Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ilyen szituációban milyen...

Ilyen szituációban milyen megnyilvánulásokra számíthatok?

Figyelt kérdés

Üdv!


Habár van elképzelésem, megkérdezek itt pár idősebb, tapasztaltabb embereket. Tudom elég gázosan hangozhat a szituáció.


A kérdésem az lenne, hogy az alább felvázolt szituációban milyen megnyilvánulásokra számíthatok a kortársaimtól (15/f vagyok), illetve ha van tipped hogyan reagálhatok rá.


A szituáció:


Igazság szerint én nem vagyok az a fajta aki nagyon beilleszkedik az osztályba, de azért nem is maradok ki belőle "nem én vagyok az osztály forever alone-ja". Alapvetően intelligens embernek tartom magam (és a környezetem is), gondolom ebből rögtön gondolható hogy néha szoktak "cseszegetni". Nem vagyok az a fajta aki belemegy verekedésbe, de azért nem hagyom magam.


Hogy a konkrét lényegre térjek, eddig sose hordtam sapkát, most vettem magamnak egy fullcap-et, ami mostanában a suliban egyre jobban "visszatér a divatba". 100% biztos vagyok benne h az osztályom és környezetem egyes unintelligens tagja nem fogják szó nélkül hagyni (igen eléggé önbizalom-hiányos vagyok). Szerintetek mikre számíthatok akkor ha egyik reggel megjelenek egy új sapkában, holott eddig soha nem hordtam?



Normális válaszokat ha lehet, thx. Üdv 15/f


2012. jan. 23. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát, ahogy leírtad, elég furcsa osztálytársaid lehetnek. Biztos befognak szólni, gondolom.

De azt, hogy mit arról fogalmam sincs.

De szerintem ennek ellenére nyugodtan felveheted a sapit, szerintem csináld azt hogy egyik nap csak abba mész suliba, de mihelyst beérsz a suliba leveszed, majd abba mész haza. Aztán szerintem hozzászoksz ha sokat hordod, hogy rajtad van. Nem fogsz amiatt izgulni, hogy mit fognak mondani rád... :)

Majd írd meg mi volt! :)

2012. jan. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod :D Oké, szívesen megírom mi volt, de ez még egy "távoli terv", nem a közeljövőben lesz, hosszú történet miért, de mindenképpen leírom majd :)


Üdv

2012. jan. 23. 18:59
 3/6 anonim válasza:
A leírtak alapján szerintem Te tök értelmes vagy meg minden, szerintem ne foglalkozz a véleményükkel, legyen meg az az 1-2 ember akikkel beszélgetsz stb, bírd ki még az általános iskola (gondolom oda jársz még) utolsó évét, és a további iskolákban már nem jellemző ennyire ez a hülye gyerekes viselkedés. Szedd össze magad! Én pont inkább abba a kategóriába tartozom aki az osztály középpontja, de nem hagyom, hogy bárki is úgy érezhesse magát, mint Te! Lesz ez még jobb is! Fel a sapival! :) 17/L
2012. jan. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A negatív kritikákat és véleményeket csak méginkább fokozza az, hogyha az adott személy is kételkedik önmagában. Van egy olyan, hogyha te nem hiszel saját magadban, akkor mások miért hinnének ?


Tartsd magasan a tekinteted, ne félj az emberektől, mert azt bizony megérzik. A viselkedésed, a tekinteted, a reakcióid- mind arról tanuskodik, hogy legbelül mit gondolsz. Ha negatív véleménnyel vagy saját magadról akkor az látszani fog. Ha félsz másoktól, az is látszani fog és nagy hátrány az, amikor valaki fél, az egyik legnagyobb hátrány valójában.


Az emberek gúnyolódni fognak többször is életed során, mert az emberek többsége ilyen. Van, hogy ennek a gúnyolódásnak van alapja, van azonban az is, hogy nincs. És elkell gondolkoznod azon, hogy amikor negatív kritikát kapsz akkor annak mekkora a valóság alapja. Amennyiben csekély, nem érdemes foglalkozni vele. Ha valaki értelmes akkor annak legyen esze ahoz, hogy nem vesz figyelembe olyan dolgokat is, amelyeknek nincs értelme. Egy sapkán való gúnyolódásnak például nincs értelme, ezért nem is kell figyelembe venni.


Ha mindent szívre fogsz venni életed során és mindenkinek fogsz adni a véleményére akkor nagyon sokat fogsz veszíteni és ezt jobb, hogy még fiatalon megtanuld.

Nagyon sok intelligens ember így vesztlődik el és ez nagy veszteség. Ebben a világban nem elég csak bizonyos területeken műveltnek lenni, fontos tudni bizonyos alapvető szabályokat az emberekről is, mert az emberek nagy befolyással vannak mindenkire. Amennyiben valaki nem tanulja meg helyesen kezelni ezeket a befolyásokat, az a valaki elfog vesztlődni és nem fogja tudni, hogy miért.

2012. jan. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elég intelligensnek és kulturáltnak tűnsz ahhoz, hogy ne legyen szükséged itt a válaszokra szerintem. Mármint úgy értem, hogy tudod, mire számíts, hogy csesztetni fognak érte, vagy beszólnak, és szerintem önbizalomhiányod ellenére (tudom milyen, nekem sincs), elég okos leszel ahhoz, hogy leperegjen rólad. Ha nem hagyod magad felidegesíteni vagy megbántódni ezzel, akkor hamar abba is fogják hagyni. Nem feltétlenül érdemes visszaszólni sem. Egyébként tisztánlátásod 10/10-es, szóval csak így tovább :)


17/L

2012. jan. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha tesznek rá megjegyzést, mondhatod egy kissé gúnyos vigyorral, hogy: szeretnéd tudni, hol vettem?
2012. jan. 24. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!