Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy mondjam el szüleimnek,...

Hogy mondjam el szüleimnek, hogy apáca szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Szüleim nem vallásosak, én ezt a légkört hittanos koromban kedveltem meg. Most 16-éves vagyok, és már vanegy rend, amellyel felvettem a kapcsolatot, és húsvét előtt meglátogatom őket. Azt tudják akarok menni, de nem mertem elmondani, mert velük ilyenről nem lehet beszélni- nincs hitük. Én meg ötödikes koromban hallottam Isten hívását egy hittanórán. Most mit kellene tennem?

2012. jan. 17. 13:13
1 2
 1/19 wartburg353s ***** válasza:
90%
Szerintem előbb látogass el a rendhez. Lehet, hogy van valami korhatár, szóval úgyis várnod kell, hogy beléphess. Nemcsak a szüleidnél fogsz ellenállásba ütközni, biztos egy csomóan le akarnak majd beszélni róla. Én azt mondom, várj még egy kicsit, ha tényleg ezt akarod, akkor lesz erőd hozzá, hogy végigcsináld. De még nagyon fiatal vagy, legalábbis én 16 évesen képtelen lettem volna életre szóló döntést hozni.
2012. jan. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%
lárlogasd meg őket, aztán beszélgess velük. De szerintem fiatal vagy még ezt átgondolni. Rengeteg dolog válltozhat akár napok alatt is. Ha ezt szeretnéd akkor tarts ki mellette. Lesz gondolom majd csábítás ami ezzel ellentétes...
2012. jan. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
26%

"Hogy mondjam el szüleimnek, hogy apáca szeretnék lenni?"

Bukósisakban. :)


Az, hogy "kedveled ezt a légkört", nem azonos azzal, hogy egy életre elásod magad, mint egy remete, mert kis túlzással, de kb. ezt tervezed. Ha vallásos vagy, akkor légy az, de attól még élhetsz világi életet, szerintem Jézus nem várja el tőled, hogy eldobj mindent. (Fiatalság, család, barátok, szórakozás, stb.)

2012. jan. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Már többször éreztem hogy nekem ez kell. Mit mondjak, hova megyek? Azt nem mondhatom hogy a rendhez. Mit mondjak?
2012. jan. 17. 14:01
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

"Már többször éreztem hogy nekem ez kell."

Én ezt inkább menekülésnek érzem valami elől. És ne írd le, hogy nem menekülsz, mert ezt nem velünk, hanem magaddal kell tisztázni.


A másik, hogy a "rendnél" is kell dolgozni, vannak konfliktusok, fúrások, felelősség, stb. Csak ezt nem teregetik ki.

2012. jan. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%

Isten az igazságot tanítja, vagy nem? Akkor jobb, ha te is őszinte vagy a szüleidhez. Előbb-utóbb úgyis kiderül.


Van egy ismerősöm, aki csak idős korára lépett be egy rendbe, mint apáca (korábban nem volt rá lehetősége). Addig úgymond világi életet élt, kitanult szakmát, dolgozott, de egész életében elhivatott volt. Megtartóztatta magát, nem ment férjhez.


Szóval szerintem nem kell sietned, először ismerkedj meg közelebbről ezzel az életformával, hogy el tudd dönteni, valóban szeretnéd-e. Abban nincs semmi rossz, hogy elmész a rendbe ismerkedni, azt nem kell elmondani, hogy apáca szeretnél lenni, ez a gondolat még változhat is akár.

2012. jan. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
50%
Kedves kérdező én a helyedben várnék még, mert nem tudod, hogy mit veszíthetsz. Nem leszel soha szerelmes, nem tudod majd milyen a szex, nem leszel soha anya. Ez hatalmas áldozat, szerintem várj még ezzel a nagy apácasággal mondjuk úgy 25 éves korodig, mert most még nem tudsz reális döntést hozni. Ha akkor, amikor már éltél is egy kicsit továbbra is úgy gondolod, hogy ez neked jó, akkor az egy jogos jól átgondolt döntés lesz, és majd látni fogod, hogy mitől válsz meg.
2012. jan. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
53%

Mi az az apáca? Szerintem tradicionálisan úgy szoktuk jellemezni, hogy Krisztus menyasszonya. Persze ez sem így sem úgy nem igaz, de ezt most hagyjuk.


Ezt írod:

"Azt nem mondhatom hogy a rendhez."


Remek. Apáca akarok lenni, mert ez engem úgy vonz, Krisztus menyasszonya, de had legyen az az én dolgom, hogy kamuzok a szüleimnek, félelembe élek, hogy jaj, hogyan nyissam ki a számat a szüleim felé. Mit akarsz te?

Vonz egy érzés, amit a közösséghez tartozás ad, egy tradicionális szokásrendszer, hogy elmenekülj a világtól, de amit ennek jelentenie kellene a Krisztushoz tartozást, attól lehet, hogy nagyon messze vagy?


Mellékesen van egy rossz hírem. 16 évesen a szüleid írásos beleegyezése nélkűl nehezen fogsz egy rendbe tartozni. Ha meg nem tudsz egy kicsit várni, akor szerintem ez nálad csak egy hirtelen fellángolás. Gondolj bele, mennyit változna a véleményed, ha pár hónap múlva szerelmes leszel és megtalálod életed párját? Akkor is apáca szeretnél lenni? Egy kicsit fiatal vagy, hogy reális véleményed lehetne a helyedről a világban... Ez csak az én véleményem.

2012. jan. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
46%

Ne akarj az lenni, és akkor nem kell elmondanod. :)

Komolyra fordítva a szót, Jézus nem azt mondta, hogy a követői vonuljanak el, mint egy remete, hanem, hogy menjenek és hírdessék az Isten szavát az embereknek! (Máté 24:14; 28:19,20) Jól gondold át a dolgokat... Ha akarsz beszélgetni róla, akkor privi :)

2012. jan. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
9%

Egyébként meg vizsgáld meg a vallás jelemzőit.

Ezen vallás tagjai szeretik egymást? Az egész világon egységnek örvendenek? Nem vesznek részt háborúkban? (János 13:35, Máté 26:52, Kolosszé 3:14)

A Bibliára vagy hagyományokra, emberi beszédekre illetve pogány szokásokra alapozzák a tanításaikat? (2Timóteusz 3:16,17)

Elfogadják a Bilbia tanítását, miszerint nem szabad képmásokat használni az imádatban? (2Mózes 20:4, 3Mózes 26:1, Zsoltárok 115:1-9)

2012. jan. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!