Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikusok a búcsúkon...

A katolikusok a búcsúkon kitől búcsúznak?

Figyelt kérdés
2009. máj. 28. 15:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
61%
Búcsúkor nem a halottaink bűneiért kell imádkozni, hanem azt mindszentkor kell, hogy a tisztítótűzből a menyországba kerüljenek...a búcsú a 15:52-essel megegyező!
2009. máj. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
96%
16:03 - olvasd már el azt a linket te is, a katolikus lexikon csak nem téved
2009. máj. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

A búcsú menete általában gyónás, áldozás és imádkozás a pápa szándékára. Ezt összeköthetik más dolgokkal helyenként. Valóban, szeretik összekötni az adott templomok védőszentjének illetve a templom nevének ünnepével, illetve a templom felszentelésének ünnepével (nem mindig esik egybe), mert olyankor ünnepi mise van, és emiatt praktikus akkorra tenni.

Mi a jó ebben? A kegyelem gyakorlására lehetőség, jót "tehetünk", ha már van mód rá. Nem él vele mindenki.

2009. máj. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

Azt hiszem, én afelé hajlok, hogy ez a búcsúcédulázás mai formája, csak épp nem pénzért. Tehát hogy arról szólhat a hitetek szerint, hogy a tisztítótűzből kijussanak páran a közbenjárásotok eredményeképp. Legalábbis egy kívülállónak (nekem) ez így csapódott le.

2009. máj. 29. 11:06
 15/18 anonim ***** válasza:
73%

Én elolvasta a lexikont és ez van ott:


Elnyerője: bármely hívő nyerhet részleges v. teljes búcsút a MAGA SZÁMÁRA, v. fordíthatja könyörgésként az elhunytak javára

2009. máj. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A búcsúcédulának az volt a lényege, hogy pénzért kiválthattad a bűneidet, csak ez ellenkezik a Bibliával, ennek a búcsúnak az a lényege, hogy imával - ha Isten akaratával is egyezik -, megkönnyítheted valakinek a szenvedését, aki már átjutott a túloldalra. Lehet, hogy kívülálló nem lát különbséget, de azért a két dolog nem ugyanaz.


Kedves utolsó, én úgy ismerem, ahogy leírtam, hogy nem magunkért van elsősorban, hanem másokért, nálunk a pap mindig el is mondja részletesen, papírra is lenyomtatják, én nem is nagyon látom értelmét, hogy magunkért legyen, hiszen magunkért ott van a gyónás, amit a teljes búcsúnak amúgy is az egyik feltétele, tehát ha ott feloldozást kaptunk (márpedig anélkül nem nyerhető teljes búcsú), minek kéne még így is? Ettől nem leszünk szentebbek. :-)

2009. máj. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Akkor érdemes elolvasni az általad ajánlott lexikont. Így kezdődik:


A búcsú a bűnbánat szentségében (vagyis gyónásban) már föloldozást nyert bűnért járó, ideigtartó büntetés elengedése.


Így egyértelműen nem azonos a gyónással, tehát magunkért igenis van értelme elnyerni. És természetesen az elhunytakért is. Csak más élőért nem lehet.

2009. máj. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Szerintem elsősorban Jézus és az apostolok tanításától.


[link]


ld.G, H bekezdés.


üdv.


csiga

2011. aug. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!