Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adventisták! Mi történt...

Adventisták! Mi történt 1844-ben a hitetek szerint, és honnan veszitek ezt a dátumot?

Figyelt kérdés
Az alaptanításaitok között találtam erre rá, valahol az utolsók között elrejtve.

2012. ápr. 11. 01:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
73%

Sziasztok!


A vizsgálati ítélet tanunknak semmi köze ahhoz, hogy az üdvösség kizárólag kegyelemből van hit által, Krisztusnak a kereszten elvégzett munkája alapján.


Az ószövetségi törvényt nem kell megtartani Jézus munkájának a befejezéséhez.


Az Isten Krisztus igazságát tulajdonítja számunkra, ez alapján találtatunk igaznak és ez garantálja azt, hogy bűneink el lesznek törölve.


Jézus elvette a bűneinket és megbocsátotta azokat, ezért valósággal szabadok vagyunk a bűntől. Ezt tanítja E.G. White. Annak, hogy a bűn Sátánra lesz téve, aki elviszi azokat semmi köze az előbbiekhez.


Az eretnekség kifejezés pedig téged minősít.


Üdv. Péter

2012. ápr. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:

Szia!

Érdekesnek találom,hogy Péter kérdéseit mindig kiforgatják a kérdezők pedig szerintem egyértelműek.Tényleg teljesen olyan, mintha a cél csak a gyülekezet lejáratása lenne és nem az igazság megtudása.Lehet vitázni a gondolatokat ütköztetni,de Péter helyében már a harmadik kérdés után abbahagytam volna a válaszolgatást,mert mindig csak a vádlást olvastam stb.Nem vagyok adventista,bár jártam a gyülekezetben és nem Pétert akarom védeni, csak már engem is zavar ez a "nekem van igazam,más igazságát nem fogadom el,akárhogy magyaráz"hozzá állás.Péter neked nagyon sok kitartásod van és nem csodálkozom,hogy néha kicsit feszültebb az írásod,de ne felejtsd el, hogy egyesek ezt is a gyülekezet rovására írják.

Idéznék a kérdezőtől,ami nekem kicsit szemetszúrt a sok közül:

"És nem ez hoz szégyent Krisztusra, hanem az, hogy eltitkoljátok a nagyközönség előtt, hogy mit is tanítotok valójában. "

Miért titkolnák el?Ha olvasol könyveket,amelyeket a Sola tanárai vagy Ellen White írt,ott van minden a lapokon vagy akár meghallgatsz egy előadást,tessék mindegyik a Sola Scriptura honlapján meghallgathatók mindenféle titkolózás nélkül.Elmehetsz egy gyülekezetükben és ezeket a kérdéseket ott kifejtheted.Mindenki szereti a gondolkodó embereket,az adventisták erről is híresek,szeretik meghallgatni mások látásmódját.Tehát ezt ott ki lehet jobban fejteni,már ha ezért hajlandó vagy oda elmenni..

Javaslom,hogy először a Bibliára összpontosíts,hogy egy kis öntudatra ébrendj.Lehet úgy is vitázni,hogy megadjuk a másik embernek a tiszteletet és nem csak a hibákat keressük a másikban, Péter is tévedhet hiszen ember.

Üdvözlettel: V

2012. máj. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 K Laci válasza:

ÜDVÖZLET!

Most akadtam rá,erre a témára.

befejezetlennek tűnik ez a gondolatok.

Érdekelne, hogy a miért gondolod azt, az 1848 téves, vagy az 1914. téve?

Bizonyítás Biblia alapján hogyan bizonyítható?

Laci

2015. aug. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 K Laci válasza:
Bocsánat elirodott. 1844.
2015. aug. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Kedves Laci!


Jómagam igen sokat tanulmányoztam Dániel próféta könyvét, abban a szerencsés helyzetben, hogy eredeti nyelveken is, és azok ókori fordításaiban is - mivel ezt választottam a Teológián szakdolgozati témának.


Az 1844-es prófécia Dániel könyve 8. és 9. valamint 12. fejezetében egy többszörösen is megerősített idői hivatkozás. Már idézve lett a Dn. 8:14, mely a szenthely "megtisztítása" vagy "megigazítása" - egy ószövetségi évi ünnepre - nevezetesen a nagy engesztelési napra utal. Erre a 2300 éves próféciára több utalást találhatunk Dániel könyve 8. fejezetében, miszerint az utolsó időre vonatkozik: 17. vers, 19. vers, 26. vers. Valamint a megerősítése a 12. fejezet 11-12. veseiben. További részleteket a 2. hozzászólásomban olvashatsz még.


