Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Utal-e a Biblia arra, hogy a...

Utal-e a Biblia arra, hogy a halottak képesek fájdalmat érezni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 3. 09:21
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

17:39

Úgy tűnt, mintha a halál oly erősen megkötözte volna a zsoltárost széttéphetetlen kötelékekkel, hogy teljesen lehetetlen volt számára a szabadulás. A végtagok szoros összekötözése éles fájdalmat vagy gyötrelmet okoz, és a görög Septuaginta fordításban a ’kötelék’-nek megfelelő héber szót ’gyötrelem’-nek fordítják. Amikor Jézus meghalt, a halál bénító szorításában vagy gyötrelmében volt. Amikor Isten feltámasztotta Jézust, ’feloldozta a halál gyötrő szorítását’ . (Cselekedetek 2:24.)

2012. febr. 3. 17:47
 22/34 anonim ***** válasza:
86%

@ 7:


Csatlakozom a véleményedhez: a kérdező szerintem is csak vitát akart indítani. A kiadványokat illetően pedig a tippjeim: az Őrtorony és az Ébredjetek c. újságok, melyeket a Jehova Tanúi használnak. Ha tévedtem, akkor elnézést kérek tőled és a kérdezőtől is.



@ Kérdező:


Ezt írtad: "Ez egy olyan oldal ahol az emberek megosszák egymással a gondolataikat."


Nagy tévedés. Ez - az eredeti cél és az oldal szabályzata szerint - egy olyan oldal, ahol a kérdezők kérdeznek, a válaszadók pedig válaszolnak a kérdésre; elvileg nincs vitázás, sem pedig egymás válaszaira való válaszolás.* Ez a szabály ugyan sokszor sérül (én is éppen most sértem meg ezzel az offal...); de gondoltam, jó, ha tudod, mi a helyzet.


*Helyszíni példa: Tamás a kérdésre válaszolt a 9. sz. alatti válaszban, ezután a 11. sz. alatt a 34 %-os JT válaszoló máris vitát kezdeményezett. Az említett lezáratlan témák - több kérdés mellett - megtalálhatók pl. itt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


Teljesen elfogulatlanul nézve simán látszik, hogy a JT-k a hozzájuk intézett kérdések döntő többségére nem tudnak rövid, egyenes válaszokat adni; már ha egyáltalán válaszolnak, nem pedig mindenféle kifogással elhárítják a válaszadást.

Ha tényleg JT vagy, akkor esetleg példát mutathatnál azzal, hogy röviden, tömören, hárítás, kitérés, terelés és egyéb trükköcskék nélkül válaszolsz a felmerült kérdésekre.

Ha nem vagy Tanú, akkor még egyszer elnézést kérek.

2012. febr. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Én igazából sokkal jobban szeretek a Jehova tanúival akkor beszélgetni, mikor becsöngetnek hozzám. Ja, hogy ennek semmi köze a kérdéshez? De hát a kérdező már akkor tudta a helyes választ, amikor kiírta a kérdést. Akkor most minek strapáljam magam. Szóval az azért jó, mert ő jött hozzám "észt osztani". Mikor kimegyek, még nem tudom miről van szó, de ahogy meglátom a kis Károli Bibliát a kezében, már tudom, honnan fúj a szél. Az első problémám. Miért a Károlit hozza magával, mikor ő nem azt olvassa? De lépjünk túl rajta. Ugye el kezdünk beszélgetni. Én mondom az Igéket fejből, ő meg nem győzi lapozgatni a kis Károli Bibliáját. Annyira nyilván való, hogy csak azt a 20 Igét ismeri, amire ki lett képezve, hogy ezt kell megmutatni Marika néninek, meg Feri bácsinak! De nem olvassa a Bibliát folyamatosan naponként. Nincsenek valódi személyes kérdései az Igével kapcsolatban, csak ilyenek, mint az itt kiírt. Tamásnak van igaza! De én szeretek vitatkozni. Egyébként tényleg!



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. febr. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező a válasz: NEM!

2012. febr. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Kérdező!


"Akkor Isten kegyetlen? Mivel Isten tudja azt hogy most egy olyan világrendszerben élünk ahol tombol az igazságtalanság és a szenvedés és az emberek az életük folyamán rosszat tapasztalnak akkor még a haláluk után is szenvedniük kell? Akkor mi az értelme annak hogy "a bűn zsoldja a halál"?"


A "bűn zsoldja a halál" nem csak a fizikai halálra vonatkozik, hanem ez az alapállapota az Istentől elszeparált embereknek. Minden ember úgy születik, hogy a bűn uralma és hatása alatt él. Ezért van a szenvedés és minden rossz, amit az életben megtapasztalhatunk. Figyeld meg, hogy mit mond Isten Igéje erről az állapotról:


"Aki hiszen ő benne [Jézusban], el nem kárhozik; aki pedig nem hisz, immár elkárhozott, mivelhogy nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében." Ján 3:18


Nem azt mondja, hogy el fog kárhozni, hanem már elkárhozott! Ezért küldte Isten az Ő Fiát, Jézust, hogy ebből megmentsen:


"Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen. Mert nem azért küldte az Isten az ő Fiát a világra, hogy kárhoztassa a világot, hanem hogy megtartassék a világ általa." Ján 3:16-17


Nem tudsz elég jó lenni, nem tudod kiérdemelni Isten szeretetét. Biztosan vannak jó tulajdonságaid, de ezek nem egyenlítik ki az elkövetett bűneidet. Mit szólnál hozzá, ha valaki meggyilkolná azt a személyt, akit a legjobban szeretsz, majd elkapnák az illetőt, bíróság elé kerülne és a bíró szabadon engedné azért, mert sok jó dolgot is tett az életben? Azt mondanád, hogy ez igazságtalan - és jogosan. De így vagyunk Isten előtt a bűneinkkel is, és az lenne az igazságos, hogy megbüntet értük. Tudod, nem Jézusnak kellett volna felmennie a keresztre, hanem nekem és Neked. De Ő átvállalta helyetted a büntetést, mert szeret Téged!


