Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent a jelenések könyvéb...

Mit jelent a jelenések könyvében a: fenevadon ülő nagy parázna -jelentése?

Figyelt kérdés
Ha vki tud vmilyen magyarázatot adni.. nagyon örülnék!
2012. ápr. 3. 12:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
66%
a pápa és a kormányok
2012. ápr. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Az azonosítás viszonylag egyszerű, ha valaki ismeri a Szentírásban található profetikus jelképrendszert.


A parázna asszony minden esetben a hűtlenné lett Isten népét jelképezi a próféciákban, ez egészül ki a Babilon névvel, amely így egy globális vallási szövetséget jelképez. Ez ül fel a fenevadra. A Bibliában fenevadak, vadállatok jelképezik a világi hatalmakat. Vagyis egy vallási egyházi hatalom kerül a világi hatalom "hátára" és így válik irányítóvá.


Ha a teljes próféciát vizsgálod az alábbi kép bontakozik ki: a válságok halmozódása eljut egy igen kritikus pontig, ami hihetetlen fogékonyságot idéz elő a vallásosság iránt. Ekkor kialakul egy olyan vallási alapú globális hatalom, mely békét és biztonságot ígér, de a valóságban nem tud megoldást nyújtani.


Üdv. Péter

2012. ápr. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%
Még nem jelent meg ez a személy akit a fenevadon ülő nagy parázna jelképez. Majd csak a 7 csésze kiöntése után fog színre lépni.
2012. ápr. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
16%

"Itt az elme, a melyben van bölcseség. A hét fő a hét hegy, a melyen az asszony ül;"



"Itt van a bölcseség. A kinek értelme van, számlálja meg a fenevad számát; mert emberi szám: és annak száma hatszázhatvanhat. "


"Róma a Tiberis partjának 7 dombjára települt"


Asszony: egyház

parázna asszony: hitevesztett egyház

666: vicarivs filii dei = Isten fia földi helytartója : V=5 + C=100 + V=5 + L=50 + D=500 + 6*I=6*1=6 = 666


Dn 7,25 "És sokat szól a Felséges ellen és a magasságos egek szenteit megrontja, és véli, hogy megváltoztatja az időket és törvényt; és az ő kezébe adatnak ideig, időkig és fél időig. "

Idő = év, fél idő = fél év, időkig = két év

Nap a próféciákban év

360+180+720 = 1260 év


Jel 11,3 És adom az én két tanúbizonyságomnak, hogy prófétáljanak, gyászruhákba öltözve, ezer kétszáz hatvan napig.


Jel 12,6 Az asszony pedig elfuta a pusztába, hol Istentől készített helye van, hogy ott táplálják őt ezer kétszáz hatvan napig.

2012. ápr. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
És ki a két tanúbizonyság?
2012. ápr. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
A nagy parázna jelentése: hamis próféta.
2012. ápr. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom .Hitevesztett egyház ,de nem mondom meg melyik az.De hatalmasabbnak tartja magát minden földi egyház felett.Ez a "parázna ",hamis egyház.

"(Máté 7,22)Sokan mondják majd nekem azon a napon: Uram, Uram, hát nem a te nevedben jövendöltünk? Nem a te nevedben űztünk ördögöt? Nem a te nevedben tettünk annyi csodát? - Akkor kijelentem nekik: Sosem ismertelek benneteket. Távozzatok színem elől, ti gonosztevők!"

2012. ápr. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

"És ki a két tanúbizonyság?"


Az egyik a keresztények a másik a zsidók. (Az iszlám nem tudom hogy miért nem számít.)

2012. ápr. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

"Jel 11,3 És adom az én két tanúbizonyságomnak, hogy prófétáljanak, gyászruhákba öltözve, ezer kétszáz hatvan napig. "


Így van, gyakorlatilag azt kell megnézni, hogy az 1260 év, milyen korszakot ölel fel. Ez a hitehagyott egyház önkényuralmának időszaka, melyben a két szövetség, ahogy egy előbbi válaszoló is írta, mondhatnánk, hogy a kereszténység és a zsidóság prófétált, de úgy is hívhatnánk, hogy az ószövetség és az újszövetség. Ugyanis a hitehagyott egyház uralma alatt ez a két "csoport" volt kénytelen gyászruhába prófétálni és életben maradni. Nem keveseket égettek halálra és kínoztak meg az igazságért...


Az iszlám, hogy miért nincs benne, hát meg lehet nézni az ő szent könyvük tartalmát és az ő Istenüket. Az Iszlám szöges ellentétben áll a másik két csoporttól. Ugyanis attól, hogy egyistenhit van, meg kell vizsgálni a két alapelvet. A zsidó és a keresztény gyülekezetek által vallott Isten az életét adja az emberekért, míg az Iszlám csoport által hirdetett isten szerint az embernek kell adnia az életét az istenért. Szerintem nem ugyan azt az Istent valljuk, pusztán nem sok, hanem egy Istent, ki által van minden. Viszont Krisztus megmondta, hogy csak őáltala van út. Márpedig ő az életét adta, míg az Iszlám isten nem adta az életét, hanem elvárja, hogy mi adjuk az életünket őérte. Nem ugyan az az út.

2012. ápr. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Szerintem az csak 1260 nap és nem év, tehát csak 3 és fél év és ez az időszak még nem jött el de már nagyon közel van. Az alatt a 3 és fél év alatt üldözni fognak minden igaz hívőt, ezt a 3 és fél évet kell csak majd valahogy kibírni. Akkor fog megkezdődni ez az időszak amikor az Oltáriszentséget eltávolítják a templomokból.
2012. ápr. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!