Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elsőáldozáson mit kell csináln...

Elsőáldozáson mit kell csinálni? És milyen ruhát vegyek fel? Nem gáz, ha 14 évesen áldozok a 10 éves gyerekek mellett? Egy kicsit félek. :/

Figyelt kérdés
2012. febr. 19. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz, nagyon szép! :)

Mindig vannak idősebbek, sőt sokszor felnőttek is.

Ez a Te randevúd Jézussal... ne törődj mással.


Ami a ruhát illeti: a csoportban meg szoktak állapodni a pappal, van, ahol egyszerű ministránsruhát kapnak a templomban, amit visszaadnak utána, s van, ahol szinte menyasszonyi ruhát vesznek a lányok (én előbbit pártolom).


Lesz veled más korodbeli?

2012. febr. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 gyipeti ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem gáz! -sőt becsülendő!
2012. febr. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor jó :) Köszi a válaszokat! Amúgy én leszek a legidősebb.. :((
2012. febr. 20. 13:15
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem gáz, egyre többször látok olyat, hogy felnőttek áldoznak, szóval te még nem vagy olyan idős.

Nálunk ministránsruhában szoktak lenni, de ha ott nem, akkor egy egyszerű fehér ruhát javasolok, vagy sötét alj fehér blúz kombinációt.

2012. febr. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mármint felnőttek ELSŐáldoznak... (hogy ne legyen félreérthető)
2012. febr. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
oké :) És mit kell csinálni? Kell valamit mondani?
2012. febr. 20. 18:01
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a misén belül szokott lenni. És mikor van a végefelé az áldoztatás, akkor az atya nyújtja neked az ostyát, azt mondja, hogy "Krisztus teste" és erre te azt mondod, hogy "Amen". Ennyi.. De szerintem még az atya ezt el fogja mondani, szóval ne aggódj.. :))
2012. febr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De biztos jársz felkészítésre hittancsoportba, ahol a pap ezeket elmondja, nem????
2012. febr. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
igen,járok hittanra, csak tudni szerettem volna már előre , h mit kell csinálni :)
2012. febr. 20. 20:53
 10/10 anonim válasza:
100%
Nekem 12 évesen volt az áldozásom, a ruhámra már nem emlékszem, de tudom, hogy előtte a gyónásra meg kellett tanulni egy rövid szöveget és néhány imát is mondani kellett. Szerintem kicsit sem gáz, főleg, hogy itt nem másokkal kell foglalkozni, fogd fel úgy, hogy ez a Te nagy és az Isten nagy napja. :)
2012. febr. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!