Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Léteznek még inkvizítorok...

Léteznek még inkvizítorok vagy legalábbis nagyon fanatikus vallásos emberek/szekták, akik csak azért megölnének valakit, mert nem keresztény?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 5. 00:35
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Vannak olyan elég nagy népességet számláló vallási gyülekezetek, akik a mindenkori lelki vezetőjük parancsára lennének képesek ölni...
2012. ápr. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy-kettőt biztos lehetne találni a sok millióból de az ilyen embert ne nevezzük kereszténynek hiszen nem követi Jézus tanítását.
2012. ápr. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó példa Behring Breivik a norvég tömeggyilkos aki kereszténynek mondja magát pedig egyértelműen a sátánt szolgálja.
2012. ápr. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A "keresztény" szó jelentése: Krisztuskövető. Jézus tanítványait először Antiókhiában nevezték el így, innen származik.


A valóban keresztények pedig ismerik a parancsolatokat, ezek között azt is, hogy más ember életét szándékosan, előre eltervezett módon, gyűlöletből kioltani tilos. Ezt már az Ószövetségben megmondta Isten (lásd pl. a Tízparancsolatban, de egyéb helyeken is), és érvényes az Újszövetségben is.


Továbbá a (valóban) keresztények nem gyűlölik embertársaikat, a más vallásúakat sem. Innentől kezdve paradox, ha bárki kereszténynek mondja magát, s mégis megölne valakit azért, mert nem keresztény.


Az inkvizíció sem működik, hiszen az erőszakkal való ráhatás egyáltalán nem megengedhető.


De azért poénkodni lehet vele, én legalábbis jót vihogtam, amikor pár hete a gyermekem a következő chat-üzenetet küldte a sulijából filozófia óra után:

"Szerintem kár, hogy beszüntették az inkvizíciót; filozófusokat lehetne és kellene égetni, jobb világ lenne, hidd el." :D

Egyből levettem, hogy nem jön be neki a filosz (nekem sem igazán); de egyetlen percig sem gondolom, hogy komolyan gondolta volna.


Üdv. :)

2012. ápr. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Múltkor néztem egy filmet a gépemen. Nem tudom, hogy került oda. Stake Land (2010) a fájl neve. Mindegy, a lénegy, hogy egy undorító, brutális, beteg film volt...Nem tetszett, de már csak kiváncsiságból végig néztem. Én nem menekülök a mocsoktól, hanem próbálom megérteni és legyőzni xD

Szóval ebben voltak ilyen beteges vallási vezetők is, akik Isten nevében úgy viselekdtek, mint az állatok. Na ők nem keresztények!

Mindenkinek ment a zöld kéz.

2012. ápr. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Persze, de nem úgy, ahogy te képzeled.

Az Inkvizíció egy szentszéki hivatal, csak a mai neve Hittani Kongregáció. Feladata, hogy védje a hit- és erkölcsbeli tanítást. A jelenlegi Szentatya ennek a hivatalnak volt a prefektusa, azaz, ha úgy tetszik ő volt a főinkvizítor. :)

2012. ápr. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!