Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény szellemiségű...

Keresztény szellemiségű emberek! (akik hisznek Krisztusban) Mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Van egy történet, amit több helyen hallottam vagy olvastam már. Ez a történet nagyon elgondolkodtatónak van feltüntetve, kemény mondanivalóval, pedig szerintem nem az, hanem egy nagy butaság. De kíváncsi vagyok a kommentekre.


""Egyik vasárnapi istentiszteleten tele a templom, kb kétezren vannak, egyszerre csak belép két talpig feketébe öltözött ember gépfegyverrel a kezükben. Az egyik ezt kiáltja: "Aki Krisztusért hajlandó vállalni egy golyót, az maradjon a helyén." A gyülekezet nagy része elrohan, a kétezerből kb. 20 ember marad a helyén: a pap meg pár hívő. A férfi, aki az előbb beszélt, leveszi a csuklyáját, ránéz a lelkészre, és ezt mondja: "Rendben, lelkész úr, megszabadultunk az összes képmutatótól. Most már elkezdheti a szolgálatot. Szép napot!"

Ezzel a két ember megfordul, és kisétál.""


Itt nem az az érdekes, hogy a feketeruhások végül felfedik magukat, hanem az érvük, hogy aki hisz Krisztusban, az lövesse szét magát. Te mit tennél?

Vértanúkká válnának az ilyen emberek? Ezzel valóban megmentenének, vagy közelebb vinnének valakit a hithez? Milyen cél érdekében maradhatott ott az a 20 „nem képmutató” ember? Biztosan nem volt családjuk, meg senkijük, akiknek fontosabbak lehettek volna (esetleg megélhetésüket biztosították volna) minthogy „Krisztusért” legyenek lényegében öngyilkosok…

(Ez mellékes, hogy ilyen alapon szerintem bárki foghat egy géppuskát, és odamehet hozzád, hogy vállalod-e a golyót kistesódért. Persze ezzel nem mentenéd meg őt, halálod után bármit csinálhatna vele, de legalább „nem vagy képmutató”, ezzel aztán jól bebizonyítanád, hogy szereted őt.)



2012. márc. 18. 09:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"Aki Krisztusért hajlandó vállalni egy golyót, az maradjon a helyén."

Krisztus vállalt értünk áldozatot, ő a "nagyobb". Neki nincs szüksége az én védelmemre, vagy nem is tudom, mit kéne érteni a fenti felszólításon. Nem vagyok híve a hősködésnek. Ha ott van egy fegyveres és szemmel láthatóan se nem keresztény, se nem normális, hát akkor én is elfutottam volna.

2012. márc. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 schbandika válasza:
38%
Aki vallásban hisz az olyan mint a babonákban hinni. Jézus Krisztus szülei sem mentették meg a sok ezer legyilkolt kisded életét,ők is csak a saját kis földi problémájukkal foglalkoztak úgy 2012 évvel ezelőtt.Én is a saját és a családom életével foglalkoznék.A hősök így korán halnak meg.
2012. márc. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem vagyok vallásos, de azt tudom, hogy a keresztényvértanúk mind valamilyen számukra szent célért haltak meg. Itt mi lenne az a cél? Semmi. Fusson mindenki.
2012. márc. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Az a szent cél a hitük volt. A hitük miatt kellett meghalniuk.

Isten képes feltámasztani a halottakat is. Innentől kezdve értelmetlen minden más szempontot megvizsgálni.

2012. márc. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
24%

Bár egyáltalán nem vagyok hívő, egypár választ olvasva ez a sor jutott eszembe: "Sehonnai bitang ember, Ki most, ha kell, halni nem mer"

Persze nem épp a hazáért, de ha valaki szemében a hősködés elítélendő, hát esküszöm: [link]

2012. márc. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a sztori nem butaság, valóban elgondolkodtató, konkrétan nekem nem sikerült eldönteni, hogy melyik táborhoz tartozzam - persze ha a történet logikáját követem és félreteszem a racionális érveket. Valós helyzetben nem maradnék ott, mert egyrészt az életösztön nagy úr, másrészt két gépfegyveres őrült nyilván nem Isten küldötte. :)


De ha feltételezzük, hogy mégis, akkor lehet az Istenbe vetett hit egyik erős mérőeszköze, vegyük figyelembe, hogy senkit sem bántottak a végén. Ha valakiben vagy valamiben nagyon mély a bizalmam, akkor lehet, hogy ekkora kockázatot is felvállalok, mindazonáltal nem nevezem képmutatónak aki nem, lévén az Istentől eltávolodott ember nem egyik pillanatról a másikra nyeri vissza a hitét, a templomba való bejutásért meg nem kell felvételi vizsgát tenni (még jó). :)

2012. márc. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha lennének gyerekeim, lehet én is mentem volna. Mert ez nem Isten megtagadása. Nem egy fegyveres ember fogja eldönteni, hogy én jó vagyok, vagy sem.

Ha nem lettek volna, akkor maradtam volna és próbáltam volna meggyőzni, hogy ne tegyen ostobaságot.

2012. márc. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ez egy fiktív történet, afféle tanmese, ami tényleg kicsit badarságnak tűnik... Ettől függetlenül Krisztus beszédében van olyan, hogy aki jobban szereti apját, anyját, gyermekét, feleségét, és még a saját lelkét is, az nem lehet tantványa, vagy hogy aki meg akarja tartani az ő életét, elveszti azt, aki pedig elveszti őérte, örök életre megtartja. (Ezt Péternek mondta Jézus, aki vissza akarta tartani, hogy ne menjen Jeruzsálemben, mert megölik: "nem történhet ez meg vele") És arról is szól, hogy az övéit történyszékek, királyok el fogják vinni, nevéért, és megostorozzák, megölik őket, és akkor tanúskodnak az ő neve mellett. Nyilván, aki már oda jut, hogy ez az ígérete Krisztusnak rá is érvényes lesz, nem fog hallgatni (Sőt Isten Szelleme adja a szavakat a szájába, nem is maga szól), nem fogja megtagadni az Urát, hanem tanúskodik Isten fiának neve mellett, akár az életével is, mint ahogy ezt sok előttünk járt vértanú esetében megtörtént. Persze, ha lehet érdemes elfutni az üldözés elől, szóval nem öngyilkosságról van szó, de amikor már odajut az ember, hogy tanúskodik, úgy ahogy Krisztus, akkor az már a diadalmenet, koszorú, ugyanis Istennek drága az ő szentjeinek halála, és bizony feltámasztja őket és kárpótolja az eljövendő országban, mivel Isten hatalmasabb mindeneknél, mindent tud, és megjutalmaz mindenkit cselekedetei szerint.
2012. márc. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez azt jelenti, hogy szeretteink kedvéért ne kövessünk el bűnt, de lehet én tök máshogy gondolkodom.

Istent az nem követi, aki nem gyakorolja a szeretetet.

Most hogy belehazudok egy eszelős fejébe, aztán leszerelem, nem hiszem, hogy ez bűn. Inkább egy sunyi önvédelem, ami szerintem jogos. Főleg, ha másokért teszem.

Jó, lehet nem az én dolgom más

2012. márc. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

...mások élete. De szerintem fontosabb megmenti másokat, mint verni a mellem, hogy én hiszek Istenben. A tettek egyébként is fontosabbak. A szó is fontos. De ha én tetteimben Istent követem, csak egy eszelőst ott hagyok az olyan nagy bűn?

Az lenne a természetes, ha meggyőzném, hogy nincs értelme a tettének, de valahogy úgy gondolom inkább leszerelném, minthogy a gyerekeim szomorúak legyenek.

2012. márc. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!