt támadnak majd fel ezzel a nemzetséggel, és kárhoztatják ezt: mivelhogy ők megtértek Jónás prédikálására; és ímé, nagyobb van itt Jónásnál. Délnek királyné asszonya felkél majd az ítéletkor e nemzetséggel együtt, és kárhoztatja ezt: mert ı eljött a földnek szélérıl, hogy hallhassa Salamon bölcsességét és ímé, nagyobb van itt Salamonnál" (Mt.12:41-42). "Sokan

eljönnek napkeletről és napnyugatról, és letelepednek Ábrahámmal, Izsákkal és Jákóbbal a mennyek országában, ez ország fiai pedig kivettetnek" (Mt. 8:11-12). "Igazán mondom néktek, hogy Illés idejében sok özvegyasszony volt Izráelben,mégis azok közül senkihez sem küldetett Illés, hanem csak Sidonnak Sareptájába az özvegyasszonyhoz. És Elizeus próféta idejében sok bélpoklos volt Izráelben, de azok közül egy sem tisztult meg, csak a Szíriából való Naámán" (Lk. 4:25-27).


A Biblia Istennek minden teremtménye iránt megnyilvánuló,

személyválogatás nélküli szeretetéről és igazságosságáról szól, és kizárja azt a gondolatot, hogy Isten a kinyilatkoztatás képviseletével megbízottakat bármiféle értelemben elnézőbben kezelné a többi teremtményénél. "Jó az Úr mindenki iránt, és könyörületes minden teremtményéhez" - olvassuk a 145, zsoltár 9. versében. "Nem személyválogató az Isten, hanem minden nemzetben kedves őelőtte, aki őt féli és igazságot cselekszik" - vallotta Péter apostol (Ap.csel.10:34-35). Amikor Isten elhívta Ábrahámot azzal a szándékkal, hogy utódait nagy néppé, a maga választott népévé teszi, világosan kijelentette, hogy mindezt az összes nép, valamennyi teremtménye érdekében teszi: "megáldatnak tebenned a föld minden nemzetségei" (I.Móz.12:3).


Üdv. Péter

2012. máj. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Volt valami látomása, vagy hogy találkozott Jézussal?

Mert az ilyen "találkozások" ellenkezdnek a bibliai Jézus tanításával, aki a híveit küldte szét, és a Szentlelket ígérte a hívőknek, és Jézus a visszatéréséről is szólt: nem látomásokban jön vissza, hanem tűzben és villámokban az utolsó ítéletre.

Az, hogy a papokat leszólja a barátod, furcsa. Én református vagyok, de azt tudom mondani, nagyon sok hitben járó katolikus pap is van, holott a papságról való katolikus felfogás nagyon ellenkezik a hitemmel.

Gyónás lehetséges papok nélkül is. Ebben igaza van.

Ha igaz hívő a barátod, akkor kellene keresse más hívők társaságát is. Segíteni másokon, és erősíteni mások hitét. Szóval nem biztos mégsem, hogy annyira jó úton jár a barátod.

Ha tényleg volt látomása, az inkább a Sátán műve lehetett. A Mária-jelenések mögött is a Sátán áll.

2012. máj. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igen amúgy szokott adományozni.
2012. máj. 8. 19:28
 15/20 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak, mesélt arról hogy a Biblián keresztül ismerte meg Jézust, és azóta elbeszélgetett vele mint emberrel, amikor találkozott vele. Itt néztem nagyot.
2012. máj. 8. 19:30
 16/20 anonim ***** válasza:

"Például, szokta mondogatni, hogy személyesen találkozott Jézussal. Csak nekem fura ez az egész?"


Nekem nem fura mert én meg a Szentlélekkel találkoztam :) Nem túl gyakran fordul elő az ilyesmi de azért nem is olyan ritkán mint ahogy egyesek gondolják.

2012. máj. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Azt, hogy mi fog történni azokkal az emberekkel akik nem hisznek, de jószívűek csak a jó Isten tudná neked megmondani. Nem tudhatjuk, hogy ki mit él át a halála pillanatában. Én abban hiszek, hogy sokan kapnak ilyenkor még egy utolsó esélyt a megtérésre, azaz arra, hogy őszintén megbánják bűneiket és átadják az életüket, önmagukat Istennek. Végtelen az Úr kegyelme és hatalmas az Ő szeretete.


