Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most akkor mindenki a pokolra...

Most akkor mindenki a pokolra fog jutni?

Figyelt kérdés

Még nem olvastam a Bibliát (bár tervben van), de a múltkor valamiért forgattam és belebotlottam egy részbe. Sajnos most nincs nálam a szöveg, hogy idézzek; az a rész volt, ahol fel vannak sorolva a bűnök, pl. hogy ne hálj más asszonyával, stb.

Itt olvastam néhány olyan dolgot, amin teljesen meglepődtem! Olyan dolgok voltak felsorolva bűnös dologként, ami manapság elkerülhetetlen. Az egyik nagyon megragadt a fejemben, ha jól emlékszem, úgy szólt, hogy ne hordjunk különböző szövésű ruhát.

Szerintem ma már elkerülhetetlen, hogy néhány ilyen furcsa "szabályt" meg ne szegjünk. Akkor most mind a pokolra fogunk jutni?


2012. márc. 19. 13:01
1 2 3
 21/26 Sackboy válasza:
25%

Nyugi,egyrészt ha nem tudod,hogy bűn,nem baj. Egy kisgyerek úgy káromkodik,mint egy kocsis,de nem tudja,hogy bűn,akkor nem számít annak.

A másik dolog,hogy van újszövetség és ószövetség...ezek között hatalmas dolgok vannak,és nagyon sok dolog megváltozott. Például az ószövetségben bűn volt,ha lefeküdtél valakivel szórakozásból nem pedig gyereknemzésért. De ez az újszövetségben már nem bűn :) És ha tiszta szívből hiszel Istenben és szereted,akkor megbocsájt mindenért. Remélem majd megismerjük egymást,a mennyországban ;)

2012. márc. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Molnár Sándorné ***** válasza:
26%

T. 21/21-es!

Elnézsedet kérem, de reagálni szeretnék a beirásodra, miszerint lefeküdni valakivel az Ó Szövetség szerint bün volt, az Uj Szövetség szerint már nem az. Akkor ajánlom olvasd el a következőket:

Zsidók 13:4: "a házasság tiszteletreméltó legyen mindenkinél, és a házaságy beszennyezetlen, mert az Isten meg fogja itélni a paráznákat és a házasságtörőket." /A törvényes házasságkötés fontos része annak, hogy a házasság elfogadott legyen, mint ami "tiszteletre méltó". A "paráznaság" és a "házasságtörés" meghatározásánál figyelembe kell venni, amit a Titusz 3:1 közöl. A Korintus I. 6:9-11: "Ne vezessenek félre titeket. Sem paráznák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem természetellenes célokra tartott férfiak, sem férfiakkal háló férfiak...nem fogják örökölni Isten királyságát. Pedig ilyenek voltak némelyek közületek.De tisztára mostak, de megszenteltek, de igazságossá nyilvánitottak benneteket Jézus Krisztus, a mi Urunk nevében, és a mi Istenünk szellemével."

Tehát az Uj Szövetség is tiltja az ilyen életmódot. A másik dolog, hogy amig nem tudod, addig nem bün. Ebben igazad van. De a Biblia erről is ir: A Cselekedetek 17:30 verse ezt mondja: "Mivel a tudatlanságnak idejét azért elnézvén az Isten, mostan parancsolja az embereknek, mindenkinek mindenütt, hogy megtérjenek."

Tehát amig nem tudod, addig nem bün. De ha már megtudtad, onnantól kezdve ha cselekszed, tudatosan bünözöl.

És hogy a mennyben találkoznátok? Nos a Biblia erre is választ ad a János 3:13 versében: "És senki nem ment fel a mennybe, hanem ha az , aki a mennyől szállott alá, az embernek Fia aki a mennyben van." Ahogy már irtam, a halottak nyugalmi állapotban vannak, várnak a feltámadásra. Semmiről nem tudnak, nem éreznek. Jézus olyan állapothoz hasonlitotta mint a "mély álom nélküli alvás", amikor az ember nem érzékeli a körülötte lévő dolgokat. De a halottak reménysége a feltámadás, itt a földön. Csak ennyit szerettem volna neked irni. Üdvözöllek: Judit!

2012. márc. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
"Valaki azért csak egyet is megront e legkisebb parancsolatok közül és úgy tanítja az embereket, a mennyeknek országában a legkisebb lészen; valaki pedig cselekszi és úgy tanít, az a mennyeknek országában nagy lészen. Mert mondom néktek, hogy ha a ti igazságotok nem több az írástudók és farizeusok igazságánál, semmiképpen sem mehettek be a mennyeknek országába." Mt5:19-20 Ne nyugodj még meg, van Menny, van Pokol...
2012. márc. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
51%
Nem leszek ateista, de 100% mértékben megértem őket.
2012. márc. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


23. válaszoló.


Amit te idéztél az a mennyeknek országáról szól és nem a mennyországról. Nem ugyan az a kettő. Két külön hely.

2012. márc. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 világvége1 ***** válasza:
A gonoszok jutnak pokolra, akik valódi bűnöket követnek el (ezek egyike sem bűn).
2020. jún. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!