Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez nem igazságtalanság?

Ez nem igazságtalanság?

Figyelt kérdés

A Kereszténység szerint nem létezik reinkarnáció.

Ha ez így van akkor az elég nagy igazságtalanság mert akkor mindenkinek egy élete van.

Isten az egyik embert szépnek,okosnak teremtette a másikat csúnyának, butának.


A szép és okos ember SOKKAL könnyebben veszi az élet akadályait mint a csúnya, buta ember.


Ha a csúnya és szerencsétlen ember öngyilkos lesz akkor a pokolba került mert az öngyilkosság bűn a kereszténység szerint.


A szép és sikeres ember nem lesz öngyilkos, élvezi ezt a földi életet és halála után élvezheti a mennyországot.


2012. febr. 1. 23:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

A gond többnyire nem a külsővel, hanem a belsővel van - amint azt a mellékelt ábra mutatja. Én sem vagyok egy szépség, ami miatt régen sokat bántottak, de mostanra rájöttem, hogy akkor sem a külsővel volt gond, hanem azzal, ahogy a többiekhez viszonyultam. Mostanra megtanultam együttélni azzal, amim van, és kihozni belőle a legtöbbet, mert van bennem büszkeség, és tartás, nem is kevés. És legalább biztos lehetek benne, hogy azért szeretnek, aki vagyok, nem azért, ahogy kinézek, és azért lesz diplomám, mert megdolgoztam érte, nem azért, mert a kar összes tanára átment rajtam... És akár hiszed, akár nem, boldog életem van.

Van egy mentálisan beteg ismerősöm, akinél tisztább lelkű embert nem ismerek. Kevés embert enged magához közel, de akiket igen, és megismerik azt az oldalát, amit én, azok csak szeretni tudják. És éppen az ő testvére egy nagyon jóképű, sikeres jövőelőtt álló fiú, aki boldog lehetne, ha ennek a léleknek egy nagyon apró töredéke neki jutott volna...

Nem minden az, aminek látszik, sőt, semmi sem. Majd, ha a köd, ami most a szemed előtt van, kitisztul, rájössz.

2012. febr. 2. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Szerintem a reinkarnáció lenne az igazságtalan. Sokkal jobb, hogy az embernek egy élete van, Isten minden embert egyedinek és megismételhetetlennek teremtett.
2012. febr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Mit nevezel csúnyának? Mit tartasz szépnek? Ki a buta? Kit tartasz okosnak? Mert aki valakinek szép, az nem biztos, hogy a másik embernek is szép. Ki az okos ember? Akinek van két diplomája? Szerintem meg nem. Attól még, hogy valaki szép, nem biztos, hogy okos is,de az sem biztos, hogy sikeres. Isten előtt mindenki azonos esélyekkel "indul".


Mindenkinek van választási lehetősége! Vagy kér Isten szeretetéből és segítségéből, vagy nem!


Mi a garancia, hogy ha létezik (szerintem nem) areinkarnáció, hogy egyszer valaki "rondának" születik, egyszer "szépnek"? Nem teljesen mindegy, mert a reinkarnáció tanai szerint, úgy sem emékszel rá. Vgay ott is reklamálnál, hogy az előző életemben ember voltam, most béka, utána, meg szúnyog?


"Ha a csúnya és szerencsétlen ember öngyilkos lesz"


Attól mert valaki szerined "csúnya" attól még nem lesz öngyilkos!


"A szép és sikeres ember nem lesz öngyilkos"


A sok "szép, és sikeres" rocksztár, énekes, vagy színész,stb. akiket istenesítenek, miért lesz öngyilkos? Mert szép és sikeres???...


Nagyon kitekert gondolkodásod van!

2012. febr. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Induljunk el a te logikádon. Úgy gondolod, ha lenne reinkarnáció a következő életedben szép és okos lennél. De erre garancia nincs. És ha a következő életedben csótány, vagy víziló lennél, mert mondjuk a reinkarnációt irányító istenség úgy látná jónak, hogy megtanuld értékelni a mostani állapotodat, akkor mi van? Az jobban tatszene? És mi van, ha van reinkarnáció és te már voltál szép és okos? Úgy hogy van baj ezzel a reinkarnációs elmélettel rendesen. Szerintem fogadd el, hogy ez az egy életed van, és légy ebben boldog. Jézus Krisztussal ez lehetséges is.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. febr. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
70%

Nézd: van olyan hiba, amit a hátrányos helyzetű emberek követnek el könnyebben (pl. amit írtál, vagy a megkeseredett világ-és embergyűlölet), és van olyan, amit az előnyösebbek (önzőség, másokon taposás, mások lenézése). Mindenkinek megvan a saját harci feladata. Mellesleg ezt a reinkarnációt tanító gondolatrendszerek is így tartják, nem?

Az már csak hab a tortán, hogy a kereszténység szerint a lécet _mindenki_ leveri, a döntő különbség az, hogy ki az, aki ezt észre is veszi...

2012. febr. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Kedves Kérdező!