"Bizonyára igazért is alig hal meg valaki; ám a jóért talán csak meg merne halni valaki. Az Isten pedig a mi hozzánk való szerelmét abban mutatta meg, hogy mikor még bűnösök voltunk, Krisztus érettünk meghalt." Róm 5:7-8


Gondolkoztam azon, hogy vajon az örök szenvedés arányban áll-e a bűneink súlyával, de aztán eszembe jutott egy másik, ezzel párhuzamba állítható kérdés. Hogyan képes valaki elutasítani a LEGHATALMASABB SZERETETET és vajon hogyan lehet ellenállni annak, hogy a MINDENHATÓ ISTEN SZERETNI AKAR MINKET. Nem egy apró szívességet utasítunk el, hanem a legesleghatalmasabb szeretetet! És Ő ezt a szeretetét MEGMUTATTA, amikor lejött erre a Földre, emberré lett, fölment a keresztre és meghalt értünk, hogy minket Istenhez vezessen.


Ha valaki elismeri a bűnös voltát, és ha hittel Hozzá fordul és segítségül hívja Jézus nevét, azt Ő megtisztítja a bűneiből és egy tiszta új életet kezdhet Vele. Ez ingyen van, kegyelemből.


Üdv.

Tamás

2012. febr. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
0%

A kérdésre a válasz: nem utal, mert ez a mítosz a Biblia igazságától idegen, pogány tanítás. A lélek halhatatlanságára épül, melynek az egyik Istengyalázó következménye az a tanítás, mely "örök kínokat", "tüzes poklot" ígér a gonoszoknak a haláluk után.

A nemzeteknek nem véletlenül volt kiváló magyarázat a lélek halhatatlanság, mint vigasz, hiszen az elmúlás fájdalmát ezzel a kézenfekvő magyarázattal tudták enyhíteni. "Végül is nem halunk ám meg igazából" - mondták. Ezt a gondolatot egyébként Sátán a lázadásnál már el is hintette, hiszen ő mondta az első emberpárnak, hogy nem haltok meg, hanem olyanok lesztek, mint Isten. Ez pedig - mint tudjuk - hazugság volt.


A zsidók feltámadásba vetett reménye pedig teljesen mást jelent.

2012. febr. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
76%

Korábban a kérdező a 8. hozzászólásában azt hazudta, hogy a saját gondolatait írja, és nincs szüksége másolásra kiadványokból.

Ehhez képest a 17-es és a 21-es válasza sem az ő gondolata, hanem bemásolta valahonnan. Ez egyértelműen látszik. Nem szép dolog hazudni.


Nos, engem nem zavar, ha idézel valahonnan, de a mondanivalódat próbáld már megfogalmazni a a saját szavaiddal, mert így a fórum elveszti a lényegét.


Milyen már az, hogy felvetsz egy kérdést, amire már egyértelműen tudod a választ, majd az ellenvéleményekre különböző online anyagból vagy könyvtárszoftverből beollózod a válaszodat?

2012. febr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 mustafa33 ***** válasza:
89%

Utal e arra, hogy nem képesek?

Provokatőr módon teszed fel kérdésedet, még mielőtt kimondanád, már a Prédikátor 9,5 ; 9,6 -ra gondolsz, és arra, majd ezzel bizonyítod a sok "tévelygő" hibás nézetét. Nos ez sem egyértelmű: "... többé semmi részök nincs semmi dologba ami a nap alatt történik."

De "ott" nem az van ami a nap alatt.

Ez azt mondja, hogy semmit nem tudnak, de nem azt hogy semmit nem éreznek.

Bizonyíts az Újszövetségel. Lázár dolga sem meggyőző, mert ott is az van, hogy nem emlékezik, mert ott nincs tudata. Nem az hogy nincs semmi.

Ha JT vagy téríts nyíltan, nem provokálva, hátsó szándékkal!

2012. febr. 4. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
29%

Vidiripi


Prédikátor 9:10 Tedd meg mindazt, ami a kezed ügyébe esik, és amihez erőd van, mert nem lesz cselekvés, gondolkozás, ismeret és bölcsesség a holtak hazájában, ahová menned kell!


Azt írja "mert nem lesz cselekvés".

Nos ha én fájdalmat érzek akkor általában valamit tenni szoktam. S ez már kimeríti a cselekvés fogalmát. Szerintem.


" mustafa33 válasza:


Utal e arra, hogy nem képesek? "


A válasz igen. Utal rá. Nem képesek.

2012. febr. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

18:42

Jehova Tanúi azért keresik ki a bibliaverseket a házigazdáknak hogy a saját szemükkel bizonyosodjanak meg arról hogy mit is ir.Továbbá egyedül a Bibliának van olyan ereje hogy elérjen az emberek szivéhez.(Héberek 4:12)Soha nem a saját bölcsességünket fitogtassuk.Nem az a lényeg hogy hány bibliaverset tudunk fejből idézni, hanem az, hogy mennyire alkalmazzuk az életünkben azok tanácsait.

2012. febr. 4. 16:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!