Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen látszólagos ellentmondá...

Lsandor kérdése:

Milyen látszólagos ellentmondást találtok a Biblia teremtési beszámolójában?

Figyelt kérdés
Mivel véleményem szerint ilyen nincs benne

2012. jan. 31. 08:22
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Nem nem. Tehát a 6 teremtési beszámoló előtt már létezett a Föld, a Nap a csillagok. De csak ezek, tehát az állatok és ehhez hasonló dolgok, maga az ember, csak a teremtési napok alatt lett megalkotva
2012. jan. 31. 11:05
 12/23 A kérdező kommentje:

Nos hollófenyiges válaszából nem annyira tok kivenni konkrétumot, de említetted azt a részt, amikor Isten megalkotta a boltozatot. Az 1Mózes 1:6 azt mondja Istenről, hogy létrehozta a ’boltozatot’, vagyis a légkört.

Mielőtt a Teremtő előidézte, hogy szárazföld jelenjen meg a harmadik teremtési „napon”, a víz bizonyos részét felemelte. Ennek az lett az eredménye, hogy a földet egy vízpárából álló burok vette körül. Az ősi beszámoló nem írja le — nincs is szükség rá —, hogy milyen mechanizmusok felhasználásával történt ez meg. A Biblia inkább a fenti és a földfelszíni vizek közötti kiterjedésre tereli a figyelmet, és egeknek nevezi el. Az emberek még ma is használják ezt a kifejezést, amikor a földet körülvevő légkörről beszélnek, ahol a madarak és a repülőgépek repülnek. Isten a kellő időben betöltötte ezeket a légköri egeket az élethez szükséges gázok keverékével.

2012. jan. 31. 11:09
 13/23 A kérdező kommentje:
Valamint azt még jó észben tartani, hogy a Teremtési beszámoló egy földi szemlélő szemszögéből lett lejegyezve, mintha maga Mózes ott lett volna az egyes teremtési műveleteknél
2012. jan. 31. 11:11
 14/23 anonim ***** válasza:

Ezt szerintem rajtad kívül nem sok keresztény hiszi így. Ha tényleg így gondolog akkor úgy ahogy van értelme. De akkor viszont ez a Big Bang leírása ovis szinten. A Biblia azt állítja mindent más napon teremtett.És a kérdés erről szól. Te viszont azt írod semmi->égitestek->várakozás-> élet. Csak belemagyarázod a saját elméleted (vagy másét).


Te legalább nem hiszed,hogy szószerint úgy volt ahogy le van írva ergo forrás nélkül nincs fény stb. Mert ugye a teremtés valami keletkezése ha az 1. nap volt már égitestek ahogy mondod akkor 4.-en nem lehet megteremteni mert már ott van, maximum nyilvánosságra hozni.

2012. jan. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Na, akkor csak belinkelem Sloszár József könyvét...


[link]


110. oldaltól kezdi elemezni a teremtéstörténetet. Röviden: ufók, terraformálás, vidóvetítés, ókori tudásszinten megmagyarázásáa a látottaknak.

2012. jan. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Nos én csak azt mondom, h az égitestek már megvoltak alkotva a 6 teremtési nap előtt is. Az amikor a 4. teremtési napon az van lejegyezve, hogy meg lettek alkotva, ez azt jelenti, hogy ettől kezdve egy földi szemlélő számára már láthatóvá váltak. És ahogy az előzőekben már írtam a 16. versben ’megalkotásnak’ fordított héber szó nem ugyanaz, mint a Mózes első könyve 1. fejezet 1., 21. és 27. versében előforduló ’megteremt’ ige megfelelője.
2012. jan. 31. 11:32
 17/23 A kérdező kommentje:
Ja és ez nem a saját elméletem
2012. jan. 31. 11:33
 18/23 anonim ***** válasza:

Kár. De régen nem nevettem ilyen jót, és sose gondoltam, hogy ebben a rovatban a teremtést tagadók válaszai fognak jobban tetszeni. Azért ennek ellenére maradok a teremtés elmélet híve, csak a kérdező látásával kapcsolatban tagadok meg minden közösséget.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. jan. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Jaj. De hát ez a valós teremtési beszámoló. Tudósok is alátámasszák.

. A bibliatudósok megegyeznek abban, hogy az a cselekmény, amit ez a vers ír le, az nem azonos a 3. verstől említett teremtési napok eseményeivel. És ez nagy horderejű kérdés, tudniillik a Biblia azzal a kijelentéssel kezdődik, hogy a világegyetem, beleértve a mi Föld bolygónkat is, már egy meghatározatlan idővel azelőtt létezett, hogy a teremtési napok elkezdődtek volna.

A geológusok úgy becsülik, hogy a föld megközelítőleg 4 milliárd éves, a csillagászok pedig úgy kalkulálnak, hogy a világegyetem akár 15 milliárd éves is lehet. Vajon ezek a megállapítások — vagy azok a lehetséges kiigazítások, melyeket a jövőben ezzel kapcsolatban tesznek — ellentmondanak az 1Mózes 1:1-nek? Nem. A Biblia nem határozza meg pontosan ’az ég és a föld’ tényleges korát. A tudomány nem cáfolja meg ezt a bibliai szövegrészt.

Most komolyan?!!

2012. jan. 31. 13:06
 20/23 anonim ***** válasza:

És akkor mi a megállapítás?


A biblia nem mond ellent a tudomány mai állása szerinti világképünknek, tehát...


te jössz! Mire fel ez az egész?

2012. jan. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!