Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent a jelenések könyvéb...

Mit jelent a jelenések könyvében a: fenevadon ülő nagy parázna -jelentése?

Figyelt kérdés
Ha vki tud vmilyen magyarázatot adni.. nagyon örülnék!
2012. ápr. 3. 12:20
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!

Viszont ha tud vki segiteni hogy ezt is megértsem nagyon örülnék:


"meggyűlölik a paráznát, és kifosztják és mezítelenné teszik, és eszik annak húsát, és megégetik őt tűzzel.

17. Mert az Isten adta azoknak szívébe, hogy az ő szándékát cselekedjék, és egy szándékon legyenek, és adják az ő birodalmukat a fenevadnak, míglen betelnek az Isten beszédei.

18. És az asszony, a melyet láttál, ama nagy város, a melynek királysága van a földnek királyain".

Azon gondolkozok hogy ezek szerint a parázna asszony egy várost jelent, vagy akár országot Pl.amerikát vagy városként:New York-ot ? azért New Y. mert irja hogy: "nagy viznél vagy vizeken(más forditásban)ül... és az Ö paráznaságának borából megrészegedtek a földnek lakoi"


én is ugy gondoltam ahogyan ti hogy az asszony az:

igaz hitet elhagyott vallásos egyházat jelenti,

viszont mikor figyelmesebben elolvastam huuh,elgondolkodtam jobban mert nem tudom a magyarázatot(asszony= vallásos egyház mondjuk) összeeggyeztetni a várossal .. és azzal az igevers részekkel amit fennebb idéztem

2012. ápr. 4. 15:31
 12/23 A kérdező kommentje:
pontosabban : ha a parázna asszony az amit ti is mondtok(jó magyarázat szerintem) : a hűtlenné lett egyház vagy hamis egyház, akkor mi a magyarázat arra az igeversre hogy :"Az asszony akit láttál a nagy város amelynek királyi hatalma van a föld királyai fölött" ? miért monja pont azt hogy város??
2012. ápr. 4. 15:40
 13/23 anonim ***** válasza:

"Azon gondolkozok hogy ezek szerint a parázna asszony egy várost jelent, vagy akár országot Pl.amerikát vagy városként:New York-ot ? azért New Y. mert irja hogy: "nagy viznél vagy vizeken(más forditásban)ül... és az Ö paráznaságának borából megrészegedtek a földnek lakoi""


Olvasd körűltekintőbben, hiszen a nagy vizeket meg is magyarázza: "És monda nékem: A vizek, a melyeket láttál, a hol a parázna ül, népek azok és sokaságok és nemzetek és nyelvek."


Magyarán a vizek a sok nép.

Még Petőfi is alkalmazta ezt: Feltámadott a tenger, a népek tengere...


Jel 14,8 És más angyal követé azt, mondván: Leomlott, leomlott Babilon, a nagy város! mert az ő paráznaságának haragborából adott inni minden pogány népnek.

Jel 16,19 És a nagy város három részre szakada, és a pogányok városai elesének; és a nagy Babilon megemlítteték az Isten előtt, hogy adjon annak inni az ő búsult haragja borának poharából.

Jel 18,10 Nagy távol állva az ő kínjától való félelem miatt, mondván: Jaj! jaj! te nagy város, Babilon, te hatalmas város, hogy egy órában jött el ítéleted!

Jel 18,21 És egy erős angyal egy nagy malomkőhöz hasonló követ felvőn és a tengerbe veté, ezt mondván: Ilyen módon nagy sebességgel vettetik el Babilon, ama nagy város, és többé meg nem találtatik.


Nem New York, vagy egyetlen város. Hanem az, amit régebben Babilonnak hívtak, és ma is itt van. Babilonban (régebben Bábel) készült az építmény, de miért is:


" És mondának egymásnak: Jertek, vessünk téglát és égessük ki jól; és lőn nékik a tégla kő gyanánt, a szurok pedig ragasztó gyanánt.

És mondának: Jertek, építsünk magunknak várost és tornyot, melynek teteje az eget érje, és szerezzünk magunknak nevet, hogy el ne széledjünk az egész földnek színén.

Az Úr pedig leszálla, hogy lássa a várost és a tornyot, melyet építenek vala az emberek fiai."


Mert ők voltak a kígyó vallásának papjai, ahogy mi magunk is vagyunk ma, legalábbis sajnos rengeteg ember: Dehogy haltok meg, olyanok lesztek, mint az Isten. Készítsünk nagy tornyot, hogy lássák hogy milyen okosak és bölcsek vagyunk, és mindenki ide jöjjön, mert mi vagyunk az istenek...

2012. ápr. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

folytatás: A királyt miért a pápa koronázza meg? Mert azt hiszi, hogy ő nagyobb a királynál.

Ki Krisztus földi helytartója? Mikor mondta Krisztus, hogy kellene neki földi helytartó? Ki ült be Isten templomába Isten gyanánt mutogatva magát? Kinek gyónsz, ki gondolja magáról, hogy megbocsáthatja a bűneidet? Ki képzeli magát Krisztusnak? Olyanok lesztek, mint az Isten... A kígyó vallása ez is...

