Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magamutogatók-e a keresztény...

Magamutogatók-e a keresztény könnyűzenészek?

Figyelt kérdés
Annyi keresztény zenei klipet látok, ahol videó felében az énekest mutatják, hogy milyen király ő most, vagy koncertfelvételt, ahol a keresztény énekesnő miniszoknyában lép fel épp. Nem tudom eldönteni, hogy ez a világhoz való alkalmazkodás Isten céljait szolgálja, Isten dicsőségét akarják átadni ezen keresztül, és én vagyok túl ítélkező, vagy valóban túllőttek a célon. Ha nekem lenne keresztény zenekarom, nem akarnék olyan klipet forgatni hozzá, ahol engem mutogat a kamera mindenféle szögből ahogy fújja a hajam a szél.

2012. ápr. 3. 22:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%

Küldenél ilyen videót?

Ezek a dalok Istenről szólnak. Nem marketinggel kell az embereket Istenhez csalogatni.

Szerintem az énekesek emberek. Ebben semmi rossz nincs, amíg nem hiszik magukat felsőbbrendűnek.

Még a végén már a zene is bűn lesz.

2012. ápr. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Direkt nem szeretném konkretizálni bárkire. Nagyon szeretem a keresztény hiphop és rock jellegű zenéket, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy ha valaki így képviseli Istent, az pozitív-e vagy sem.
2012. ápr. 3. 23:29
 3/15 anonim ***** válasza:
22%

Pedig nyitott vagyok minden jó zenére:)

Képviselni nem feltétlen így kell, de én támgogatom, mert zene. Miért ne szólhatna Istenről, amíg nem provokáló?

Bár nekem van egy-két zeném, ami nem túl szépeket beszél róla...De azoknak az a lényege, hogy megértsük az illető lelkivilágát, a fájdalmat ami belőle szól.

A zenének a szórakoztatás a célja vagy a marketing.

De a templomban is van zene.

2012. ápr. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
32%
Az meg nem zavar, ha valaki szép és nem dugja el magát teljesen (addig amíg a jó ízlés határán megmarad).
2012. ápr. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

Sziasztok!


Biztos, hogy sokan ultrakonzervatívnak tartanak, vállalom is, de szerintem ezek a zenék messze túllépték a határokat. Visszaemlékszem több mint 20 évvel ezelőtt még magam készítettem plakátokat a Continental Singers Budapesti koncertére, ami a várban volt a Halászbástyánál. Szerintem valahol ott volt a határ...


Üdv. Péter

2012. ápr. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Igazad van nekem is fura hogy ha egy zenész keresztény akkor miért nem öltözik fel rendesen és miért őt mutogatja a kamera végig.

De ezért van jó példa is. Nekem nagy kedvencem a Scandinavian Metal Praise. Ennek a zenekarnak saját neve sincs (Praise = dicsőítés). Sőt, a zenészek a saját nevüket se írják rá az albumra, mondván hogy az nem fontos hogy ők kik, a dicsőséget meghagyják Istennek. Minden számuk kivétel nélkül Isten dicsőítéséről szól.

2012. ápr. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a könnyűzene és a keresztényi zene nem fér össze. Hip-hop, metal, rock stb. dalok hiába szólnak Istenről, nem hiszem, hogy Tőle jön. Olyan b/s-on zörögnek, hogy az az agyban nem pozitív gondolatokat szül, nem jó érzést kelt. Agresszivitást, vágyakat ösztönöz, és nem erre van szükség. Amikor még nem nagyon ismertem, a Hillsong koncertjére mentünk el. Menekültem ki a, annyira nyomasztó volt.
2012. ápr. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Bocsáss meg, 16 másodperc után kikapcsoltam. Ez kőkemény metal.
2012. ápr. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem gond, csak kiváncsi voltam:)

Viszont szívesen meghallgatnám, hogy milyen fajta zenét szeretsz, csak nem akarom agyon offolni a topicot. Mindig felkeltik az érdeklődésem az olyan emberek, akik más zenét hallgatnak, mert szeretek művelődni.

2012. ápr. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!