Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most komolyan, Bűn a maszturbá...

Most komolyan, Bűn a maszturbálás?

Figyelt kérdés
(16/F) Mint mindenkit, engem is jobban érdekel a szex, mint előtte. Ez természetes, ügyelek rá, hogy ne vétkezzek. De itt van a maszturbálás, én meg nem tudom, hogy az bűn-e, vagy nem? mert ha meg nem maszturbálnék állna a farkam egész éjjel, ami zavarna, sőt állítólag még egészséges is... de Isten nem mondta-e volna, ha bűn lenne?
2009. máj. 28. 20:28
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
63%

mert a biblia azt mondja, bűn akkor bűn. ha a Biblia azt mondaná, hogy öld meg a családod megölnéd?

sátán megkísért meg áh, nem a középkorban vagyunk emberek!!!gondolkodjatok már könyörgöm.

2009. máj. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon szívesen,hiszen Isten igéjét kötelesség hirdetni! :) én is ezen az oldalon keresztül értettem meg igazán!

Hiába végeztem én is vagy akárki is önkielégítést,bűnbocsonátot is lehet nyerni hit által.én is ezt mondtam magamba,hogy miért lenne bűn,dehogyis bűn..(higgyétek el ezt az érzést az ördög adja,amikor kísért,hogy nem bűn,végezd csak,ez ez is egy hazugság,mint amikor a világ teremtése elején ádámnak és évának is hazudott,na már akkor hazugsággal kezdte,hogy bűnbe essenek!!de akik hitetlenek azok sose fogják megérteni,hogy miért is bűn. én istentiszteletre járok néha és megértettem végre hogy Isten igéi az élet igéi..Mert Isten az igazi élet.

Aki meg azt mondja,hogy nem bűn,dehogy is bűn, abból az ördög szólal meg, mert az ördög rosszakaró,meg akar téveszteni másokat is ti általatok,akik azt mondják,hogy nem bűn!! Pedig Isten szemében undorító!

2009. máj. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
0%

És egy bűnös ember áldott se nem lehet! Mert a bűnök következménye az átok,a szerencsétlenség.Isten igéinek a megtartása pedig áldás minden mozdulatotokra! Gondoljátok végig melyik éri meg nektek !

Ja és azt jegyezd meg kérdező,hogy amit Istentől kapsz,legyen az akármi, az mindig hasznos dolog és ha kitartasz Isten mellett akkor örök áldásod lesz ! Ami haszontalan,semmi hasznát nem veszed(és ha úgy érzed,hogy veszed is,persze ez az ördög becsapása ez az érzet)az pedig az ördögtől ered!

2009. máj. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
76%

miért bűn a maszturbálás?

kinek ártasz vele? érveket kérek.

2009. máj. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
olvasd el a linket
2009. máj. 31. 13:57
 26/31 anonim ***** válasza:
95%
Elolvastam. Mégis megkérdezlek kedves kérdező: ha a maszturbálást most már te is bűnnek tartod, nem tartod-e bűnnek elmulasztani a felkészülést a későbbi házasságodra? Ez a tevékenység segít megismerni önmagadat, az igényeidet, sőt segít abban hogy majd a későbbi feleségedet ki tudd elégíteni. Vagy az már nem számít, hogyan fogsz bánni a feleséged testével, ami a tiéd? Vagy a testiség a te életedben kizárólag a szaporodást és a sokasodást fogja szolgálni, ahogy Jézus tanította? Egyébként a Bibliába ezek a kitételek, amelyek a nemi életet kötik gúzsba - olvasmányaim szerint - a 10-12. században kerültek abból a célból, hogy az addig szokásban volt parttalan szexualitást a papság felügyelni tudja, ugyanis ekkortól kérték számon rajtuk a cölibátus betartását. És ha nekik nem lehet szexelni, akkor a jó nép se tegye. Mindazonáltal szeretnélek elkeseríteni, egy nő se marad meg majd melletted, ha középkori elvek szerint akarod majd vezetni az életedet. A modern vallásosság nem a 10. századi valláserkölcs alapján működik.
2009. jún. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, azt javaslom, hallgass az előttem írt válaszolóra, teljes mértékben igaza van.

tudod nem kell minden elfogadni amit eléd tesznek, próbálj meg logikusan gondolkodni, és megkérdőjelezni a dolgokat a világban.

2009. jún. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Van ország, ahol ha rajtakapnak levágják a kezed, de amúgy nem hinném hogy bűn lenne...
2009. nov. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdés nem úgy merül fel benned, hogy Gizi vagy Józsi válaszában azt írta, hogy bűn vagy nem bűn, hanem van lelkiismereted és érzel egyfajta bűntudatot. Bűntudat amiatt, hogy a testi élvezetet választottad az önmegtartóztatás és a tisztaság erénye helyett. A lelkiismeretet Istentől kaptad, azt nem lehet elhallgattatni, meghazudtolni kikerülni. Viszont amit lehet tudni biztosan, hogy Jézus nem kicsit szeret minden bűnöst, hiszen önként vállalta kereszthalált és mindent odaadott értünk, magára vette a bűneinket. Jézus az irgalmas szeretet megnyilvánulása, ami felülírja az igazságosságot. Jézusnak, egyedül neki van hatalma elvenni a bűneinket, ld. Evangélium Mivel Jézus az Isten Fia, önmagáról mondja: "az Emberfiának van hatalma a földön megbocsátani a bűnöket" (Mk 2,10) Mit kér cserébe? Bizalmat és hitet. Fordulj Jézushoz imával és néhány "jelképes" önmegtagadással esetleg böjttel és azt fogod érezni, hogy a lelked újra tiszta és örül.
2010. okt. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
köszi szépen, ez bátorító volt!
2010. okt. 31. 17:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!