Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény szellemiségű...

Keresztény szellemiségű emberek! (akik hisznek Krisztusban) Mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Van egy történet, amit több helyen hallottam vagy olvastam már. Ez a történet nagyon elgondolkodtatónak van feltüntetve, kemény mondanivalóval, pedig szerintem nem az, hanem egy nagy butaság. De kíváncsi vagyok a kommentekre.


""Egyik vasárnapi istentiszteleten tele a templom, kb kétezren vannak, egyszerre csak belép két talpig feketébe öltözött ember gépfegyverrel a kezükben. Az egyik ezt kiáltja: "Aki Krisztusért hajlandó vállalni egy golyót, az maradjon a helyén." A gyülekezet nagy része elrohan, a kétezerből kb. 20 ember marad a helyén: a pap meg pár hívő. A férfi, aki az előbb beszélt, leveszi a csuklyáját, ránéz a lelkészre, és ezt mondja: "Rendben, lelkész úr, megszabadultunk az összes képmutatótól. Most már elkezdheti a szolgálatot. Szép napot!"

Ezzel a két ember megfordul, és kisétál.""


Itt nem az az érdekes, hogy a feketeruhások végül felfedik magukat, hanem az érvük, hogy aki hisz Krisztusban, az lövesse szét magát. Te mit tennél?

Vértanúkká válnának az ilyen emberek? Ezzel valóban megmentenének, vagy közelebb vinnének valakit a hithez? Milyen cél érdekében maradhatott ott az a 20 „nem képmutató” ember? Biztosan nem volt családjuk, meg senkijük, akiknek fontosabbak lehettek volna (esetleg megélhetésüket biztosították volna) minthogy „Krisztusért” legyenek lényegében öngyilkosok…

(Ez mellékes, hogy ilyen alapon szerintem bárki foghat egy géppuskát, és odamehet hozzád, hogy vállalod-e a golyót kistesódért. Persze ezzel nem mentenéd meg őt, halálod után bármit csinálhatna vele, de legalább „nem vagy képmutató”, ezzel aztán jól bebizonyítanád, hogy szereted őt.)



2012. márc. 18. 09:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

De tényleg van az egészben valami. Mert ugye mi hisziünk a halál utáni életben....

Ennek ellenére mindenki olyan bozasztónak tartja a halált.

Miért nem gyűlünk össze megváltoztanti a világot? Segíteni a szegényeket, megszűntetni a nyomort, tanítani az embereket erőszak nélkül, megfélemlítés nélkül stb???

Ha megölnek bennünket, hát legyen úgy.... Nem Istenhez kerülünk?

2012. márc. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Mivel van családom ezt kimentem volna. Ha nem lenne családom és éppen rossz kedvem lenne ki tudja bent maradtam volna...
2012. márc. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Ismeretem már ezt a történetet így volt időm gondolkodni rajta.

Vannak gyermekeim, mégis maradnék, mert végtelenül bízom az Úrban. Életem során sokszor kerültem már nehéz, sőt elviselhetetlenül nehéz helyzetbe és még soha nem csalódtam benne. Egy ilyen helyzetben sem maradnék magamra.

2012. márc. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!