Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Utal-e a Biblia arra, hogy a...

Utal-e a Biblia arra, hogy a halottak képesek fájdalmat érezni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 3. 09:21
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Kérdező, örülök, hogy "bevallottad", hogy Jehova Tanúja vagy. Nem mintha sok választásod lett volna, de akkor is. :)


Tapasztalataim alapján én úgy gondolom, hogy ha egy JT-nek önálló gondolata támad, három lehetőség van:

1. Az éppen megegyezik a hivatalos Őrtorony-állásponttal, így nincs gond. Erre elég nagy az esély, mivel a JT-kkel való első találkozástól kezdve egy bizonyos fajta gondolkodásmódra szoktatják az érdeklődőket a házi bibliatanulmányozás és a gyülekezeti alkalmak során is (irányított tanulás, kérdés-feleletek; emellett persze lehetnek más vonalak is, de a kondicionálás a lényeg).

2. Nem egyezik meg a központi tanítással; ekkor két lehetőség van:

a., Az egyén elfogadja a központi tanítást a saját meggyőződése ellenére is. [Ezt sulykolja is a szervezet, az alázat hiányának feltüntetve az önálló gondolkodást, az egyéni látásmódot.]

b., Nem fogadja el a központi tanítást, mert nagyon jól tudja, hogy az ellenkezik a józan ésszel, vagy egyenesen a Bibliával. Ekkor vagy a szervezetben marad valamilyen okból (ezeket most nem részletezem), vagy kilép.


Tehát teljesen önálló, a szervezettől független gondolkodásról igazából nem beszélhetünk.


A mostani vitához kapcsolódva kérdezek valamit:


A JT szervezet egyik érve az, hogy a "feltámadottaknak" milyen rossz érzés lenne már az a tudat, hogy szeretteik szenvednek.

Pedig a keresztények szerint az üdvösséget nyert személyek a Mennyben boldogok lesznek annak ellenére is, hogy esetleg valamelyik rokonuk, ismerősük nincs ott velük együtt; mert feltétlenül bíznak Isten mindenek feletti igazságosságában, és tudják, hogy az Ő döntései helyesek; továbbá meg van írva, hogy a Mennyben nem lesz sírás, gyász, fájdalom, jajkiáltás, és hogy Isten minden könnyet letöröl. Ez az egész gondolkodásmód a Biblia kijelentésein alapul.


Szerinted mennyivel lehet jobb az az érzés a feltámadottaknak, hogy a szeretteik nem léteznek, mert megsemmisültek? Tehát nincsenek velük együtt, sőt egyáltalán nincsenek? Mennyivel könnyebb elfogadni ezt a lehetőséget (már ha egyáltalán könnyebb), mint a másikat? Ha könnyebb, akkor miért? Te személyesen hogyan tudsz belenyugodni abba, hogy a nem JT családtagjaid, rokonaid nem fognak létezni? Milyen érzéseket kelt ez benned?


Üdv. :)

2012. febr. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 A kérdező kommentje:

Berta Wooster

Azok az igértek melyeket te említettél hogy nem lesz halál,kesergés és kiáltás (Jelenések 21:4) nem a mennyre utal hanem a földre mivel az Ézsaiás 25:8-ból világosan kiderül.

A kérdésedre a válasz:

Nagyon szomorú, ha a családtagjaink nem részesülnének abban a kiváltságban, hogy örökké éljenek a földön.Ezen én is már nagyon sokat elgondolkodtam, de igyekszek a tőlem telhető legtöbbet megtenni annak érdekében hogy megismertessem velük a Biblia igazságát, de kényszeríteni nem szabad.A Galácia 6:5-ben azt olvassuk hogy "Mert ki-ki a saját felelőssége terhét fogja hordozni."A döntést mindenkinek saját magának kell meghoznia addig amig még nem késő.



"A JT szervezet egyik érve az, hogy a "feltámadottaknak" milyen rossz érzés lenne már az a tudat, hogy szeretteik szenvednek."

Jehova Tanúinál ilyen tanitás nincs mivel a Biblia nem tartalmaz ilyet.