Nem minden arany, ami fénylik, tartja a mondás, vagyis nem minden az, aminek látszik.

egy ember lehet, hogy boldognak látszik, mert úgy csinál, mintha az lenne, és mégsem az. Egy szép ember esetében sem egyértelmű, hogy boldog. A csúnya, és a buta ember is lehet boldog, mert elfogadja ezt a helyzetet, és olyan emberekkel barátkozik, akik elfogadják, hogy ő ilyen, és kész.

A csúnya ember is lehet jó ember, a szép ember is lehet rettenetesen gonosz, szóval nem lehet ilyen általánosságokat kijelenteni.

A reinkarnációban én sem hiszek, de van ismerősöm, aki hisz benne. Megmutattam neki ezt a kérdést itt a Gyik-on, és azt mondta a srác, hogy szerinte a reinkarnáció a kérdező problémáját nem oldaná meg.

Számára is, és számomra is az jön le a kérdésből, hogy a kérdezőnek valami baja van önmagával, és a világgal, nem tudja magát elfogadni, és ebből adódnak a problémái. Ezt az sem oldaná meg, ha hinne a reinkarnációban, max. egy sovány vigasz lehetne, hogy majd a következő életemben szebb/jobb leszek, stb.

A problémára a megoldás életcélok keresése, változtatni amin lehet, és elfogadni azt, amin nem lehet változtatni.

Egy csúnya külsőn is lehet javítani valamennyire azzal, hogy valaki gyakran jár fodrászhoz/kozmetikushoz, divatosan öltözködik, rámosolyog az emberekre, stb.

Egy mosoly ellensúlyozni tudja az elálló füleket, mert azt mondja, aki látja, hogy lehet, hogy ez az ember egy bányarém, de olyan kedvesen mosolyog.

Üdv: Napirai

2012. febr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
A Bibliában nincs olyan utalás hogy Isten szép,okos vagy csúnya,buta embert teremtett.Az hogy az emberek ennyire különböznek egymástól azért van mert Ádám és Éva behozta a világba a bűnt és a tökéletlenséget.
2012. febr. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Csatlakoznék az előttem szólókhoz egy kérdéssel: Sosem láttál még olyan embert, aki nem volt szép, nem volt csinos, de volt egy olyan belső kisugárzása, ami mindenki számára kedvessé és vonzóvá tette? Hidd el, az igazi szépség belülről jön, és semmi köze a külsőhöz.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. febr. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"A Kereszténység szerint nem létezik reinkarnáció.

Ha ez így van akkor az elég nagy igazságtalanság mert akkor mindenkinek egy élete van.

Isten az egyik embert szépnek,okosnak teremtette a másikat csúnyának, butának."

A kereszténység szerint nem létezik.De nem kötelező elfogadni a kereszténység tanításait.



"A szép és okos ember SOKKAL könnyebben veszi az élet akadályait mint a csúnya, buta ember."

Mondasz valamit,sajnos ilyen világban élünk,a külsőségek eléggé számítanak,és az intelligencia is,de azért én azt gondolom,a legtöbb esetben butának lenni nem kötelező.A szépség még önmagában nem garantálja,hogy az illető talpraesett is.általában mondjuk így van,mert több pozitív megerősítést kap a külvilágtól,ami növeli az önbizalmát.De egy szép embernek több a félni valója is:Ha oda a szépség,akkor nagyobb bajban van,mint egy csúnya,aki már nagyjából elfogadta magát.


"Ha a csúnya és szerencsétlen ember öngyilkos lesz akkor a pokolba került mert az öngyilkosság bűn a kereszténység szerint."

A kereszténység szerint igen.De nem kötelező elfogadni a kereszténység tanításait.


"A szép és sikeres ember nem lesz öngyilkos, élvezi ezt a földi életet és halála után élvezheti a mennyországot."

Az egyáltalán nem olyan biztos,hogy egy szép és "sikeres" ember nem követhet el öngyilkosságot.

2012. febr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"#9 Akkor szerencsém van, hogy rondának és betegnek születtem..."


Isten szépnek lát és nagyon szeret Téged is. Valószínűleg valóban szerencsés vagy a betegség és a testi adottságaid miatt mert így elkerülheted a hiúságot, ami az életben az egyik legnagyobb veszély.

Nem minden öngyilkos kerül a pokolba mert Isten megbocsáthatja a bűnöket. Van olyan szent is aki öngyilkos lett. Ezt minden esetben Isten dönti el hogy ki üdvözül.

Azt meg hogy Isten igazságtalan-e, majd akkor fogjuk meglátni ha már pontosan ismerjük a túlvilági életet is. Vajon ha egy rossz testi adottságokkal rendelkező és alacsony intelligenciájú ember egész életében szenved de a túlvilágon viszont egy örökkévalóságon át olyan boldogságban lesz része amelyet mi ha összeadjuk a földön létező összes örömet akkor még mindig meg se közelítjuk akkor az igazságtalan?

Isten minden ember legapróbb tettét és minden körülményt ismer és ez alapján fog dönteni.

2012. febr. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!