Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen látszólagos ellentmondá...

Lsandor kérdése:

Milyen látszólagos ellentmondást találtok a Biblia teremtési beszámolójában?

Figyelt kérdés
Mivel véleményem szerint ilyen nincs benne

2012. jan. 31. 08:22
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Honnan való ez a bibliamentes megállapítás, hogy nem hat nap alatt teremtett mindent?


IIMóz20,11: "Mert hat napon teremté az Úr az eget és a földet, a tengert és mindent, a mi azokban van, a hetedik napon pedig megnyugovék."


Attól, hogy ott a kezdetben kifejezés, ne ijedj meg... Ez a רֵאשִׁית (ré'šíṯ) alak, mely még 49-szer szerepel az ószövetségi iratokban. Nem jelent semmi mást, csak az első időt, kezdetben kifejezést. Lehet, hogy hitben gyenge mivoltodat próbálod összeegyeztetni a mai kor szellemével, de Isten az első nap teremtette meg az időt, a teret, a földet, a mennyezetet, a színeket, a világosságot, elválasztotta ezeket egymástól. A világosságot a sötétségtől.


Ezzel a sorral se hagyd magad bepalizni...

"A föld pedig kietlen és puszta vala, és sötétség vala a mélység színén, és az Isten Lelke lebeg vala a vizek felett."


Lefordítom neked más szóval, de megtartva a héber szavakat:


"A föld pedig üres és sivár [vala](ez az a bizonyos hajah ige, mely a vagyok aki vagyok kifejezésnél is szerepel, innen is látszik, hogy jelen idejű és nem jövő vagy múlt idejű ige), és sötétség vala a hatalmas víz színén, és az Isten Lelke lebeg vala a vizek felett."


Pusztán egyetlen egy szó, a kezdetben nem értése miatt lerombolni Isten által kinyilatkoztatott hat napos teremtését szerintem nem egy meggondolt álláspont.


Támaszd alá a Bibliával, hogy a hat napos teremtés előtt volt bármi más is Istenen kívűl! Mert amit itt előadtál, azok fantazmagóriák. És legfőképpen ne professzorok és "neves" teológusokkal gyere, mert az én professzorom és neves teológusom az Úr. Az Ő igéjét hirdesd, ne a telógiai nézeteket nekem.

Köszönöm!

2012. jan. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Már bocsánat, nem teológiát hirdetek, távolról sem. Először is a 6 teremtési nap az nem 6 - 24 órás időszakot jelöl, minden bizonnyal több erez éves időszakot.

Másodszor így logikus az, hogy hogyan tudott először Isten fényt előállítani, holott az égitesteket a leírás szerint csak később alkotta. Ezt támassza alá az is, hogy a világegyetem kb 15 millió éves, míg a Föld 4 millió.

2012. febr. 9. 17:50
 23/23 Shadowvzs válasza:

nekro topic de azert jopofa, hogy felre vezetheto a kedves kerdezo.


Isten nem mindenhato ha Isten? ha pedig nem mindenhato akkor meg nem isten, ugye? Szoval hat nap miert is nem lehet 6 nap valakinek akinek kepesegeinek nincsen hatara?


a masik dolog olvasd el a jelenesek konyvet arrol, hogy mi is lesz ami vilagit :p


amugy ajanlom a linket a yeremtes kontra evolucio temakorben, mivel egyszeruen elmagyarazza a 6napos teremtest eleg sok alatamasztassal.....


[link]

2015. aug. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!