Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most akkor mindenki a pokolra...

Most akkor mindenki a pokolra fog jutni?

Figyelt kérdés

Még nem olvastam a Bibliát (bár tervben van), de a múltkor valamiért forgattam és belebotlottam egy részbe. Sajnos most nincs nálam a szöveg, hogy idézzek; az a rész volt, ahol fel vannak sorolva a bűnök, pl. hogy ne hálj más asszonyával, stb.

Itt olvastam néhány olyan dolgot, amin teljesen meglepődtem! Olyan dolgok voltak felsorolva bűnös dologként, ami manapság elkerülhetetlen. Az egyik nagyon megragadt a fejemben, ha jól emlékszem, úgy szólt, hogy ne hordjunk különböző szövésű ruhát.

Szerintem ma már elkerülhetetlen, hogy néhány ilyen furcsa "szabályt" meg ne szegjünk. Akkor most mind a pokolra fogunk jutni?


2012. márc. 19. 13:01
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Nekem az a furcsa, hogy sokan a Bibliával akarnak dolgokat bebizonyítani olyan embereknek, aki egy szavát sem hiszik el a Bibliának.

Egyszer én is olvastam egy ilyen több oldal történetet, hogy valaki találkozott Istennel. De azóta sem érdekel a dolog, amióta valami ilyet olvastam benne, hogy az egyetlen igaz vallás a katolikus vagy mi. Pedig katolikus vagyok elméletileg, de badarságnak tartom és nem hiszem el.

Abban viszont van valami, hogy a gonosz el akarja hitetni, hogy nincs. Különben senki sem válsztaná őt, ha ismernék.

2012. márc. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, az említett dolgokat Isten a zsidóknak parancsolta, nem pedig egyöntetűen az embereknek. És ezeknek a szabályoknak az akkori higiéniás körülmények közt sokszor egészségügyi okai voltak. Jézus ezt mondta: Új parancsolatot adok nektek, hogy egymást szeressétek! Ez a szabály, amit sokszor megszegünk, de épp ez a kegyelem lényege, hogy Isten megbocsátja a bűneink.
2012. márc. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
82%
Azon kívül nem kerülsz pokolba azért, mert különböző szövésű ruhát hordasz. Vannak halálos bűnök,de ez nem az. Egyébként tényleg az újszövetséggel kezdd, mert ha ezen a részen leragadsz, sosem ismered meg a mai napra is érvényes részt. Ugye nem vagy ókori zsidó?
2012. márc. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt hiszem akkor már kezdem érteni a dolgot. Egyébként nem vagyok zsidó, elvileg reformátusként vagyok megkeresztelve, de nem vagyok gyakorló hívő, eléggé laikus vagyok vallási téren.

2012. márc. 19. 21:10
 15/26 anonim ***** válasza:
73%

A Biblia olvasását legcélszerűbb az evangéliumokkal kezdeni, majd az Újszöv. többi részével folytatni és csak ezután folytatni az Ószövetséggel aminek nagy része tényleg az ókori zsidóknak íródott, azt leszámítva, hogy sok ige a ma emberének is hasznos tanácsot, útmutatást nyújt.

Ilyenek pl a példabeszédek könyve, a prédikátor könyve,de a próféták könyveit is ide sorolhatnám.


Én hiszek a gonosz létezésében és így a pokolban is, bár nem mint helyben hanem mint állapotban.

Isten legfőbb törvénye ahogyan már sokan írták neked a szeretet törvénye, azaz úgy szeressük egymást ahogyan Ő szeretett minket. Cselekedj úgy ahogyan te szeretnéd, hogy mások cselekedjenek veled.

Az üdvösségünk szempontjából azonban sokkal fontosabb a megváltónkba vetett hit hiszen Ő az egyetlen út az Atyához.

2012. márc. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
64%

Nem fogunk mind a pokolra jutni.sok Bibliai törvény emberi butaságon alapszik.

30/F

2012. márc. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Apcsel 15:19-20

"19.

Azokáért én azt mondom, hogy nem kell háborgatni azokat, kik a pogányok közül térnek meg az Istenhez;

20.

Hanem írjuk meg nékik, hogy tartózkodjanak a bálványok fertelmességeitől, a paráznaságtól, a fúlvaholt állattól és a vértől."

Azt hiszem, ez az ide vonatkozó rész a Bibliából. Pogányok=nemzetek (nem zsidók)

2012. márc. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Molnár Sándorné ***** válasza:
37%

T-Kérdező!

