Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lenne az első lépés, ha...

Mi lenne az első lépés, ha most elhatároznám, hogy apáca leszek? Milyen irányba indulhatnék el, mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés

Fejtsétek ki, kérlek.


17/L


2012. ápr. 9. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
Szexelj utoljára egy jót.
2012. ápr. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Én keresztényként tanácsolom, hogy várj még egy picit, ilyen fiatalon egy ilyen nagy döntést meghozni nem biztos, hogy bölcs. De ha mindenképpen ezt szeretnéd, vizsgáld meg az indítékát, nehogy csak valamilyen belső megfelelési kényszer, szerelmi csalódás, stb... legyen a sarkallója, hanem őszinte, szívből jövő elhatározás, hogy Istent szolgáld.
2012. ápr. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Nem bántásból, de inkább keress rendes állást.
2012. ápr. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Isten nem kérte soha, hogy egy apáca zárdában élje le egy nő az amúgy is kevésre szabott életét.

Inkább élvezd az élet szépségeit. Jót tenni civilben is lehet. Kis dolgokkal is lehet kedveskedni Istennek.

2012. ápr. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Kedves elvtársak rögtön adják a jobbnál jobb ötleteket az élet élésére...

Namármost ha komolyan gondolod és hivatást érzel rá, ami nem múlik el egy nap alatt, mindenképp a lelki atyáddal beszéld meg. Ő adhat tanácsot, hogy kihez fordulj. Nem tudom lelkileg vonzódsz-e egy rendhez, ahova menni szeretnél? Ezen mindenképp gondolkodj el. Ritka ma az ilyen mint te, sok szerencsét kívánok :)

2012. ápr. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%
Kedves előző. Ne haragudjon, de Ő még gyerek. Ne biztasson egy fiatalt olyan dolgokra, ami a kedves elvtársnak sem tenne jót. Inkább arra buzdítsa a kedves hölgyet, hogy tanuljon tovább, hogy legyen önálló keresete, ne érje csalódás, ha esetleg rosszul dönt.
2012. ápr. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

Mindenképp a lelkivezetőddel kéne beszélned. Ha nincs, akkor az első lépés: legyen!


Viszont a nulladik pont: IMÁDKOZZ, IMÁDKOZZ, IMÁDKOZZ! Légy csendben, és várj az Úrra! Ez minden szerzetesség alapja.


Aztán: van-e olyan rend, ami tetszik? Vagy van-e elképzelésed arról, hogy aktív, vagy szemlélődő életet szeretnél-e élni?


A helyzet az, hogy szívesen csetelek Veled, mert úgy könnyebb komolyan segíteni, összefüggő mail írása teljesen ismeretlenül nagyon nehéz. Ha szeretnéd, küldj privátban egy skype címet, netán msn-t vagy gmail-t.


(Lehet, hogy Te írtál nekem privátot? Ha igen, bocs, még nem volt időm és erőm összeszedett választ írni, ha nem, akkor semmi, bocs. :D)

2012. ápr. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%
# 6: Tanácsot kért, én adtam. Ki maga, hogy megkérdőjelezi a döntését, vagy Isten tervét? Nyilván nem fog "beleugrani" a szerzetbe, mert nem is lehet. Egy barátomnak azt mondták, hogy lásson világot mielőtt újra jönne, hogy szerzetes legyen, vele is valószínűleg ugyan ez lenne. Évekig tanul mielőtt az örök fogadalmát leteszi, úgyhogy nem értem mire ez a kioktató hangnem. Másfelől pedig: évszázadokig a kispapok kis szemináriumban tanultak 14 éves koruktól. Jó barátom a pápai missziós művek jó barátja, aki szintén ilyen helyen tanult és 80 fölött jó erőben végzi a papi szolgálatot. Ő is gyerekként került be a szemináriumba.
2012. ápr. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
39%

Ön miféle elvtársi tanácsokról ír, meg élet élésről.

Isten nem beszélt semmiféle pápaságról, rendekről, apáca rendekről stb.

Egyszerűen azt kérte , hogy legyünk emberek. Szeresd a te Istened teljes szívedből teljes lelkedből, és felebarátod mint te magad. Az élet bármely területén lehet jót tenni.

2012. ápr. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy nem az érveimre reagált, én viszont azt teszem: ha nem lennének akik elkötelezik magukat ezen út mellett, ki közvetítené Isten igéjét az embereknek? Ha nem lenne papság, nem lennének lelkészek, ha nem lennének pásztorok, ki figyelne oda a nyájra? Senki. Nem véletlenül és a keresztény hagyományban az egyházi rend. Valamint -nem akarom megsérteni- de ön honnan tudja, hogy Isten mit kér ettől a lánytól?
2012. ápr. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!