Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha találkoznál Istennel, és...

Ha találkoznál Istennel, és egy kérdést feltehetnél neki bármiről, mi lenne az?

Figyelt kérdés
2012. febr. 4. 13:37
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
0%
én azt kérdezném melyik az igez hit ha a kereztény Istennel tálákozhatnék. ja és ez az istenbe vetett "hit reményt ad"(eggyik kedves kérdező írta oda mindig a kommentje végéhez nem nekem nem adott édesanyám beteg volt kiskoromban sclerosis multiplex akkor még keresztény voltam imádkoztam és imádkoztam reménykedtem hogy meggyógyul de semmi napró napra rosszabbodott végül meghalt. akkor keztem el kételkezni vajon valóban létezik Isten ? már nem vagyok kersztény . temészeti vallású vagyok azaz nincs isten a természet egyedül az az "Isten"(számomra)
2012. febr. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

Vidiripi


S a természet megadta a választ a kérdésedre?

2012. febr. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

Szia Atissska!



Nem voltál keresztyén, ha nincs reményed a halálon túl! Ez nem bántás, és átérzem a fájdalmad. De a keresztyén hit lényege, hogy Jézus feltámadt, és akik benne hisznek azok is, és örökké élnek utána. Remélem édesanyád "valódi" keresztyén volt, remélem, mielőtt meghalt imádkozott érted, és biztos vagyok benne, Isten még nem mondott le rólad!



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. febr. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

18:27- es válaszólónak: nem nem adta meg de a barátom.

17:04- es válaszolónak: édesanyám keresztény volt , imádkozott a családban mindenkiért, de nem tudta felvenni az utolsó kenetet. Nekem már más a vallásom , és én hiszek a hálál utáni létben az én vallásom szerint. De nem fogom váltogatni a vallásokat. Én már elköteleződtem ennél a vallásnál de kedves vagy hogy nem mondtál le rólam . én nem tisztelek istent de ki tudja hogy lehet hogy a ti vallásotok az igaz, nem tudhatjuk de én a természetet szeretem, nem istenítem. És köszönöm az eggyüttérzést

szívemből kívánok nektek minden jót! ha kérdezni szeretnétek valamit írjatok privátban , most elköszönök , sziasztok.

2012. febr. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

Vidiripi


A Teremtő is lehet a barátod Atissska.

2012. febr. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
a kérdésem az lenne, hogy mit csináljak?
2012. febr. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

"Én már gyerek fejjel értetlenül néztem

míg más remegett a rossztól, én az ördögtől sem féltem.

Pedig senkitől sem láttam, valahogy mindig odaálltam,

ahol egy árva szava többet ér, mint ha más mondana százat.

Én mitől féljek? Nekem az Isten hamar megmutatta,

hogy ha Ő elfordul tőled, akkor dühösen néz vissza.

Meg, hogy olyan keresztet ad, ami majd maga alá temet,

mert mit kínlódjon értem, ha a rossz meg velem nevet.

És ha visszakérdezhetnék, én egyből meg is tenném,

akit csak úgy elvettél, azt csak úgy visszavenném.

Egy szavad sem lehetne, aki így előre fizet

az egy ima helyett, Uram, most már átkozódik tizet.

Mert te osztasz úgy mindent, hogy az ember nem is tudja,

hogy mit kap majd a bánatára, s mit kap majd a jóra.

Ezért várom a választ, velem vajon minek tetted,

ami a jóhoz kellett volna tőlem túl korán elvetted."


Lassan 12 éve halt meg édesanyám, akkor még 12 voltam, úgyhogy szeretettel küldöm a Teremtőnknek Majka Papa - Mondd ami fáj című számát.

2012. febr. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

Vidiripi


A bűn zsoldja a halál. Nem Isten vette el anyukádat. De a Teremtőnek van hatalma a halál felett is. S amikor eljön az idő akkor feltámasztja az embereket.

2012. febr. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

Én azt kérdezném: Van valami terved velem?


Off:

Atissska

Édesapám /tavaj nyáron halt meg/ szokott mesélni egy történetet. Egy fiatal kollégája nagyon káromkodva beszélt a nagyanja haláláról. Hogy templombajáró volt, sekrestyés volt, mégis rákban, hosszan szenvedve kellett meghalnia. Apám erre azt válaszolta neki:

Miért káromkodsz? Ha nem hiszel Istenben, akkor minek szidod őt, ha szerinted semmit sem tett nekd? Ha meg hiszel benne, akkor meg tudod, hogy bűnt követsz el. És akkor elhiszed, hogy a nagyanyádnak ezt a szenvedést még el kellett viselnie, hogy egyenesen a mennybe juthasson. Elviselte, és most már ott van, ahová egész életében készült!

És még egy az apámmal kapcsolatban. Nagyon készült rá, hogy úrnapkor, csütörtök délután ott tud majd lenni a misén. Aznap délután már az intezíven feküdt, műtét után, altatásban tartották. Az édesanyámmal elmentünk a misére. És hirtelen megéreztem az apámat. Tudtam, hogy a teste még életben van, de ő már velünk van a misén, csak egy nagyobb templomban, az Isten-templomban! Másnap este hívtak fel a kórházból, hogy meghalt.


Ne érts félre, de ha az édesanyád tényleg annyira hitt, akkor számára a szenvedése az útja volt, a menyországba. Talán segített volna elfogadni a halálát, a tudat, hogy ez volt az ő útja. Remélem a természt segít elfogadni számodra az elvesztését.

2012. febr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

Vidiripi "S amikor eljön az idő akkor feltámasztja az embereket."


Bocs, hogy megszólítalak, de erre van valamilyen saját elképzelésed is?

(Pl: eddig kb 11 milliárd ember élt a Földön, ezekre gondoltál? - helyileg hová támasztja fel őket? - hús és vér formában támadnak fel? stb)

2012. febr. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!