Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha találkoznál Istennel, és...

Ha találkoznál Istennel, és egy kérdést feltehetnél neki bármiről, mi lenne az?

Figyelt kérdés
2012. febr. 4. 13:37
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:

Az nem volt a kérdésben, de mondom a választ: Nem az a tragédia, ha egy ember meghal, hanem ha a lelke elkárhozik!



Hidd el, jobb Auschwitzból a menybe jutni, mint Hawaiiből a kárhozatra. Isten szempontjai egészen mások, mint a tieid. De nem várom, hogy megértsd, mert amíg Isten lelke újjá nem szült, én sem fogadtam volna el ezt a választ.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. febr. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
35%

Miért engedted meg, hogy zsidó gyermekeket vagon szám öljenek meg Auschwitzban?


mondom a választ: Nem az a tragédia, ha egy ember meghal, hanem ha a lelke elkárhozik!


Ez inkább mellébeszélésnek tűnik, mint válasznak a kérdésedre......

2012. febr. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
28%
Látszik,hogy isten nem ismeri a fájdalmat és a szeretteink elvesztését ha szerinte Auschwitzban nem tragédia. És lehet nem tűnt fel de ő nem válaszolta meg a kérdést hanem témát váltott, lehet tényleg nem is különbözünk istentől ha kínos a dolog témát váltunk.
2012. febr. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
74%

Apai nagymamám zsidó lány volt, a család azon ágát súlyosan érintette 1944. Nem véletlenül kérdeztem ezt először. Szó nem volt arról, hogy ami ott és akkor történt, az nem volt tragédia! Csak ha van egy súlyosabb dolog, akkor azt veszik figyelembe. Megpróbálom elmagyarázni:


Szó nincs arról, hogy az orvosok szerint jó és egészséges dolog egy ember hasát felnyitni. De ha a gyomorban van egy daganat, akkor inkább a műtét, mint hogy az illető meghaljon.


Isten a tőle elszakadt, és a kárhozat felé robogó emberiséget akarja megmenteni. Ezt egyesével, személyenként teszi. Küzd és harcol minden emberért. Érted is! Ha csak sejtenéd, micsoda háború zajlik a fejed fölött, azt hiszem sok mindenen elgondolkoznál. Még egyszer mondom, nem várom, hogy meg értsd, és nem azért, mert egyébként ne lennél egy értelmes ember, hanem mert ezek a dolgok messze meghaladják az emberi elme határait. Ne aggódj, az enyémet is.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. febr. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
69%

Én azt kérdezném Istentől:


"Mondd, miért hideg a kutyák orra?"

2012. febr. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Utolsó, ez egy "nagyon értelmes" kérdés volt.

A kérdezőnek:

Kedves Kérdező!

Ha szemtől szembe találkozhatnék Istennel it a földi életben, akkor a következőt kérdezném tőle:

"Miért nem hagytál engem tizenhat évesen egy másik útra lépni?"

Ha ezen kérdés értelme bővebben érdekel, írjál privit, és elmagyarázom priviben, mert ez annyira személyes, hogy nem akarom kiírni nyilvánosan.

Üdv: Napirai

2012. febr. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

Miért "kísérletezel" az emberiséggel, miért zavartad ki a Paradicsomból Ádámot és Évát, akiket haláluk után ugyanoda befogadtál?


(Azon még nem gondolkodtatok el, hogy volt egy fa amelynek a gyümölcsétől az ember örök életű lett volna. Miután hiszek Istenben és meghalok, akkor feltámaszt és örök életem lesz. Nem értem mi szükség van erre a kerülő útra?)

2012. febr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Ádám és Éva nem fog feltámadni. Mert ők tökéletesek voltak amikor vétkeztek.

2012. febr. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
74%

Szia !


Mindennap lehet találkozni Istennel

2012. febr. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
49%

Azt kérdezném, hogy mit kellene tennem ahhoz, hogy teljes boldogságban létezhessek tőle és minden mástól függetlenül?

Mert számomra ez az üdvözülés, nem a vele való együttlét a Mennyekben.

2012. febr. 5. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!