Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik megfogadtátok, hogy nem...

Akik megfogadtátok, hogy nem öltök meg soha egyetlen élőlényt sem mit csinálnátok az alábbi szituációban?

Figyelt kérdés

Rengeteg molylepke lepte el a lakást, szellőztetés nem viszi ki őket. Sok módszert találni neten ami hatásos ellenük, de mind megöli őket. Ilyenkor mit tennétek?



Bocs , hogy ide tettem fel a kérdést , de vallás kategórián kívül csak "lol"-okat és idióta válaszokat kapnék.



2012. márc. 23. 22:34
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
50%

Berta, ez valóban butaság volt a csotányokkal kapcsolatban. Hisz ha megölték volna a csótányt ezzel a logikával, akkor úgyis újra született volna az illető másban. Akkor pedig csak simán barbár dolog lenne az ölés.


Viszont most kicsit elszomordtam, elkeseredtem xD

Emlékszem, amikor kissebb koromban hogy gyilkolásztam a szúnyogokat... Mert egyszer bekattantam rájuk.

Mindenesetre rájöttem, hogy zöldséget enni tuti nem bűn xD

Sőt olyasmire emlékszem, mintha a gyümölcs azért lenne édes, hogy megegyük.

Jaj, annyira elegem van már ebből xDDD

Tudjátok mit, nem foglalkozom ezekkel. Tanulok minél többet, több értelme van, mint találgatni.

És igyekszem továbbra is úgy élni, hogy nem bántani a másikat és segíteni a másiknak, elfogadom mások nézeteit.

Ha most ilyen sz..rokon itt elkezdek filózni, akkor előbb utóbb a vak vallásba fogok menekülni vagy tényleg nincs értelme az életnek. Az is lehet, hogy az lett volna a helyes, hogy a születés pilanatban meghalni, mert azzal, hogy megszülettünk minden percünk bűn.

Én maradok az utamon. Törekszem a jóra és a tanulásra.

Bár ilyen szempontból lehetne a puszta pusztítás is az élet célom. Hisz akkor bűnben születtem, minden tettem bűn, megvalosítom magam.

Egyre jobban izgaz halál. Elgondolkodtam, hogy megölöm magam és elmondom nektek, hogy mi van halál után, ha van valami xDDD (túl sok filmet néztem)

Ezek az élet nagy kérdései xD

Szerintem tartsuk egymást tiszteletben és kész. Lehet semmi sem való, ami való. Lehet minden hazugág, a lét is xDDD

Na én megyek aludni inkább. Szép álmokat:)

2012. márc. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Egyáltalán miért bűn a bűn?

Ha van a Bibliai Isten neki miért lenne az baj, ha épp nem azt tesszük, amit ő mond?

Mi akkor a lélek...Ezek olyan felfoghatatlan dolgok, ezért nehéz kicsit elhinni.

Ugyanakkor az sem logikus, hogy semmi nincs.

Egy biztos, a rombolásnak nincs értelme. Mik vagyunk mi?

Vagy minden lerombolása a cél? Hogy az egyén mindent megkapjon? Csak úgy élni meg annyira irreális nekem...

Megint eltértem a témától. Bocsánat.

2012. márc. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Bár én nem fogadtam meg,hogy soha nem ölök semmilyen élőlényt,azért én tisztelem őket.

Én úgy oldom meg,hogy fogok egy üres,tiszta joghurtos/pudingos műanyag dobozt,és ha leszáll a molylepke,akkor ráteszem azt. Fogok egy közepes vastagságú papírt,ami befedi a doboz száját,és azt a doboz és a fal közé tolom. Így a lepke a dobozban marad,baja sem esik és kivihetem. Türelmet igényel,de így valamivel könnyebb a lelkemnek.

2012. márc. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

"Aki nem ölte meg egyetlen élőlényt se, az már éhen halt volna."


Igaz, de az egy másik kérdés. Illetve a hangsúly azon van, hogy feleslegesen ne ölj. Tehát például mi a francnak hobbiból(!) vadászni, horgászni, stb. Na az már kész.

