Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A jehova tanúi és keresztények...

A jehova tanúi és keresztények között mi a különbség?

Figyelt kérdés

2012. jan. 11. 12:48
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
66%

8-as!


Találkoztam, ezért mondtam azt, amit mondtam.


Amit a 10-es válaszoló írt, magam is ezzel szembesültem.

Az első kérdés, hogy tudom-e, hogy mi Isten neve. Ez aztán a jó hír. Hallottam-e már a Jehova Tanúiról. De jó hír... Tudom-e, hogy a vég idején élünk. Azta, de jó... De itt ez a kiadvány, olvasgassam. Hogy ez aztán milyen jó hír, még csak gyújtósnak sem jó, mert műanyag...


Köszönöm kérdéseitek, de Krisztus feltámadt, benne van a Bibliában, hála az Úrnak, tudok olvasni, majd elolvasom, ahhoz nem kell egy társulat, hogy ezt megtegyem. Elárulom, ezt a jó hírt Magyarországon a felnőt lakosság szerintem 100%-a tudja. Hogy ezt ki hiszi, vagy nem hiszi, az nem változik attól, hogy becsöngettek.


Tehát....találkoztam velük, köszönöm.

2012. jan. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:
Tamás 15:11 te jehovás vagy?
2012. jan. 11. 19:44
 13/46 anonim ***** válasza:
0%

Abban a linkben, melyet valaki idézett és egy Tanú válaszol, pont elemezve van a félrefordított és értelmezett "ne járjatok egyik házból a másikba" versrészlet, mely így magában persze csak egy kiragadás a Bibliából a manipuláció kedvéért.


A kérdezőnek:

A keresztény szó "Krisztusit", "Krisztus-követőt" jelent. Kik lehetnek igaz mércék ebben? Nyilván azok, akik a Bibliát írták és még azt cselekedték, amit Jézus megparancsolt nekik. Maga Jézus Krisztus és az első századi keresztény tanítványok méltó példák ebben. Csak össze kell hasonlítani az írottakkal és kiderül, hogy kik azok, akik ma szorosan ragaszkodnak Krisztus szelleméhez és akképpen is cselekszenek.


Itt találhatsz bővebb ismertetőt erről:


[link]

2012. jan. 12. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:

"mely így magában persze csak egy kiragadás a Bibliából a manipuláció kedvéért. "


Akkor ne csak kiragadjunk, beszéljen helyettünk a Biblia. Mindenki döntse el, ki-ki mit gondol, mindenféle magyarázat nélkűl:


Lukács 10:

"1. Ezek után pedig rendele az Úr másokat is, hetvenet, és elküldé azokat kettőnként az ő orczája előtt, minden városba és helyre, a hová ő menendő vala.

2. Monda azért nékik: Az aratni való sok, de a munkás kevés; kérjétek azért az aratásnak Urát, hogy küldjön munkásokat az ő aratásába.

3. Menjetek el: Ímé én elbocsátlak titeket, mint bárányokat a farkasok közé.

4. Ne hordozzatok erszényt, se táskát, se sarut; és az úton senkit ne köszöntsetek.

5. Valamely házba bementek, először ezt mondjátok: Békesség e háznak!

6. És ha lesz ott valaki békességnek fia, a ti békességtek azon marad; ha nem, ti reátok tér vissza.

7. Ugyanazon házban maradjatok pedig, azt evén és iván, a mit ők adnak: mert méltó a munkás az ő jutalmára. Ne járjatok házról-házra.

8. És valamely városba bementek, és befogadnak titeket, azt egyétek, a mit előtökbe adnak:

9. És gyógyítsátok a betegeket, a kik ott lesznek, és mondjátok nékik: Elközelített hozzátok az Isten országa.

10. Valamely városba pedig bementek, és titeket be nem fogadnak, annak utczáira kimenvén, ezt mondjátok:

11. Még a port is, a mely reánk ragadt a ti várostokból, itt köztetek letöröljük; mindazáltal ez legyen tudtotokra, hogy az Isten országa elközelített hozzátok.

12. Mondom pedig néktek, hogy a Sodomabeliek állapota tűrhetőbb lesz ama napon, hogynem azé a városé.

13. Jaj néked Korazin! Jaj néked Bethsaida! mert ha Tírusban és Sídonban lettek volna azok a csodák, melyek te benned lőnek, régen zsákban és hamuban ülve megtértek volna.

14. Hanem Tírusnak és Sídonnak tűrhetőbb lesz állapota az ítéletkor, hogynem néktek.

15. És te Kapernaum, mely mind az égig felmagasztaltattál, a pokolig fogsz lealáztatni.

16. A ki titeket hallgat, engem hallgat, és a ki titeket megvet, engem vet meg; és a ki engem vet meg, azt veti meg, a ki engem elküldött."

2012. jan. 12. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim válasza:
Nekem a legszembetűnőbb különbség hogy ők (a jehovák) nem ünnepelnek.
2012. jan. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
0%

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..


Itt, e link alatt hiteles és pontos választ kaphatsz arra a hamis állításra, amit gyakran hangoztattok a házról-házra való prédikálás ellen.


Amikor Jézus kiküldte az apostolokat prédikálni, ezt az utasítást adta nekik: "Amely városba vagy faluba csak bementek, járjatok utána, ki méltó abban". Hogyan kellett utánajárniuk, hogy ki méltó a jó hírre? Jézus azt mondta nekik, hogy menjenek el az emberek otthonaiba: "Amikor beléptek a házba, üdvözöljétek a háznépet; és ha méltó a ház, szálljon rá a béke, amelyet kívántok neki".