2012. febr. 5. 15:57
 33/34 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


< Azok az igértek melyeket te említettél hogy nem lesz halál,kesergés és kiáltás (Jelenések 21:4) nem a mennyre utal hanem a földre mivel az Ézsaiás 25:8-ból világosan kiderül.> - írtad.


Hát akkor először nézzük a Jelenések 21:1 – 4-et:


"Ezután ÚJ eget és ÚJ földet láttam; mert az első ég és az első föld elmúltak; és a tenger nem volt többé. És én, János láttam A SZENT VÁROST, AZ ÚJ JERUZSÁLEMET, AMELY AZ ISTENTŐL SZÁLLOTT ALÁ A MENNYBŐL, elkészítve, mint egy férje számára felékesített menyasszony. És hallottam nagy szózatot, amely ezt mondta az égből: Íme, az Isten sátora az emberekkel van, és velük lakozik, és azok az ő népei lesznek, és maga az Isten lesz velük, az ő Istenük. És az Isten eltöröl minden könnyet az ő szemeikről; és a halál nem lesz többé; sem gyász, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé, mert az elsők elmúltak."


Nos, ehhez mit szólsz? A mennyei Jeruzsálem fog leszállni a földre...


Másodszor nézzük az Ézsaiás 25:8-at:


"Elveszti a halált örökre, és letörli az Úr Isten a könnyhullatást minden orcáról: és népe gyalázatát eltávolítja az egész földről; mert az Úr szólott."


Hát, nekem nem pont ebből a versből jön le, hogy a földről lenne szó... De az előző versekből, a 24:23-tól egyértelmű, hogy a helyszín a Sion hegye és Jeruzsálem. Szerintem javítsátok ki a keresztutalásotokat. :P


Mint már az előbb a másik kérdésnél is írtam neked, idézem: "Az utalások kezelése pedig eléggé ingoványos terület, mivel az eredeti szövegekben ezek ugyanúgy NEM léteztek, mint a fejezetek és a versek számozásai sem. Tehát a keresztutalásokat mindig a fordítók jelölték meg, azaz az ő egyéni meglátásukon alapult, s épp ezért nem is egyeznek meg mindenhol a különböző fordítások utalásai. Pl. a Károli-féle fordításban NINCS ott utalásként a Jelenések idézett részeinél az általad említett Zsoltárok 37:29, de már ezt is említettem... Innentől pedig evidens, hogy az Újvilág hivatkozásai sem semlegesek, hanem a készítői lelkivilágát tükrözik, s aztán ezeket már az olvasók - adott esetben - csont nélkül benyelik."


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..



A kérdéseim közül csak az utolsó kettőre válaszoltál, ezeket köszönöm. Amiket kihagytál: Szerinted mennyivel lehet jobb az az érzés a feltámadottaknak, hogy a szeretteik nem léteznek, mert megsemmisültek? Tehát nincsenek velük együtt, sőt egyáltalán nincsenek? Mennyivel könnyebb elfogadni ezt a lehetőséget (már ha egyáltalán könnyebb), mint a másikat? Ha könnyebb, akkor miért?


A következő témában pedig elbeszéltünk egymás mellett:


"A JT szervezet egyik érve az, hogy a "feltámadottaknak" milyen rossz érzés lenne már az a tudat, hogy szeretteik szenvednek." - írtam én.

< Jehova Tanúinál ilyen tanitás nincs mivel a Biblia nem tartalmaz ilyet.> - írtad te.


Gondolom, arra gondoltál, hogy a JT-knél nem tanítják azt, hogy az ítélet után az "örök szenvedés" következik, mert szerintetek a Bibliában a "pokol" szó egyszerűen a sírt jelenti, vagy valami ilyesmi. De a kérdésem nem erre vonatkozott; viszont jelen pillanatban nem tudom másképp megfogalmazni, úgyhogy kihagyom. :)


Mutatok inkább helyette egy zenét, ami nekem nagyon tetszik:


MercyMe – I Can Only Imagine http://www.youtube.com/watch?v=0xwzItqYmII


Üdv. :)

2012. febr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Kedves kèrdező maga a szó,hogy halott,az azt jelenti nincs(nem lètező),az ami volt de nincs,az mit tud èrezni?
2016. máj. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!