Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hazudtam elsőáldozáson, hogy...

Hazudtam elsőáldozáson, hogy áldozhatnék újra?

Figyelt kérdés
Elsőáldozáson azt hazudtam áldozás előtt hogy gyóntam mikor kérdezték, pedig nem, bűnös voltam, most viszont el szeretném sajátítani a gyónást, hova menjek hogy áldozzak és hitet tanuljak? 14/F
2012. febr. 1. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:

A szüleidet meg tudnád kérni, hogy lelkibeszélgetést szeretnél egy pappal -kit ajánlanak? Gondod van, beszélni szeretnél - a gyónásról, de nem kell nekik elmondani, miért. De talán ők ismernek olyat, akihez tudsz fordulni.

Nem volt "érvényes" az áldozás, de meg fogjátok oldani, hogy ne bántson, és hogy legyen tovább, azt is megbeszélitek.

2012. febr. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mielőtt bárki kárhoztatna téged, hogy szentségtörést követtél el, szögezzük le, hogy ha elfogadtad Jézust megváltódnak ez alól a bűnöd alól is feloldozást nyertél. A kérdés megléte mutatja, hogy bánod amit tettél.


Szerintem is keress egy papot, akinek ha ezt elmondod akkor megmondja majd hogy mit kell tenned hogy követhesd a katolikus hagyományokat. Ha megvan benne a krisztusi szeretet akkor nem fog elítélni, hanem készségesen segít.


Szerintem a legegyszerűbb, ha beülsz a gyóntatófülkébe és ott elmondod neki szépen őszintén hogy mi történt. Így biztos hogy négyszemközt beszélsz vele.

2012. febr. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
9%

Én az egész egyház rendszert utáltam világ életemben, papokkal együtt. Hiszek Istenben, szeretem, és tisztelem. De az egyház mindig is a nép hülyítését és lehúzását jelenti számomra.

Isten azt akarja hogy mindenki mindenkit szeressen, mindenki boldog legyen, és segítsünk egymáson. Ha nem sikerül teljesíteni a feladatot akkor addig újjászületünk amíg nem sikerül befejezni.


Az egyház azt hirdeti hogy a földi életbe sanyargasd magad, áldozd fel mindenedet és a túlvilágon boldog leszel. Homlok egyenest mást mond a valóságnak. (Lehet engem offolni, ez akkor is így van. Elég spirituális úton mozgok.)


A kérdésedre pedig: Én azért áldoztam/bérmálkoztam mert a nagyszüleim akarták, én nagyon ellene voltam. Áldozás előtt gyónáskor egy papírunk volt és utána kellett mondani hogy: Igen vagy nem követtük el. Voltak olyan pontok amit évekkel később 14 évesen bérmáláson sem voltam tisztában a jelentésével. Szóval azt sem tudtuk mit kell válaszolni és mit gyóntam meg.

Én a helyedbe lefekvés előtt letérdelnék az ágyam elé összekulcsolnám a kezem és elmondanék mindent ami a szívemet nyomja, és megköszönném hogy meghallgattak az égiek. Ennyi :)

2012. febr. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Hitet úgy is tanulhatsz, hogy befogadod Jézust a szívedbe, és attól kezdve Ő tanítani fog téged a Szentlélek által.

Modern világunkban az internet is segítségedre lehet hited erősítésében.

Szintén katolikusként ezeket az oldalakat ajánlom első körben, de találtam néhány nagyon hasznos protestáns oldalt is.:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Ha érdekelnek a protestáns oldalak is, írj.


Kedves 22:50.

Ha szereted és tiszteled az Urat és még azzal is tisztában vagy, hogy mit vár tőlünk, akkor miért nem azt teszed?

"Én az egész egyház rendszert utáltam világ életemben, papokkal együtt."

2012. febr. 2. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Jézus mondja "Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."

Nincs szükség papra ahhoz,hogy Istenhez imádkozz és megbánd bűnödet,Jézus a közbenjáró.

Biztos tudna egy pap is tanácsokat adni és segíteni,de Isten oldoz fel a bűn alól és hozzá bármikor imádkozhatsz

2012. márc. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!