Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten megsegít? Ugy értem,...

Isten megsegít? Ugy értem, hogy tényleg ő segit vagy ha nagyon bizom valamiben akkor az ugy is bejönn, tudatalati.

Figyelt kérdés
2009. jún. 11. 22:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%

Aki hisz, aszerint igen, aki nem, aszerint nem. Objektív választ erre ne is remélj - mert hiába mondja neked pl. egy pszichológus, hogy AZ a helyzet, mindjárt jön egy teológus, aki meg mondja, hogy EZ.


De gondolj bele eképpen: ha Isten mindenható és mindent tud is előre, akkor már eleve elrendezett mindent úgy, ahogy az a lehető legjobb, tehát bármit is teszel, az neked így vagy úgy, de mindenféleképpen jó lesz és valahogyan jól fog jönni még akkor is, ha közvetlen segítséget nem nyújt.

2009. jún. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nagyon utáltam a munkahelyemen dolgozni, nagyon streszes volt. Egyszer éjjel dolgoztam, és bejött a munkahelyemre egy hölgy, egy vallás képviselője volt. Egy szó nélkül átnyújtott nekem egy sárga színű papírt, ami a hitvallásáról szólt, és Isten szeretetéről. Nem kérdezett semmit, nem szólt hozzám, csak mosolygott rám, tisza szemekkel. Gyermeket terveztünk a párommal, már pár hónapja próbálkoztunk, és nem jött össze. Pár nap múlva pozitív lett a terhes tesztem, és már 8 hónapos kisfiam....Úgy érzem, üzenetet kaptam akkor...Ezek után, szerinted mit érezhetek? Én tudom a választ, mindenki megérzi a választ, ha eljön az idő....

2009. jún. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

nekem is volt hasonló esett,imádkoztam Istenhez,hogy gyermekem lehessen,mára 4,5 hónapos!Persze én valamit valamiért alapon ugy kértem,hogy ha megadja nekem akkor a kisfiamat vallásosan fogom nevelni,bár én nem vagyok megkeresztelve,soha nem hittem teljesen Istenbe,csak részben,de nemtudom,hogy a gyermek akit kaptam,ugymond tőle,vagy ez amugy is megtörtént volna!Csak az a baj,hogy amint jött a gyerek nekünk az anyagi helyzetünk lett rossz,vagy Istenél ez volt az adok-kapok?Mondjuk inkább a gyerek,mint a pénz

Már kérni sem merek tőle semmit....

2009. jún. 11. 23:43
 4/19 anonim ***** válasza:
87%
Ha feltételezzük hogy Isten a tér-idő minden szegletén jelenlévő energia és vibráció akkor te azzal hogy imádkozol, valójában egy vonzást indítasz el és "odavonzod" magadhoz a kívánságodat, mivel a gondolataiddal megváltoztatod magad körül a vibrációkat, és ez által a teret is. Ezért van az, hogy amire jó erősen gondolsz és hiszel is benne hogy teljesülhet, az teljesül.
2009. jún. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%

Gondolod, hogy azok a százezrek akiket az egyház szőrnyű kínzások közepette elpusztított nem imádkoztak ?


Önbecsapás az egész.


-Ki az Isten ?

- Tudod, amikor nagyon szeretnél valamit és imádkozol érte...nos ő az aki nem segít.


( részlet a Sziget c. filmből )

2009. jún. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%

nekem is volt hasonló esetem, de ez már a horror kategória, biozonyos vallás képviselői kb heti 2x egyfolytában bekopogtak és mindig valami idióta témáról akartak beszélnbi. Na nekem olyan szinten lett elegem, hogy legutóbb kinyitottam, és megmondtam kerek 5 sec-et kapnak, hogy elhúzzanak innen, utána repülés lesz, na azóta nem háborgatnak.

De úgy látom egy cseppett több józan ész elférne pár emberben, hát tudja fene engem isten még soha nem segített meg, mindent amit elértem, kemény munkának köszönhetek, ennyi. Aztán lehet magyarázni ...