Szeretnék neked válaszolni a kérdésedre. Nem kell tartanod attól, hogy a pokolba jutsz. Először is a kérdésedre, a különböző szövésü anyagokkal kapcsolatban, az még az ókori Zsidó nemzetnek volt kiadva parancsba. Ránk már nem vonatkozik. Második a pokol: pokol nem létezik. Maga a Biblia cáfolja ezt meg. A Prédikátor 9:7,8 verse ezt mondja: "Mert az élők tudják hogy meghalnak, de a halottak semmit nem tudnak, és azoknak semmi jutalmuk nincs többé, mivelhogy emlékezetük elfelejtetett. Mind szeretetük, mind gyülöletük, mind gerjedezésük immár elveszett, és többé semmi részük nincs semmi dologban, amely a nap alatt történik." A Prédikátor 3:19-21 verse pedig ezt mondja: "Az emberek fiainak vége hasonló az oktalan állatnak végéhez, és egyenlő végük van azoknak, amint meghal egyik, ugy meghal a másik is, és ugyanolyan egy lélek van mindenikben, és az embernek nagyobb méltósága nincs az oktalan állatoknál, mert minden hiábavalóság. Mindenik egyazon egy helyre megy, mindenik a porból való, és mindenik porrá lesz. Vajon kicsoda vette eszébe az ember lelke, hogy felmegy-é, és az oktalan állat lelkét, hogy a föld alá megy-e?" Tehát a halottak semmit nem tudnak. Nem mennek sehová, sem a pokolba, sem a mennybe. Ha ismered Lázár történetét, akkor tudod, hogy Jézus feltámasztotta őt. Már három napos halott volt /szaga volt/. Mikor feltámadt, egy szót sem mesélt arról, hogy "valahol lett volna". Mert ha lett volna valahol /akár pokol, akár a menny/, azt biztosan elmondta volna.

De a Biblia világosan tagadja a pokol létezését. Isten maga a szeretet. Hogy képzelhető el, hogy létrehozna egy ilyen helyet, ahol az emberek örökké szenvednének? Egyáltalán tudnánk ilyen Istent tisztelni és imádni?

A pokol tanitása, egy régi Babiloni eredetü pogány vallásból származik. Sajnos ezek beszivárogtak a keresztény vallásokba. Ilyen még a háromságtan, a lélek hallhatatlansága, hogy kik juthatnak a mennybe, stb.stb.

Tehát ne aggódj, pokol nem létezik. Akik meghaltak, azoknak viszont van reménységük a Biblia szerint, a "feltámadás". De az sem a mennyben, hanem itt a földön lesz számukra, mivel Isten a földet adta "örök lakhelyül" az ember számára. Üdvözöllek: Judit!

2012. márc. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Ismét köszönöm a válaszokat!

Főleg neked, kedves Judit, nagyon meglepő volt, amit írtál. Nem tudtam, hogy ezek a dolgok így le vannak fektetve a Bibliában. Most azért bevallom, kicsit megnyugodtam. :D

2012. márc. 20. 11:37
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező:

"Lesz idő, mikor az egészséges tudományt el nem szenvedik, hanem a saját kívánságaik szerint gyűjtenek maguknak tanítókat, mert viszket a fülük; És az igazságtól elfordítják az ő fülüket, de a mesékhez oda fordulnak..." 2Tim4:3-4, (Vigyázzatok), "valaki titeket rá ne szedjen hitető beszéddel." Kol2:4, "Szárazság és hőség nyeli el a hó vizét, a pokol azokat, a kik vétkeznek." Jób24:19, "Az életnek úta felfelé van az értelmes ember számára, hogy eltávozzék a pokoltól, mely aláfelé van." Péld15:24, "És a pokolban felemelé az ő szemeit, kínokban lévén, és látá Ábrahámot távol, és Lázárt annak kebelében." Luk16:23,

"És monda nekem: Meglett. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég. Én a szomjazónak adok az élet vizének forrásából ingyen. Aki győz, örökségül nyer mindent; és annak Istene leszek, és az fiam lesz nekem. A gyáváknak pedig és hitetleneknek, és utálatosoknak és gyilkosoknak, és paráznáknak és bűbájosoknak, és bálványimádóknak és minden hazugoknak, azoknak része a tűzzel és kénkővel égő tóban [lesz], ami a második halál."Jel21:6-8

Isten a szeretet. Életét adta érted, hogy élj. Neked annyi a dolgod, hogy elfogadd. Viszont igazságos is. "A bűn zsoldja halál; az Isten kegyelmi ajándéka pedig örök élet a mi Urunk Krisztus Jézusban." Vigyázz, mit fogadsz el, az életed múlhat rajta! "Lásd, én adok ma előtökbe áldást és átkot! Az áldást, ha engedelmeskedtek az Úrnak, a ti Istenetek parancsolatainak, amelyeket én e mai napon parancsolok néktek; Az átkot pedig, ha nem engedelmeskedtek az Úrnak, a ti Istenetek parancsolatainak, és letértek az útról, amelyet én ma parancsolok néktek, és idegen istenek után jártok, akiket nem ismertetek."5Móz15:26-28 "Bizonyságul hívom ellenetek ma a mennyet és a földet, hogy az életet és a halált adtam előtökbe, az áldást és az átkot: válaszd azért az életet, hogy élhess mind te, mind a te magod"5Móz30:19

Isten áldjon!

2012. márc. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!