Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kötelező az egyházadó? Mi van...

Kötelező az egyházadó? Mi van ha nem fizetem?

Figyelt kérdés
azt hiszem itt olvastam valahol, hogy nem kötelező egyházadót fizetni, csakis önszántunkból adhatunk. itt mégis úgy járnak szedni mintha valami kötelező dolog lenne, a görög pap pedig még állítólag összegre meg is szabja hogy mennyit kell fizetni...mi reformátudok vagyunk, anya azt mondja hogy itt legalább nem mondanak konkrétumokat. én meg vagyok keresztelve de nem járok templomba, nem voltam konfirmálni sem, mert így is hiszek Istenben és nem tartom szükségesnek, és azon gondolkodtam hogy ha majd úgy alakul hogy külön háztartásban élek vagy már anyáék meghalnak és jönnek majd ugyanúgy szedni a szemükbe mondom hogy nem kötelező az egyházadó, nekem sincs pénzem, viszontlátásra. erre mit szólnak?
2009. máj. 31. 16:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
94%

Lol, eszembe jutott valami, képzeld el: Anya katolikus, apa zsidó, gyerek úgy dönt, református lesz, másik beáll mondjuk jehovának. fizetésed fele megy kb államnak, a maradékból 10% minden egyháznak, akkor marad neked 10% amiből élhetsz. :D

Sőt, egyszer véletlen aláírsz valami papírt, ami scionistákhoz tartozik és onnantól kezdve ők is hozzájuk tartozónak kezelnek. :P

2009. nov. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
4%
02:04-nek: Butaság! Nem akkor kárhozol el, ha nem fizeted az egyházadót vagy a 10edet, vagy ahogy nevezed, hanem akkor, ha Jézust nem fogadtad el mint saját Megváltódat.
2009. nov. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Én evangélikus vagyok, nálunk ilyen tuti nincs kötelező jelleggel. 23 éves vagyok, 18 éves korom óta dolgozom, de sose jött senki az egyházadót követelni, de még csak kérni sem. Igaz, én nem is járok templomba, talán csak évente egyszer-kétszer a nagymamámmal. Nagymamám viszont szinte minden vasárnap eljár, lehet, hogy ő fizet, de azt tutira önkéntes alapon teszi.
2009. nov. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
29%
Ja, még annyi, hogy azt azért nem hiszem, hogy annyi pénzük lenne, hogy nem tudják hova tenni, mert a templomban még mindig ugyan az az ősöreg kazán van, ami a keresztelői képeimen is látszik, az meg ugye 23 éve volt. Ha lenne pénzük, már régen kicserélték volna. Meg egy új vakolat sem ártana. Szóval azért nem mindenhol vannak tele pénzzel.
2009. nov. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Gondolom, minden szervezetnek egyháznak van valamilyen alapszabálya. Szerintem ez szükséges a törvényes működéshez.


"Adjátok meg azért mindenkinek, a mivel tartoztok: a kinek az adóval, az adót; a kinek a vámmal, a vámot; a kinek a félelemmel, a félelmet; a kinek a tisztességgel, a tisztességet." Róma 13:7


"Ő pedig monda nékik: Adjátok meg azért a mi a császáré, a császárnak, és a mi az Istené, az Istennek. " (Lukács 20:25)


Bár egyházaknál nem az államnak való engedelmesség a legfontosabb, hanem Istennek.

"Péter és a többi apostol így válaszoltak: „Mint uralkodónak, Istennek kell inkább engedelmeskednünk, semmint embereknek." (Cselekedetek 5:29)


Szerintem egy egyháznak (keresztény egyháznak) Jézus tanítását, páldáját kell követni.

Néhány alapelv a teljesség igénye nélkül, amit figyelembe lehet venni. Egyházaknak és egyháztagoknak. Mivel a Bibliában vannak gondolom a korai keresztények így csinálták.


"Azt mondom pedig: A ki szűken vet, szűken is arat; és a ki bőven vet, bőven is arat.

7. Kiki a mint eltökélte szívében, nem szomorúságból, vagy kénytelenségből; mert a jókedvű adakozót szereti az Isten.

" (2Korintusz 9:6,7)


"Betegeket gyógyítsatok, poklosokat tisztítsatok, halottakat támasszatok, ördögöket űzzetek. Ingyen vettétek, ingyen adjátok. 9. Ne szerezzetek aranyat, se ezüstöt, se réz-pénzt a ti erszényetekbe, " (Máté 10:8,9)

/Megj később a helyzet változott, vinniük kellett pénzt magukkal/


Talán még egy ...

"Te pedig a mikor alamizsnát osztogatsz, ne tudja a te bal kezed, mit cselekszik a te jobb kezed; 4. Hogy a te alamizsnád titkon legyen; és a te Atyád, a ki titkon néz, megfizet néked nyilván. " (Máté 6:3,4)


Nem vagyok nagy szakértője a témának, csak egyszerűen felderengett emlékeim foszlányaira rákerestem egy internetes Bibliában. Meg gondolkoztam egy kicsit.

2009. nov. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
9%
"az egyházadó a hülyék adója", ahogy a szerencsejáték is !
2009. nov. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
57%

Jézusnak elég volt egy szamár. Ha majd látom, hogy a mostani papok is gyalog vagy állaton járnak és vándorolnak egész életükben, akkor majd adok nekik alamizsnát.


De sajnos tudom, hogy az egyház szeret ingyen dolgoztatni, mert majd Isten megfizeti...

2009. nov. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
63%

Láttam egyszer egy 'képeslapot'. Ketté volt osztva.

Az egyik oldalon Jézus bandukolt saruban egy poros úton.

A másik oldalon a pápát vitték királyi díszben, hordszéken. A képek alatt a felirat: Az Úr és az ő szolgája.

Khmmm

2009. nov. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!