Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az hogy engem...

Miért van az hogy engem mindenki kritizál mert vallásos vagy? :/

Figyelt kérdés

a suliban...mindenhol..csak mert hívő vagyok..

szerintem mindenkinek a maga dolgával kellene foglalkozni..:/


2012. ápr. 4. 21:46
1 2
 11/13 DDD97 ***** válasza:
Csak érted... ő még ennyit se tett meg mert hogy vallásos..de szerintem ennek ehhez semmi köze... de amúúgy én mostmár nem puskázok:D mostmár úgyahogy értem, otthon tanulok magamtól.:D és én szoktam segíteni a többieknek..:D Meg azt nem szeretem a vallásos emberekben.. hogy akármit csinál valaki valami kevésbé jót.. rögtön leszólja hogy Isten szemében ez nem helyes.. na de ki ő basszus hogy tudja hogy mi helyes Isten szemében?
2012. ápr. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Még ennyit sem? Az ő dolga. Én mióta hívő vagyok, mindig is úgy voltam vele, hogy jobb egy becsületes egyes vagy kettes, mint egy jobb jegy, amit csalással szerzek. És csak egyetlen egy alkalommal szegtem meg ezt a szabályt 8 év tanulás alatt. Senki nem tökéletes. :)


Az jó, ha magyarázol másoknak, így te is egyre jobban fogod érteni az anyagot. Már a régiek is tudták: Tanítva tanulunk. A modern pedagógiában pedig létező módszer a "diák tanít diákot", csak nem sokan alkalmazzák.


Azt pedig, hogy mi helyes és mi helytelen Isten szemében, két helyről is lehet tudni: a Bibliából és a lelkiismeretünk által. Az más kérdés, hogy egy nem hívőt ez nem szokott meghatni, tehát nem feltétlenül kell folyamatosan a fejükhöz vágni. Inkább beszélgessetek vele másról, esetleg erről is, de indulatok nélkül. Sok sikert. :)

2012. ápr. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Az más kérdés, hogy egy nem hívőt ez nem szokott meghatni, tehát nem feltétlenül kell folyamatosan a fejükhöz vágni."


Ezzel egyetértek egyszer-kétszer minél finomabban de kell szólni ha valaki valamit rosszul csinál. Ha nem hallgat rá akkor hagyni kell. Jézus se szólt be állandóan mindenkinek aki bűnt követett el. Persze lehet hogy már az első figyelmeztetésre is megsértődik az illető de hát sajnos a kereszténykedés ilyen, nem mindig kellemes :)

2012. ápr. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!