Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A háromsághívők imádkoznak a...

A háromsághívők imádkoznak a Szent Szellemhez?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 27. 17:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ne gondold azt, hogy a Szent Szellem csak egy személytelen erő néhány kiragadott Biblia vers alapján, mert akkor én meg bebizonyítom neked ugyanazzal a logikával, hogy például Isten csupán egy személytelen tűz, Jézus pedig egy darab személytelen kőszikla.


Mivel Jézus azt mondta, hogy elküldi az Atyának ígéretét, a Szent Szellemet, aki elvezérel minket minden igazságra, tanít minket, emlékeztet Jézus parancsolataira, megvigasztal, stb, ezért azt gondolom, hogy meg lehet Őt szólítani. Jézus se úgy tanított, hogy elmondott egy monológot, majd magára hagyta a tanítványait, hanem lehetett Tőle kérdezni. A Szent Szellemtől is ugyanígy lehet kérdezni, lehet Vele beszélgetni. Pál apostol is a korinthusiak Szent Szellemmel való közösségéért imádkozott. Elég nehéz valakivel úgy közösségben élni, hogy soha nem szólunk hozzá. Én megszomorodnék, ha a feleségem soha nem szólna hozzám...


Üdv.

2012. ápr. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

#11-es!


"Mivel Jézus azt mondta, hogy elküldi az Atyának ígéretét, a Szent Szellemet"

Na, ezt nevezem emberi következtetésnek, ha nem haragszol.


Az idézetek így hangoznak:


"És ímé én elküldöm ti reátok az én Atyámnak ígéretét; ti pedig maradjatok Jeruzsálem városában, mígnem felruháztattok mennyei erővel."


Tehát az Atyának ígérete a mennyei erő? Ebből ez derül ki.


Jn 16,7 "De én az igazat mondom néktek: Jobb néktek, hogy én elmenjek: mert ha el nem megyek, nem jő el hozzátok a Vígasztaló: ha pedig elmegyek, elküldöm azt ti hozzátok."


A te értelmezésed a Vígasztaló = szent szellem, mint isteni hármasság része? Ez honnan jött neked? Számomra nem jön le, de lehet, hogy nagyon beszűkült vagyok, elnézést.


παράκλητος (paraklétosz)

1) segítségül hívott

2) pártfogó, közbenjáró, védőügyvéd

3) vigasztaló

2012. ápr. 27. 23:02
 13/24 anonim ***** válasza:
Konkrétan a Szentlélekhez nem, de az Atyát rendszeresen kérem, hogy árassza ki rám, szeretteimre, sőt az egész világra Szentlelkét, hogy ezáltal felébredjenek az emberek.
2012. ápr. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Az Atya ígérete a Szent Szellem:


"És velök összejövén, meghagyá nékik, hogy el ne menjenek Jeruzsálemből, hanem várják be az Atyának ígéretét, melyet úgymond, hallottatok tőlem: Hogy János ugyan vízzel keresztelt, ti azonban Szent Szellemmel fogtok megkereszteltetni nem sok nap mulva." Csel 1:4-5


Ebben a pár versben pedig, ha kicsit figyelmesen olvasod, benne van a szentháromság tanítása:


"És én kérem az Atyát, és más vígasztalót ád néktek, hogy veletek maradjon mindörökké. Az igazságnak ama Szellemét: a kit a világ be nem fogadhat, mert nem látja őt és nem ismeri őt; de ti ismeritek őt, mert nálatok lakik, és bennetek marad. Nem hagylak titeket árvákul; eljövök ti hozzátok." Jn 14:16-18


- az Atya elküldi a Szellemét (a Szent Szellem jön el)

- nem hagylak titeket árvákul (nem maradnak Atya nélkül, tehát az Atya jön el)

- eljövök ti hozzátok (Jézus jön el)


Üdv.

2012. ápr. 28. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

"Bocsánat, de véleményem szerint arra sem

buzdít, hogy Krisztushoz imádkozzunk.

Persze tévedhetek."



Apcs 7:59 Megkövezék azért Istvánt, ki imádkozik és ezt mondja vala: Uram Jézus, vedd magadhoz az én lelkemet!



Jel 5:8 És mikor elvevé a könyvet, a négy lelkes állat és a huszonnégy Vén leborula a Bárány előtt, mindeniknél hárfák és aranypoharak lévén, ió illatokkal tele, amik a szentek imádságai.

2012. ápr. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Köszönöm, természetesen egy pont oda.

Viszont a szellemhez való imádságot még mindig nem értem. Ha egylényegű személy, akkor miért van ilyen módon "kiközösítve"?

2012. ápr. 28. 15:47
 17/24 anonim ***** válasza:

"Ha egylényegű személy,

akkor miért van ilyen módon "kiközösítve"?


Nincs kiközösítve. Hanem aki Jézust vagy az Atyát imádja és dicsőíti, az a Szent Szellemet is imádja és dicsőíti, mert Ők egy Isten, három személyben.


Jel 5:6 És láték a királyi szék és a négy szellemi lény között és a Vének között egy Bárányt állani, mint egy megölöttet, hét szarva és hét szeme vala, ami az Istennek hét Szelleme, amely elküldetett az egész földre.


Ján 15:26 Mikor pedig eljő majd a Vigasztaló, akit én küldök néktek az Atyától, az igazságnak Szelleme, aki az Atyától származik, az tesz majd én rólam bizonyságot.



Az Atya maga szólítja fel a teremtményeit, hogy imádják a Fiút:


Zsid 1:6 Viszont mikor behozza az ő elsőszülöttét a világba, így szól: És imádják őt az Istennek minden angyalai.

2012. ápr. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Az ISten lélek, és szükséges, h. lélekben imádjuk.

jó, ez speciell másra vonatkozik, de lehetne vele vagdalkozni.


Ha imádkozol, jársz gyülekezetbe, hívőként élsz, meg fogod tapasztalni, hogy a Vígasztaló, Szentlélek nem csak teológiai tétel, hanem van velünk, köztünk valaki. Tehát nyugodtan meg lehet szólítani, és lehet imádkozni hozzá.

2012. ápr. 29. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Heidelbergi káté 117. K.: Mi szükséges ahhoz az imádsághoz, amelyet kedvel az Isten és meg is hallgat?


F.: Először az, hogy egyedül csak ahhoz az egy igaz Istenhez könyörögjünk... aki Igéjében jelentette ki magát.

2012. ápr. 29. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Ha hét lélek van, akkor miért háromság? Akkor nem kilenc-ség? Sokszor jönnek a Jelenések könyvével, de ott hét lélekről van szó. Míg máshol egy lélekről van szó. Ha heten vannak, akkor a Fiúval és az Atyával együtt kilencen, nem?


Miért ragadunk le a háromságnál, mikor János kategorikusan hét lélekről beszél, kik Isten hét lelke, ki itt meg ott van, és ezt meg azt teszi, tehát a "katolikus logika" alapján különálló személyek.

2012. ápr. 29. 08:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!