2012. ápr. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

hmm , nagyon elgondolkodtató amit irtál utolsó..

Eddig elfogadható volt a válaszotok, de akkor mit jelenthet a folytatás:

"És a nagy város három részre szakada, és a pogányok városai elesének." -ezt hogy érthetem ha a város jelentése a hitehagyott egyházat jelenti?


és ezt megtudjátok magyarázni kérlek(ha tudjátok persze):


"Nagy távol állva az ő kínjától való félelem miatt, mondván: Jaj! jaj! te nagy város, Babilon, te hatalmas város, hogy egy órában jött el ítéleted.

A föld kalmárai is siratják és jajgatják öt mert az áruikat senki sem veszi...olajat zsemlyelisztet ,gabonáz, barmokat, juhokat, lovakat, kocsikat... Ezek árusai akik meggazdagodtak tőle távol állának az Ö kinjaitól való félelem miatt sírván és jajgatván."

2012. ápr. 4. 22:24
 16/23 anonim ***** válasza:

"A föld kalmárai is siratják és jajgatják öt mert az áruikat senki sem veszi...olajat zsemlyelisztet ,gabonáz, barmokat, juhokat, lovakat, kocsikat... Ezek árusai akik meggazdagodtak tőle távol állának az Ö kinjaitól való félelem miatt sírván és jajgatván."


Ez is szerintem egy még be nem következett esemény. Előképe volt viszont az 9/11-es esemény amikor az egész világ megrettent egy pillanatra hogy vajon mi fog következni most?

2012. ápr. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Amit elkezdtél idézni, ha megnézed, az a Jelenések könyvének a 16 fejezetéből vannak, melynél a hetedik angyal is kitöltötte a poharát, és mit mond? Meglett. Majd jönnek a földrengések, stb.


Erről nekem Habakuk próféta könyvének 3. fejezetéből jut eszembe az egyik kedvencem:

" 3. Isten a Témán felől jön, és a Szent a Párán hegyéről. Szela. Dicsősége elborítja az egeket, és dícséretével megtelik a föld.

4. Ragyogása, mint a napé, sugarak támadnak mellőle; és ott van az ő hatalmának rejteke.

...

6. Megáll és méregeti a földet, pillant és megrendíti a népeket, az örökkévaló hegyek szétporlanak, elsüllyednek az örökkévaló halmok; az ő ösvényei örökkévalók!"


Magyarán a hetedik angyal miután kitöltötte a poharát, arról olvashatunk, ahogy vége mindennek, tehát az utolsó napról. A 17. fejezet egy közbeékelt magyarázat, és a 18-tól folytatódik az ítélet ama nagy napja.

Így most szerintem speciel igazat írt az előttem válaszoló, még természetesen az utolsó nap eseményei nem következtek be. Így próbáld olvasni ezeket a részeket szerintem.


Nyílván beszél a nagy Babilon eleséséről és mindazok félelméről, kik abban és benne hittek. Látván annak lerombolását, és Istenbe vetett hitetlenségüknek tévedését. Egy olyan világ fog akkor lerombolódni, melyben azt hitték az emberek, hogy ők az istenek és bölcsek, okosak, erősek. Éppúgy, ahogy Bábel tornyánál. Ezt éljük ma is meg. Ez a Babilon, azaz a város le fog dőlni.


Ahogy Dánielnél is olvashatjuk: Dn 2,35

"Akkor egygyé zúzódék a vas, cserép, réz, ezüst és arany, és lőnek mint a nyári szérűn a polyva, és felkapá azokat a szél, és helyöket sem találák azoknak. Az a kő pedig, a mely leüté az állóképet nagy hegygyé lőn, és betölté az egész földet."


A világ uralmai, fejedelmei, mind semmivé lesznek, mikor az Úr jön az égből és átveszi a hatalmat, és nagy hatalommá lesz, betöltve a földet.

2012. ápr. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 lsandor ***** válasza:
A vadállat a politikai hatalmakat jelképezi, a nagy szajha pedig a hamis vallás világbirodalmát. Azért szajha mivel a vallásnak mindig el kellene különülni a politikától, de a hamis vallás, ahogy napjainkban ez nagyon is látszik, szoros kapcsolatban van a politikával és így úgymond megcsalja Istent, tehát paráznaságot követ el. És nemsokára majd fogjátok látni, hogy a politikusok be fogják zárni a vallásokat, az ENSZ-el az élen. Am a vallás nélküli világ tervét már 2001 után elkészítették, már csak az kell, hogy életbe léptessék, de ezt már Isten fogja a szívükbe adni
2012. ápr. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"Am a vallás nélküli világ tervét már 2001 után elkészítették, már csak az kell, hogy életbe léptessék, de ezt már Isten fogja a szívükbe adni"


Itt kihagytál a mondatból egy "nem"-et gondolom. Miért akarna Isten egy vallás nélküli világot?

2012. ápr. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 lsandor ***** válasza:
Mivel a Bibliából kiderül, hogy egy ilyen állapot fogja megelőzni Armageddon háborúját. Ahogy a Jelenések könyve tovább folytassa, hogy a politika meggyűlöli a vallást és teljesen el fogják pusztítani
2012. ápr. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!