Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha vki nem akarattal, de...

Ha vki nem akarattal, de megöl egy állatot (pl elüti autóval) és ez miatt bűntudata van, Isten kegyelmében részesülhet?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 1. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Eltapostam egy hangyát,jajj,bocsánat,....

Ilyen az élet,minden meghal egyszer.

Most egy kutya,macska,szarvas miatt bűntudat kéne legyen bennem?

2012. ápr. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem mindenki megöl naponta több száz állatot közvetve,közvetlenül.
2012. ápr. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Az emberek egymást gyilkolják hidegvérrel,akkor majd pont egy állat miatt lesz bűntudatuk,nem?
2012. ápr. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom mondani, hogy ne legyen bűntudatot, de egyáltalán nem vagy bűnös ezért, úgy hogy részesülhetsz.
2012. ápr. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem,ez megbocsájthatatlan,a pokolban fogsz szenvedni örökkön-örökké!

Ne viccelj már,persze,hogy részesülhetsz Isten kegyelmében.

2012. ápr. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

Nyugi, igen. Nézzünk egy kicsit a történeted mögé:

A ne ölj parancsolat azt jelenti, hogy ne válj gyilkossá. A biblia különbséget tesz a szándékos és a véletlen ölés között. A bibliában a példa az, amikor fát vágnak az erdőben, és lerepül a fejsze a nyélről, és eltalál valakit, aki meghal, ez nem gyilkosság. Ilyen esetekre vannak építve a menedékvárosok, ahová ha az elkövető befut, ott kikérdezik, és megállapítják, hogy nem szándékos emberölés volt, akkor menedéket kap. Viszont nem hagyhatja el a menedékvárost, mert ha kimegy, az elhunyt rokonai megölhetik. A főpap halálakor pedig elmehet, onnantól büntetlenséget élvez.

Tehát az ölés tiltása az emberre vonatkozik. Az állatokat táplálkozás címén meg kell ölni. Szórakozásból nem lehet megölni az állatokat, mert az akkor bűn. Az ember a teremtéskor azt a parancsot kapta, hogy uralkodjon az állatokon. A bűneset óta eszi az állatot az ember.


Visszatérve a kérdésedre, a véletlen elütés nem bűn.

2012. ápr. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, részesülhet Isten kegyelmében.


Nagy különbség van a szándékos és a nem szándékos ölés között, még emberélet kioltása esetében is. Én inkább úgy mondanám: gyilkolni tilos (ez a szándékos, azaz előre eltervezett fajta), ölni (balesetszerű, véletlen - azaz előre el nem tervezett - fajta) nem tilos.


A menedékvárosokkal kapcsolatosan találtam tegnapelőtt egy nagyon jó disszertációt; bemásolom ide is a linket, hátha valakit érdekel:


[link]


Kicsit hosszú :P , de igazából csak 60 - 70 oldal az, amit el kell olvasni. :)


Üdv. :)

2012. ápr. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!