Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kötelező az egyházadó? Mi van...

Kötelező az egyházadó? Mi van ha nem fizetem?

Figyelt kérdés
azt hiszem itt olvastam valahol, hogy nem kötelező egyházadót fizetni, csakis önszántunkból adhatunk. itt mégis úgy járnak szedni mintha valami kötelező dolog lenne, a görög pap pedig még állítólag összegre meg is szabja hogy mennyit kell fizetni...mi reformátudok vagyunk, anya azt mondja hogy itt legalább nem mondanak konkrétumokat. én meg vagyok keresztelve de nem járok templomba, nem voltam konfirmálni sem, mert így is hiszek Istenben és nem tartom szükségesnek, és azon gondolkodtam hogy ha majd úgy alakul hogy külön háztartásban élek vagy már anyáék meghalnak és jönnek majd ugyanúgy szedni a szemükbe mondom hogy nem kötelező az egyházadó, nekem sincs pénzem, viszontlátásra. erre mit szólnak?
2009. máj. 31. 16:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Nem, nem kötelező.

Természetesen minden egyház szabályozza, hogy mennyit fizet aki fizet. Nem a pap mond hasból egy összeget. Ez természetes, ha profán akarok lenni, az egyesületeknél is van tagdíj.


Az egyháznak viszont nem kötelessége szüleidet vagy téged majd egyházi szertartással eltemetni, templomban összeadni. Ezt ne felejtsd el!

2009. máj. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Na innen látszik a neveltetés, a szüleidtől azt láttad, hogy kötelező és ezért már Te is tiszta parában vagy.

Nyugodj meg, az egyházaknak annyi pénzük van, hogy azt se tudják, mit csináljanak vele. Nem véletlen mondják azt, hogy az egyház a legnagyobb üzlet.


De had kérdezzek vissza, mit hittél, mit csinálhatnak veled?

Vagy mondjuk egy zsidónak is kell fizetni a keresztény egyházi adót? :)

Esetleg mindenkinek kell adni a tizedet? Csak az a gond, hogy több, mint 10 egyház van. :D

2009. jún. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
nem tudtam hogy ha kötelező lett volna talán börtönbe zárnak vagy mégnagyobb pénzbüntetést adnak...tudom milyen hülyeségnek hanfzik de legalább mostmár nem vagyok tudatlanságban
2009. jún. 1. 10:10
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
Nem, nem kötelező egyik felekezetnél sem. De az igazán mélyen vallásosak lelki kötelességüknek tartják, hogy ezen a módon is kinyilvánítsák az egyház iránti hűségüket. Sajnos vannak olyan papok és nem csak görögkeletiek, akik megszabják még az összeget is, hanem visszaélve az adakozó lelki kiszolgáltatottságával még meg is fenyegetik, hogy ha nem fizet egyházadót, nem temetik el őt vagy családtagját. Az pedig az én családomban is megtörtént, hogy a faluban meghalt rokont a katolikus pap nem volt hajlandó eltemetni csak akkor, ha az egyházadót 5 évre visszamenőleg kifizeti a család. Aztán, amikor a temetésre a szomszéd faluból megérkezett a plébános, akkor erősen csodálkozott, hogy nem ő kapta a temetésért a honoráriumot. Az esketésért pedig akkor is keményen fizetned kell, meg a keresztelésért is, akár fizeted akár nem az egyházadót.
2009. jún. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
22%

Ez természetes, mindig is így volt. A temetésért, esketésért fizetni kell. Ez a pap járandósága, tkp. ebből tartja fenn magát.

A keresztelés viszont a katolikus egyházban ingyenes, ezért nem kérnek pénzt.

2009. jún. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
hmm..akkor én azt hiszem majd számíthatok rá hogy nem fognak eltemetni..vagy nem mond beszédet a pap, vag nem is lesz ott egyáltalán...na nem baj úgyis eltemetteti az állam úgyis eltemetteti azt akinek nincs pénze rá.
2009. jún. 5. 17:57
 7/18 A kérdező kommentje:
bocs a szóismétlésért
2009. jún. 5. 17:57
 8/18 anonim ***** válasza:
32%
hát, így jártál... :)
2009. jún. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%
17:45-nek: jobb, ha nem hiszed azt, hogy a papot a hívek tartják el. Államilag szabályozott fizetésük van, egy fiatal pap, aki nem régóta van kint egyházkerületben kezdőfizetésnek 120 e bruttót kap, meg termőföld megváltást, mert a falun dolgozó papok a szolgálati lakáshoz kertet is kapnak, hogy kis konyhakertet művelhessenek. A városiak a föld helyett pénzt kapnak. Ezen kívül jár a szolgálati lakás, a rezsit meg az egyház finanszírozza. Ezen kívül van a perselypénz, ami az övék és nem kell adót fizetni belőle. Úgyhogy isten szolgái lehetnének kicsit alázatosabbak is a nyájukkal szemben. Merthogy mi, a nyáj tartjuk el őket akár az állami fizetésüket tekintjük, akár bármelyik járandóságukat, hiszen a mi adónkból élnek.
2009. jún. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
ha nem fizeted, el fogsz kárhozni
2009. júl. 22. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!