Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan adhatom le a vallásomat?

Hogyan adhatom le a vallásomat?

Figyelt kérdés
Reformátusnak kereszteltek, majd később konfirmáltam is. Nem tartom magam kereszténynek, sem Isten követőjének így csúnyán fogalmazva szeretnék a vallástól is "megszabadulni". Papírforma szerint sem szeretnék református maradni.
2012. ápr. 4. 09:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Miért zavar téged ennyire egy papír?

Kinek akarsz bizonyítani?

És meg római katolikus vagyok, de nem érdekel.

Azok az emberek nem érdekelnek akik alapból emiatt elítélnek engem. Az elveim ellent mondanak a "vallásomnak", de nincs rá igényem, hogy megszabaduljak tőle. Semmit nem jelent.

2012. ápr. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mert megismertem egy másik vallást, amit követni szeretnék, s azt szeretném gyakorolni. Sajnos erre csak most jöttem rá felnőtt fejjel. De gondolom ahhoz, hogy felvegyem a másik vallást előbb a mostanit le kell "adnom".
2012. ápr. 4. 09:44
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
Milyen papír? Konfirmáláskor ha jól tudom, nem adnak semmilyen papírt, a keresztség meg nem a te döntésed volt, mert gondolom, babakorodban kereszteltek meg, tehát annak semmi jelentősége nincs.
2012. ápr. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell formálisan "leadnod". A másik vallásnál csináld meg a betérési rituálét (vagy ahogy ott hívják), és akkor a te hited szerint semmi jelentősége nem lesz annak a számodra eretnek papírnak, amit egy akármilyen egyház bocsájtott ki.
2012. ápr. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

De valamilyen formában számon vagyok tartva...bár ki tudja :D Én kaptam konfirmálási oklevelet...:S

Tehát akkor elviekben semmi akadálya nincs annak, hogy a másik vallást felvegyem? Mert, ha azt felveszem akkor nem leszek két egyháznak a tagja, csak az utolsóként felvettnek?

2012. ápr. 4. 09:52
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Az új vallásod sem lehet túl értelmes, ha ilyen gondolkozásra sarkal. Magyarul cseberből vederbe.
2012. ápr. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt valami jog témakörben kérdezd meg...

+ a vallási vezetődtől (régi, új) érdeklődj, hogy nekik nem baj-e... Vagy ha nincs ilyen, még akkoris ott a net.

2012. ápr. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

Annak a gyülekezetnek a lelkészével kell beszélned, ahova tartozol, ahol konfirmáltak. Írsz egy levelet a presbitériumnak (hivatalos formában, papíron), hogy más vallást veszel fel, így kéred a presbitériumot és a lelkipásztort, hogy töröljenek a gyülekezet választói és egyházfenntartói névjegyzékéből, valamint legyenek kedvesek, és tegyék meg a megfelelő lépéseket, hogy a Magyar Református Egyház névjegyzékéből is töröljenek. Kérd azt is, hogy írásban értesítsenek a döntésükről és a lépések megtételéről.

Néhány indokot nem árt leírni azért a levélben. Szavazásra bocsátják egy presbiteri gyűlésen valószínűleg. Ha valami kisegyházba vagy szektába mész, nem biztos, hogy minden "kihúzást" megszavaznak Neked, mert ilyen helyekről elég gyakori tapasztalat, hogy később visszatérnek az emberek. Meg a korodtól is függ. Minél fiatalabb vagy, annál inkább megfontolják.

Mindenesetre ha amúgy sem jártál a gyülekezetbe, elég valószínű, hogy megadják.


Én így tettem, katolizáltam, így tartottam mindkét egyház felé korrektnek. Jómagam értesítést nem kértem, de előre meg volt beszélve, hogy elmegyek, nem hinném, hogy még nyilván vagyok tartva...


A keresztséget viszont nem lehet "megsemmisíteni". Így jártál..... ha nem tartod Magad kereszténynek, akkor úgysem számít lelkivilágodnak, meg vagy-e keresztelve. Nem?...

2012. ápr. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%

"nem tartom magam kereszténynek, sem Isten követőjének.."

Már megbocsáss: ha nem hiszed (tehát nem követed) az Istent, milyen már vallást szeretnél választani felnőtt fejjel? A zsidót? Abban hinned és követned is kell Őt. A muszlimot? Ugyancsak. Az Isten egy és oszthatatlan..sőt: kisajátíthatatlan (bár erre ősidőktől kísérletek voltak/vannak:D).

Hacsak nem buddhista szeretnél lenni, mert akkor más.

2012. ápr. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
29%
Sehogy, mert ez nem egy horgászklub, amiből csak úgy ki lehet lépni, ha nem tetszik.
2012. ápr. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!