Az 1914-es prófécia kiindulódátuma sajnos történelmileg pontatlannak bizonyult. Ennek oka, hogy a 70 éves babilóniai fogság időpontját rosszul állapították meg. Ugyanis Kürosz király rendeletének keletkezési időpontjától számoltak vissza 70 évet, így ie. 607-hez jutottak, ami szerintük Jeruzsálem pusztulásának időpontja volt. Ez több ok miatt sem lehetséges. Egyrészt Nabukodonozor trónra lépésének időpontját napra pontosan tudjuk a babilóniai krónikák csillagászati pontosságú hivatkozásaiból: ie. 605 szeptember 7-én történt. Nabukodonozor 3-szor támadta meg Jeruzsálemet: trónralépése évében, 597-ben és 586-ban.


Üdv. Péter

2015. aug. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Péter!


Ezek a dolgok még jól is hangzanának, ha Te és Isten nem másképpen számolnátok. Ha összeveted IKirályok 6;1 és Apcsel 13;18-tól, akkor láthatod, hogy miről beszélek.


IKirályok 6;1

A kivonulástól számolva a 480. esztendőben épült fel a templom.

Egyiptomból Salamon 4. évig



Apcsel 13;18-tól

40 év (vándorlás)

450 év (bírák)

40 év (Saul)

40 év (Dávid)

3 év (Salamon első három éve)

=

573 év


Hiányzik 93 év!!!


Pál a tényleges időt írta le, az IKirályokban Isten által számolt idő szerepel, ahogy ezt Isten látta! Isten kiiktatott 93 évet. Miért?


A Biblia öt esetben jegyez fel olyat, hogy a nép eltért az úttól és bálványokat imádott, és fogságba ment.

1. Bírák 3;7-8 Mezopotámia (8 év)

2. Bírák 3;14 Moáb (18 év)

3. Bírák 4;2 Kánaán (20 év)

4. Bírák 6;1 Midiániták (7 év)

5. Bírák 13;1 Filiszteusok (40 év)


Összesen 93 évig!


Tehát Isten a fogságot ebben az esetben nem számolta. Az az idő nincs Isten előtt. Tehát ha te fogságokat számolsz, az már eleve bukta. Bűnben töltött idő, nem létező idő!

2015. aug. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

1844-ben nem történt semmi, csak az adventisták kreáltak egy történetet, miszerint Jézus bement a mennyei szentélybe, mert a gyakorlatban, ahogy várták a világ végét, nem jött el. A történetük viszont hazugság!


Zsid 9,12

És nem bakok és tulkok vére által, hanem az ő tulajdon vére által ment be egyszer s mindenkorra a szentélybe, örök váltságot szerezve.

Zsid 9,24

Mert nem kézzel csinált szentélybe, az igazinak csak másolatába ment be Krisztus, hanem magába a mennybe, hogy most Isten színe előtt megjelenjék érettünk.


Ez nem 1844-ben történt meg, hanem a feltámadása utáni mennybemenetelekor.

2015. aug. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó kettő...


Hát ezek nagyon érdekesek, de semmi közük a 2300 éves próféciához, tekintettel arra, hogy annak kezdődátuma ie. 457 ősze... :-)


Másrészről. Az I.Kir. 6:1 alapján ie. 1445-479= ie. 966 ez Salamon 4. éve... :-)


Ha kicsit alaposabban utánanéztél volna tudhatnád... :-)


Üdv. Péter

2015. aug. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Van hozzájuk köze, mert éveket számol, mégpedig Isten által kijelentett éveket, és nem emberi éveket. Márpedig Isten előtt, ahogy levezettem, Mózes népénél a fogságban töltött évek egyet sem jelentettek.


Ami ezt illeti: "Az I.Kir. 6:1 alapján ie. 1445-479= ie. 966 ez Salamon 4. éve... :-) " nem tudom, hogy mit akartál ezzel mondani. Az IKir 6:1 így hangzik:

"És megépítteték az Úrnak háza az Izráel fiainak Égyiptom földéből való kijövetele után a négyszáznyolczvanadik esztendőben, Salamon Izráel felett való uralkodásának negyedik esztendejében"


Én ezt írtam:

"A kivonulástól számolva a 480. esztendőben épült fel a templom.

Egyiptomból Salamon 4. évig "


Mi a problémád? Az ezt követő cinizmusodra nem reagálnék, úgy gondolom, az téged minősít, maradjon is meg nálad. :)

2015. aug. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Hello.


Az Isten által kiiktatott 93 éves elméletedre írtam... :-)


Ez nem cinizmus, csak az elméleted képtelenségén mosolyogtam...Ha egy kicsit figyelmesebben olvasnál, akkor láthatnád mit kifogásoltam, de sajnos te csak hajtod a magadét... :-)


Üdv. Péter

2015. aug. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!