Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezt helyesen tesszük-e vagy sem?

Ezt helyesen tesszük-e vagy sem?

Figyelt kérdés

Manapság aránylag sokan próbálnak egészségesen élni, több vitamint enni, mozogni.


Egyik pillanatban azt gondolom, ez olyan, mint anno a sivatagban a manna gyűjtése volt (az is használhatatlan lett, csak frissen volt jó, aki bezsákolt, bűnhődött). Olyan, mintha a szenvedéseink (ti. a betegségek) ellen akarnánk tenni, a keresztünkből faragni egy kicsit. Olyan, mintha anyagi javakat halmoznánk, földi kincseket. Ugye a tanítványoknak is megmondatott, csak egy db. ruhát vigyenek magukkal...

A másik pillanatban úgy gondolom, hogy biztos nem tetszik Istennek az se, hogy mérgezzük Földünket és magunkat, és nemhogy nem bűn, hanem hivatásunk növekvő tudásunkat kihasználva tenni ez ellen.

Most melyik az igaz?


Tudom, fura, hogy pont ez a problémám, de szerintem nem baj, ha valaki nemcsak az emberi kapcsolatokon gondolkozik és nemcsak ott próbál változtatni, hanem az élet más területein is. Így nekem most Isten akaratával kapcsolatban ez az egyik nagy kérdésem (nyugi, vannak nagyobbak is).


2012. febr. 20. 20:24
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Azért, ha valaki tényleg tenni akar az egészségéért, nemcsak annyit, hogy nem iszik, nem dohányzik és nem hízik el, akkor az sok idővel, áldozattal jár.

Termelői termékek vásárlása, a szupermarketek kiszorítása minél jobban, sokszor drágább áruk vásárlása, alternatív gyógymódokhoz szükséges eszközök, mint gyógyvíz, valami gyógytea, gyógynövényes szájöblítő vagy bármi - sok-sok pénz. A mozgásra azt mondják, heti 3 óra mozgás már elég - azért heti 3 óra mozgás rettentő sok időt vesz el. És akkor még egyéb hóbortokról nem is beszéltünk.

El kell fogadnia a családnak, hogy van egy ebből a szempontból is különc családtag.

El kell fogadni annak vásárlási szokásait.

Viták forrása lehet a dolog!!

Szóval őrült nagy anyagi-szellemi áldozatot igényel a dolog, és sok időt vesz, el, sokszor Istentől, a feladatainktól, a másik embertől.


Szerintem nem egyértelmű, hogy mindez helyes-e. Inkább nem, de talán valamilyen fokig még igen...


És remélem, Isten segít.

Csak én őszintén bevallom, nemigen hallom és értem meg Őt, pedig sokszor nagyon szeretném.

2012. márc. 16. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!