2012. márc. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam, hogy a levendula jó erre... ha a levendulától nem mennek ki, sajnos valami spray-vel kell kiüldözni, vagy elaltatni :(
2012. márc. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
én úgy hallottam, hogy a molylepke megy a fényre. Tegyél ki egy lámpát az erkélyre/teraszra, majd kapcsold le bent a villanyt. Szerintem egy csomó ki fog menni. Azokat, kizárod, közben veszettül mehet a levendula mindenhova. Ettől megcsappan a számuk. A porszívó is jó ötlet. Nem hiszem, hogy belehalnak, főleg a nagyok. A pókok sem halnak bele. Szívós népség a rovarvilág. Hozzá teszem, hogy engem pont ez tart vissza az ilyen vallásoktól. Tisztelem az életet, de ez nem akadályoz meg abban hogy pl. az agyhártyagyulladást terjesztő kullancsokat akár erőszakos módon is távol tartsam a gyerekemtől, kutyámtól. Mert néha ölni kell, erről szól az élet, ilyen a világ. Vagy áldozzam fel egy ember életét egy lehetséges betegség miatt, amit egy százezrével szaporodó élősködő okoz? na nem már.....
2012. márc. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

@ Y:


Valóban. :)

Ez nekem eddig eszembe sem jutott.



A kommenteket olvasva az viszont igen, hogy úgy tudom, a Bibliában az eredeti tiltás: Ne gyilkolj! --> Ez pedig kizárólag emberekre vonatkozik, és nem szinonimája az ölésnek. Bár az állatok gyilkolászásának sincs értelme.


De igazából a Biblia szerint az állatokkal jól kell bánni, gondoskodni róluk, stb., tehát már ez is kizárja a kínzásukat, vagy a "szórakozásból" való leölésüket.


A húsfogyasztásra viszont nincs tiltás, tehát étkezési célra le lehet ölni az állatokat. Az megint egy más kérdés, hogy nem kell túlzásba vinni (húst hússal enni, avagy a "két rántott szelet között egy csirkecomb" mint szendvics esete); ill. meg kell válogatni, milyen húst egyen az ember. Pl. Izrael fiainak a disznó volt az egyik nem tiszta állat, amelyet nem ehettek meg; ma meg már tudjuk, hogy a disznóhús mennyire egészségtelen. A kövér húsok fogyasztása dettó.


Még egy: Én bármiféle lelkiismeret-furdalás nélkül csapom le a szúnyogokat, legyeket, molylepkéket és a hasonló, fertőzéseket terjesztő vagy káros rovarokat. Meg a pókokat is. És kullancsokat is trancsíroztam már szét, méghozzá jó alaposan, hogy biztosan ne "támadjanak fel". :P


Üdv. :)

2012. márc. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Ez nagyon durva, burtál xD

Melyik az a vallás, akik pókanyát tisztelik?

Emlékszem valami ilyenre, de nem tudom pontosan, hogy ez az én hülyeségem-e vagy, tényleg van ilyen?

Mert akkor rettegj Berta, ha igazuk van:P

2012. márc. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Pókanya??? Életemben nem hallottam ilyenről... Rákerestem, de csak valami indián verseket talált a Google, meg iszonyú hosszú szövegeket, amiket nem vagyok hajlandó végigolvasni.


De ha esetleg nekik lenne igazuk (csak a poén kedvéért!), akkor nekem már úgyis mindegy. :P

Szerintem többszáz pókot megöltem már, és eszemben sincs erről leszokni. Nem vagyok hajlandó elviselni őket most csak azért, hogy aztán majd egy ronda óriáspók pofázmányát bambulhassam odaát. :P


Ááá, életem eddigi legnagyobb pókjától majdnem elájultam: 8 évvel ezelőtt, kertes házba költözésünk első napjainak negatív "élményeként" könyveltem el, amikor este a paplanomon keresztben szaladt át egy olyan iszonyatosan nagy és ronda, sötétszürke / fekete, vastag lábú példány, amilyet még életemben nem láttam azelőtt. Felporszívóztam, és a csövet beragasztottam celluxszal, hogy ne tudjon kijönni. De pár nap múlva, amikor megnéztem, gondolván, már biztos megdöglött, nyoma sem volt...

Fúúúj, utána még sokszor bejött egy-egy ugyanolyan fajta, de legalább kisebbek voltak; de azokat is csak spray-vel mertem letámadni, nem simán papuccsal (persze papírral beborítva), mint a többit.



Maradok a kereszténységnél, sokkal kevésbé rémisztő, sőt, egyáltalán nem az. :)

2012. márc. 30. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Hahó, Locsifecsi! :)


Nem találom azt a kérdést, amit tegnap éjjel olyan jól szétoffoltunk veled és Helmettel. Nálad megvan? Ha nincs, akkor letörölhették; de nem értem, miért, normális kérdés volt, és normális válaszokat írtunk eleinte... Bár bizonyára letörölték, mert nem csak a megválaszoltjaim között nem látom, hanem a kategória listáján sem. :(


Üdv. :)

2012. márc. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!