2009. jún. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%
én a gondolat teremtő erejében hiszek, és tapasztalom is magamon, hogyha pesszimistán állok hozzá a dolgokhoz, akkor valóban rosszabbul mennek, de ha valamit nagyon szeretnék és sokszor elképzelem a helyzetet, mikor megtörténik, amit nagyon szeretnék, átérzem az örömöt, a boldogságot, beleképzelem magam a helyzetbe, akkor az megtörténik... pl egész gyerekkoromban arról álmodoztam, hogy lovagolok és hogy szépen csinálom, úgy, ahogy a díjlovasok :) olyan nemesen, büszkén, finom kellemmel...de anyukámék féltettek a lovaktól és ezért nem tehettem....de a sok ábrándozás meghozta a gyümölcsét, 18 éves koromban elkezdtem lovakkal foglalkozni magánházaknál, lovagolgattam is, de az még nem volt annak nevezhető...19 évesen elkezdtem egy jóhírű lovardába járni, ahol mostmár néha úgy érzem magam a nyeregben, mint amiről gyermekkoromban álmodoztam...és tovább is léptem, szeretnék díjlovas lenni és most ezért hajtok :) de pl így történt az egyetemmel is...rengetegster elképzeltem ,hogy a Debreceni egyetemre járok, mikor gimis voltam, rosszul jelölgettem be az intézményeket, ezért miskolcra vettek fel először....másodjára megpróbáltam és első helyen felvettek debrecenbe, most is oda járok...a szerelemre is így találtam rá :) azazhogy az talált rám.... és most a legnagyobb vágyam egy külön lakás...minden este elképzelem, hogy már ott élünk a párommal, végigjátszom a napoma lakásban, ahogy főzök a konyhában, ahogy tv-zünk a nappaliban, hogy játszom a cicáimmal (mert nagyon szeretnék szobacicát, ha lesz végre saját lakásunk)....és biztos vagyok benne, h 1-2 éven belül meglesz az a lakás!
2009. jún. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%

Isten létezik és segít, csak mindenkinek más formában mutatja meg magát. Mindenkihez megtalálja az utat, aki eddig még nem tapasztalta, az majd megtapasztalja, ha eljön az ideje. Nekem elég bizonyíték erre az, hogy ha nem segítene, én már nem élnék.


"Zuhanó repülőn és süllyedő hajón nincs ateista..."

2009. jún. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
49%
előző...ez butaság, voltam én már közvetlen életveszélyben (aludtam épp, mikor a ház oldala kigyulladt, mikor felkeltem és kinéztem az ablakon épp ott nyaldosták a lángok a lambériát,mindez emeletes ház emeletén,és csak én voltam otthon 13-14 évesena 7-8 éves kisöcsémmel)és a saját hidegvéremnek köszönhetem, hogy megmenekültem, nem holmi istennek.... egyszerűen nem pánikoltam be, megfogtam az öcsém kezét, lementünk a földszintre, kiengedtem a kutyát, aki épp oda volt bezárva hátra, ahol a tűz keletkezett, majd átvittem őket a szomszédhoz, akinek szóltam, hogy baj van és körbetelefonáltam a családot, hogy aki a legközelebb vna, jöjjön haza.... nagyapám és édesapám hazajött és eloltották az addigra már 4-5 méteres lángokat... semmi köze nem volt ehhez Istennek, maximum annyi, hogyha létezik, akkor igazán vigyázhatott volna két gyerekre,akik egyedül vannak otthon és nem kellett volna gyújtogatni...azóta még ateistább vagyok mint akkor, pedig hidd el, elég félelmetes volt, mikor arra ébredek, h az orrom előtt kopogtat az ablakon a tűz
2009. jún. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"Az állandóan imádkozó tanítványhoz így szólt a Mester:

- Meddig fogsz még Istenre támaszkodni, ahelyett, hogy a saját lábadra állnál?

A tanítvány megdöbbent.

- De hiszen te tanítasz bennünket arra, hogy Istenre mint Atyára tekintsünk.

-S mikor fogod megtanulni, hogy egy apa nem azért van, hogy rátámaszkodjunk, hanem azért, hogy önállóságra neveljen?"

Anthony de Mello

2009. jún. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!