Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában hol van említés...

A Bibliában hol van említés kuruzslókról, varázslókról és hasonlókról?

Figyelt kérdés
Úgy emlékszem amikor olvasta a tiszteletes úr, hogy Máté valamennyi. Kérem írja le valaki a pontos helyét.
2012. máj. 5. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Hello!


Máté Evangéliumában az 1908-as revideált Károli fordításában a keresett kulcsszavak közt: "varázsló", "kuruzsló" nincs szó, erről magad is megyőződhetsz:


[link]


Ahol elhangzanak az ezzel kapcsolatos parancsok, azok a következők:


Például az Ószövetségben: (5Móz 18,10-14) Az Újszövetségben: (Gal 5,19-21)

2012. máj. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pontosan ez az, köszönöm szépen! Mózes helyett Mátéra emlékeztem.
2012. máj. 5. 11:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen!
2012. máj. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 -a- ***** válasza:

Üdv!


VARÁZSLÁS, JÖVENDŐMONDÁS,

HALOTTIDÉZÉS, IGÉZÉS



ISTEN NÉPÉVEL SZEMBEN HATÁSTALANOK

4Móz23,23”Mert nem fog varázslás Jákóbon, sem jövendőmondás Izráelen.”



ÁLTALÁBAN

5.Móz18,10”Ne találtassék te közötted, a ki az ő fiát vagy leányát átvigye a tűzön, se jövendőmondó, se igéző, se jegymagyarázó, se varázsló; 11Se bűbájos, se ördöngősöktől tudakozó, se titok-fejtő, se halottidéző; 12Mert mind útálja az Úr, a ki ezeket míveli…”


2Kr33,6” És fiait átvitte a tűzön a Hinnom fiának völgyében; és az időnek forgására ügyelt, jövendőmondásokat, varázslásokat és szemfényvesztéseket űzött, ördöngösöket és jövendőmondókat szerzett, és sok gonoszságot cselekedett az Úr szemei előtt, hogy őt haragra indítaná.” (Manassé király)



VARÁZSLÁS

3Móz19,26” ne varázsoljatok és ne bűvészkedjetek.”


1Sám15,23”Mert, [mint] a varázslásnak bűne, [olyan] az engedetlenség; és bálványozás és bálványimádás az ellenszegülés.”


2Kir17,17”És átvitték fiaikat és leányaikat a tűzön, jövendőket mondtak és varázslást űztek, és magokat teljesen eladták a bűnnek az Úr bosszantására. 18Azért igen megharaguvék az Úr Izráelre, és elveté őt színe elől…”


2Móz22,18”Varázsló asszonyt ne hagyj életben.”



JÖVENDŐMONDÁS

4Móz18,10 fent


És8,19 lent


5Móz13,1” 1Mikor te közötted jövendőmondó, vagy álomlátó támad és jelt vagy csodát ád néked; 2Ha bekövetkezik is az a jel vagy a csoda, a melyről szólott vala néked, mondván: Kövessünk idegen isteneket, a kiket te nem ismersz, és tiszteljük azokat: 3Ne hallgass efféle jövendőmondónak beszédeire, vagy az efféle álomlátóra; mert az Úr, a ti Istenetek kísért titeket, hogy megtudja, ha szeretitek-é az Urat, a ti Isteneteket teljes szívetekből, és teljes lelketekből? 4Az Urat, a ti Isteneteket kövessétek, és őt féljétek, és az ő parancsolatait tartsátok meg, és az ő szavára hallgassatok, őt tiszteljétek, és ő hozzá ragaszkodjatok. 5Az a jövendőmondó pedig vagy álomlátó ölettessék meg; mert pártütést hirdetett az Úr ellen…”



HALOTTIDÉZÉS

5Móz18,11


És8,9” 19És ha ezt mondják tinéktek: Tudakozzatok a halottidézőktől és a jövendőmondóktól, a kik sipognak és suttognak: hát nem Istenétől tudakozik-é a nép? az élőkért a holtaktól [kell-é tudakozni]? 20A tanításra és bizonyságtételre [hallgassatok!]”



ÁLOMLÁTÓ

5Móz13,5 fent



IGÉZŐ

5Móz18,10


3Móz19,31”Ne menjetek ígézőkhöz, és a jövendőmondókat ne tudakozzátok, hogy magatokat azokkal megfertőztessétek. Én vagyok az Úr, a ti Istenetek.”


3Móz20,27”És akár férfi, akár asszony, hogyha ígéző vagy jövendőmondó lesz közöttök, halállal lakoljanak; kővel kövezzétek azokat agyon; vérök rajtok.”


3Móz20,6”A mely ember pedig az ígézőkhöz és a jövendőmondókhoz fordul, hogy azok után paráználkodjék, arra is kiontom haragomat, és kiirtom azt az ő népe közül. 7Szenteljétek meg azért magatokat, és szentek legyetek, mert én, az Úr, vagyok a ti Istenetek. 8És tartsátok meg az én rendeléseimet, és cselekedjétek azokat.”



BŰVÉSZKEDÉS

3Móz19,26” ne varázsoljatok és ne bűvészkedjetek.”

2012. máj. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!