Az, hogy az ismerősöd nem jár templomba nem zárja ki a kereszténységét. Ha erős, élő hite van de nem érzi a közösség szükségét, az az ő döntése. Ettől függetlenül még szolgálhatja felebarátait, követheti Krisztust igaz keresztényként.

Az érveivel, melyek szerint a papok Istennek képzelik magukat és arra törekszenek, hogy átvegyék Isten személyiségét egyáltalán nem értek egyet.

A papok is gyarló emberek akik csakúgy mint mi(ha nem erősebben) ki vannak téve a kísértéseknek. Vannak akik ellen tudnak állni a kísértéseknek Isten iránti elkötelezettségből, szeretetből és vannak akik elbuknak, ahogyan közülünk hívek közül is sokan, ám az ő felelősségük sokkalta nagyobb a mienkénél , ezért nekünk híveknek szüntelenül imádkoznunk kell értük.

Általánosítani, ítélkezni mások felett, akár pap az illető akár nem, viszont egyáltalán nem keresztényi hozzáállás.Én személy szerint eddig olyan papokat ismertem/ismerek akik szívvel-lélekkel, alázattal végzik papi hivatásukat és hiszem, hogy ők vannak többségben.


Egy korábbi válaszolóval ellentétben én nem hinném, hogy látomásban találkozott volna Jézussal. Én is úgy érzem, hogy találkoztam vele megtérésemkor, de ez nem egy fizikai találkozás volt, hanem úgymond spirituális, noha nem láttam őt szemtől szemben. Nehéz elmagyarázni azt amit ilyenkor átélünk.


Hogyan viszonyul a bűneihez ha nem jár gyónni? Valószínűleg úgy gondolja, hogy ez csak rá és Istenre tartozik és személyesen Istennek vallja meg azokat.Nincs ezzel semmi probléma, bár a Szentírás kijelenti, hogy:

"Valljátok meg bűneiteket egymásnak és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok: mert igen hasznos az igaznak buzgóságos könyörgése. "Jakab 5:16, de az a valaki nem feltétlenül kell, hogy pap legyen, ahogyan a katolikus vallásban bevett szokás, hagyomány.


Tudom, nem egyszerű megértenie egy még nem megtért embernek a megtértek gondolkodását, cselekedeteit, de mindenképpen dícséretes, hogy ítélkezés helyett arra törekszel, hogy megismerd, megértsd ismerősöd cselekedeteinek, nézeteinek okát. Nagyon pozitív a hozzáállásod.


Áldás, békesség!

2012. máj. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Akkor felmerül a kérdés, hogy mi történik azokkal az emberekkel pl. akik jószívűek, de nem hisznek Istenben? Rájuk mi fog várni?"


Aki valóban jószívű és őszintén szereti a többi embert, önzetlenül segít másokon (de nem azért hogy büszkélkedjen ezzel) az amikor meghal, valószínűleg felismeri hogy tévedett Istennel kapcsolatban és nagyon megbántotta Őt azzal hogy nem hitt benne. Bocsánatot kér ezért és így üdvözülhet. (némi tisztítótűz után ahol teljesen megtisztul a bűneitől és a rossz tulajdonságaitól)


"Továbbá eme ismerősöm templomba sem jár, mivel szerinte a pap Istennek képzeli magát"


Én ismerek elég sok papot és nem képzelik magukat Istennek. Sőt némelyikük nagyon alázatos (nem ál-alázatos hanem igaziból, látszik rajtuk hogy magukat nem tartják jobbnak a többi embernél).

A barátod viszont úgy látom papnak képzeli magát (ha otthon istentiszteletet tart) miközben nem az. :) Annak nagyon örülök hogy Jézussal tudott beszélgetni, de gondolom ezt a dolgot a papokról nem Jézus mondta hanem a barátod találta ki.

Miket mondott még neki Jézus?

2012. máj. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
49%

"A Mária-jelenések mögött is a Sátán áll."


Volt olyan Mária jelenés ami mögött a Sátán áll, de a legtöbb mögött inkább a Szűzanya áll. Medjugorjéban az emberek tízezresével térnek meg. Ha ez a gonosz lélek kezdeményezése lett volna akkor az kb. olyan lenne mintha valaki saját magát összeverné. :)


Lk 11,18 - Ha tehát a sátán meghasonlott volna magával, hogy állhatna fenn az országa? Azt mondjátok, hogy Beelzebul segítségével űzöm ki a gonosz lelkeket.

2012. máj. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! Megy a felpont. mindenkinek!
2012. máj. 15. 19:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!