Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lennél Krisnás?

Lennél Krisnás?

Figyelt kérdés
2009. jún. 1. 20:11
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Nem, biztos, hogy nem lennék többé az. Eddig az voltam, két évet laktam Krisna-völgyben (Szeged mellett), és örülök, hogy kikerültem onnan. Reménykedem, hogy sikerül visszatérnem a rendes hétköznapokba idekinn.

Egy pénzközpontú, indiai írásokat félremagyarázó, destruktív szekta. Talán még nem késő, hogy észrevettem és kiléptem.

2009. okt. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
71%

Krisna völgy ( somogyvámos) mióta van Szeged mellett????


krisna völgy somogy megyében van, kaposvár és fonyód között.


Szeged mellett, Balástyán - Nandafalván egy másik egyház központja van, magyar hinduké.


szóval, ha 2 évet laktál ott, hogyhogy még a földrajzi elhelyezkedésével sem vagy tisztában? ezt nem nagyon értem :(

2009. okt. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
Én lennék Krisnás.Nagyon szimpatikus amit és ahogy csinálnak.Kedvesek,tiszták,gondolkodók,kicsi az ökológiai lábnyomuk és amit koldulnak,kizárólag pozitív(Istennek tetsző)dolgokra költik.Ebbe beletartozik pl.az ingyenes melegétel osztogatás is.Teljesen azonban nem tudok velük azonosulni.Pl.számomra úgy tűnik,hogy Isten evolúciót is teremtett. (egy karmi)
2010. jan. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
Nem! Bálvány imádók! Az Isten nem lehet egy kék színű, világos tenyerű humán! Főleg nem egy szoborba költözött "lélekdarab". Különben is ezer vérből sebzik a vallásuk, csak nem hagynak, hogy megkérdezd. Ha még is megteszed, akkor azonnal ostoba vagy!
2010. máj. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

miért ne lehetne kék???? ennyi erővel nem lehet egy hatalmas fényes arctalan valami sem..


kérdezni meg bátran lehet, senki sem fog ostobának tartani, ezt tapasztalatból mondom. azért izgat az előző hozzászólások közül az, aki azt írta, hogy Krisna völgyben lakott - Szeged mellett. Szeged mellett nem Krisna völgy van, hanem Nandafalva, és nem ugyanaz a "tábor"...

2010. máj. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

"miért ne lehetne kék???? ennyi erővel nem lehet egy hatalmas fényes arctalan valami sem.."


Így van, Az olyan sem lehet! Az Isten semmilyen formában nem hasonlíthat a teremtett világra.


Az Isten nem lehet térbeli, vagy irányba, vagy nem születhet meg testben.

2010. máj. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

"Isten a saját képmására teremtette az embert"


mostakkó lehet vagy sem?

2010. máj. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

NEM!

[link]

A Biblia is használja azt a módszert, hogy Istenről antropomorfizmusokban beszél. Isten személyességét, cselekvő magatartását csak úgy érzékeltetheti, ha az emberhez hasonlítja. Beszél Isten arcáról, szeméről, füléről, kezéről, útjairól, lábáról. Ezekkel nem Isten alakját akarja megrajzolni, hanem azt a módot, ahogy Isten az emberre hat. Az antropomorfizmusok magát Istent nem ábrázolják.

2010. máj. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Én lennék! XD
2010. júl. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

Ebből a filmből azt hiszem mindent megtudtam a Krisna hitről,meg az egyéb keleti vallásokról. Mielőtt bárki követni szeretné őket, nem árt ha tájékozódik. Sose árt mindent több szemszögből megvizsgálni, hiszen értelmes,gondolkodó lények vagyunk.

[link]

2011. jan. 21. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!