Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jelenések könyvében az új...

A Jelenések könyvében az új Jeruzsálem méretére vonatkozó adatok valósak?

Figyelt kérdés
12.000 futam van megadva mindkét oldalának a hosszát illetően. Ez 2220 km x 2220 km = 4 928 400 km2. Ez közel az USA méretének a fele. Nem valami nagy, ha figyelembe vesszük, hogy összesen hány ember élt valaha a Földön...
2011. júl. 15. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Mivel a topográfiáról halvány fingjuk sem volt akkoriban, és a görögöket valószínű nem kérték fel az egész régió feltérképezésére, ezért azt gyanítom, hogy kb. ez az információ is olyan a Bibliában, mint az összes többi.
2011. júl. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hát, lehet, hogy nagyon magasak az épületek ;)


Viccet félretéve, a Jelenések könyve egy látomás, kétlem, hogy ennyire részletes lett volna, az író csak érzékeltetni akarja, hogy nagyon nagy. Vagyis az adat szerintem nem valós.

2011. júl. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Noé bárkájának a méretei pontosak voltak, pedig arról se gondoltam volna hogy valós adatok.
2011. júl. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
No és pontosítanád Noé bárkájának paramétereit? Marhára kíváncsi vagyok rá, gondolom nem csak én.
2011. júl. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Talán azért is akkora az új Jeruzsálem mérete, mert csak keveseknek adatik meg, hogy oda bejuthassanak, korántsem mindenkinek, aki azt gondolja magáról. Egyébként pedig ott senkinek nem lesz szüksége akkora helyre, mint itt a földön, hiszen ott teljesen másképp fognak kinézni az emberek. Éppen az a csodálatos benne, hogy hiába erőlködünk, az emberi agyunkkal ezt nem foghatjuk fel, (tükör által, homályosan látunk),de az biztos, hogy a Biblia minden szava tökéletesen pontos, legfeljebb fordítási hibák lehetnek, de ebben az esetben el kell fogadnunk azt, amit olvasunk.
2011. júl. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon teljesen másképp azért nem nézhetnek majd ki az emberek, mert Isten a képmására teremtette az embert, szerintem inkább a szellemi állapot az, ami más lesz.
2011. júl. 19. 12:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!