Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha találkoznál Istennel, és...

Ha találkoznál Istennel, és egy kérdést feltehetnél neki bármiről, mi lenne az?

Figyelt kérdés
2012. febr. 4. 13:37
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:

Mi történik a halál után?

Na ez piszkosul érdekelne, hiszen annyi ember annyifélét állít, de jó lenne biztos forrásból tudni :)

2012. febr. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 Mulder614 ***** válasza:
0%

Kedves troublemaker


A válasz megvan a bibliában azzal kapcsolatban hogy mi történik velünk mikor meghalunk!


(Prédikátor 3:18-19) "Azt mondtam én a szívemben az emberek fiairól, hogy az igaz Isten különválasztja őket, hogy meglássák, ők maguk is az állatokhoz hasonlók.  Mert az emberek fiainak vége hasonló az állatoknak végéhez, egyenlő végük van. Amint meghal az egyik, úgy meghal a másik is; egy szellemük van mindegyiküknek, úgyhogy nem áll felette az ember az állatnak, hisz minden hiábavalóság."


Az embernek nincs halhatatlan lelke! Viszont élhetsz örökké a földön. Ezzel az ajándékkal élhetett volna

Ádám és Éva is ha nem szakítanak a "tudás fájáról."

Figyeld meg ezt a bibliai ígéretet.


„Házakat építnek és bennök lakoznak, és szőlőket plántálnak és eszik azok gyümölcsét. Nem úgy építnek, hogy más lakjék benne; nem úgy plántálnak, hogy más egye a gyümölcsöt, mert mint a fáké, oly hosszú lesz népem élete, és kezeik munkáját elhasználják választottaim” (Ézsaiás 65:21, 22)

2012. febr. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
60%
Ha találkoznék vele, akkor már semmit. Az már válasz lenne mindenre, önmagában.
2012. febr. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
melyik vallás az igazi?
2012. febr. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%
Megbocsájtasz?
2012. febr. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:

Kedves Mulder614


Ezt én értem, de a bibliai forrás is csak egy a sok közül. Az összes vallás a saját magyarázatát tartja az igazinak. Ezért kérdezném meg ezt az "illetékestől".

2012. febr. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy találkoznék a kereszténység istenével, akit illetnek a Jóisten, Elóhim, Jahve nevekkel.


A kérdésem így hangzana: "Szeretsz-e annak ellenére, hogy sosem hittem benned?"

2012. febr. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
62%

Már találkoztam Istennel. Az első kérdésem ez volt: Most már tudom, hogy vagy. Tudom, hogy mindenható vagy. Tudom, hogy minden embert szeretsz. Miért engedted meg, hogy zsidó gyermekeket vagon szám öljenek meg Auschwitzban?



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. febr. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:

Erre Isten azt mondta..............

Lemaradt a lényeg.......

2012. febr. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 Mulder614 ***** válasza:

Több féle képen lehet látni Istent!

Ha szeretet van a szívedbe akkor is láthatod Istent!

Szemtől-szembe nem találkozhatsz vele, mert azt nem élnéd túl!

Nézz a napba egy szép nyári napon! Nem tudod megtenni, még egy percig sem bírsz a napba nézni annyira vakító, a teremtésművét sem nézheted akkor hogy szeretnéd magát a teremtőt látni???

Jelképes értelembe láthatod, érezheted magadban őt. Hisz a saját hasonlóságára teremtett meg. Ha érzed magadba a szeretetet akkor érezheted Istent, a teremtésművét fürkészve is Őt látod. Csak döntsd el hogy NÉZEL vagy LÁTSZ!

2012. febr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!