Gyakran elhangzik a félremagyarázás következtében, hogy a 7-es versben azokról van szó, akik meghívták magukhoz valamelyik apostolt vagy tanítványt és hogy ő maradjon ott a fenekén és ne járjon házról-házra, hanem ott (egy központi helyen) várja az érdeklődőket, mint a jó szerencsét.

Ámde egyértelműen a vendéglátásról van szó és arról, hogy a zsidóknál mekkora tiszteletlenség lett volna, hogy a vendégül látó házigazdától elmenvén, másik házaknál keressen a hírnök számára kielégítőbb ellátást - hiszen azért figyelmeztetett Jézus, hogy "elégedjenek meg" azzal, amit az adott vendéglátónál kapnak! Szerénységre hívta fel a figyelmet Jézus.


De feltennék egy fontos kérdést:


Vajon úgy kellett elmenniük, hogy nem is hívták őket? Figyeld meg, mit mondott még Jézus: "Ahol nem fogad be valaki titeket, és nem figyel szavatokra, ott kimenve abból a házból vagy abból a városból, rázzátok le a port lábatokról" (Máté 10:11–14).


Tehát NEM HÍVÁSRA, vagy ELŐRE MEGBESZÉLT helyekre vonatkozik csak a szolgálat.

Sőt, a Biblia külön megemlíti, hogy az apostolok házról házra prédikáltak. Például a Cselekedetek 5:42-ben ezt olvashatjuk róluk: "a templomban és házról házra mindennap szakadatlanul folytatták a tanítást és a jó hír hirdetését a Krisztusról, vagyis Jézusról." Úgy 20 évvel később Pál apostol a következőkre emlékeztette az efézusi gyülekezet véneit: "nem tartottam vissza magam attól, hogy elmondjak nektek mindent abból, ami hasznos, és attól sem, hogy nyilvánosan és házról házra tanítsalak benneteket". Vajon Pál meglátogatta ezeket a véneket, mielőtt hívőkké lettek? Minden bizonnyal, hiszen tanította őket többek között "az Isten iránti megbánásról és a Jézusban, a mi Urunkban való hitről" (Csel 20:20, 21)


És ami még egy fontos momentum: Pál ezen beszámoló után, arról is beszélt, hogy "MINDENKI vérétől tiszta", vagyis a szolgálatát annyira lelkiismereten végezte, hogy nem férhet kétség ahhoz, hogy MINDENKIHEZ igyekezett eljutni SZEMÉLYESEN és HÁZANKÉNT, vagy HÁZRÓL-HÁZRA - a szó legszorosabb értelmében.


Ha nem így tett volna, nem mondhatta volna, hogy mindenki vérétől tisztának érzi magát. Nyilván való, hogyha csak egy kiválasztott háznál telepedett volna le és várta volna azokat, akik érdeklődést mutatnak és veszik fáradtságot és elmennek oda, akkor nagyon sokan AZ ÖNHIBÁJUKON KÍVÜL maradtak volna ki az evangélium jó híréből. Tudod miért? Mert akkor is voltak sokan, akik olyan körülmények között éltek, akik egyszerűen meg sem tehették sok okból kifolyólag, hogy szabadon és személyesen elmenjenek egy ilyen alkalomra!!!


Mit jelent és helyes-e a "házról-házra"?


Hans Bruns német tudós így indokolja a Cselekedetek 5:42-ben "házról házra" visszaadott fordítását: "Az eredeti szöveg szerint úgy tűnik, mintha házról házra mentek volna." Igen, a kat’ oi′kon-t, a szöveg eredeti kifejezését nem határozói értelemben használják ("otthon"), hanem osztó értelemben, betű szerinti jelentésben "ház szerint". (Többes számú alakja, a kat’ oi′kous azt jelenti, "házak szerint", amely a Cselekedetek 20:20-ban található.) Más tudósok, mint például Heinz Schürmann igazolják ezeknek a kifejezéseknek az osztó értelemben történő fordítását. Horst Balz és Gerhard Schneider az Új Testamentum szövegmagyarázó szótárának a kiadói azt mondják, hogy ezt a kifejezést úgy is vissza lehet adni, hogy "ház ház után". Számos angol kézikönyv is hasonlóan magyarázza ezt a verset.

2012. jan. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:

Nem vagyok "jehovás".


Itt kigyűjtöttem a linkelt oldalról néhány kérdést, amelyekre nem akartak eddig válaszolni:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


Üdv.

Tamás

2012. jan. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
83%

16-os az igened legyen igen a nemed nem. Minden ami ezen felűl van a sátántól van. Ne járj házról házra. Mert az nem jó. Ti magatokhoz térítetek sokakat, akinek nem üdvösséget hirdettek, hanem felekezetetekbe való tartozást.


Mt 23,15 "Jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok! mert megkerülitek a tengert és a földet, hogy egy pogányt zsidóvá tegyetek; és ha azzá lett, a gyehenna fiává teszitek őt, kétszerte inkább magatoknál."

2012. jan. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
0%

16-os az igened legyen igen a nemed nem. Minden ami ezen felűl van a sátántól van. Ne járj házról házra. Mert az nem jó. Ti magatokhoz térítetek sokakat, akinek nem üdvösséget hirdettek, hanem felekezetetekbe való tartozást.


Mt 23,15 "Jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok! mert megkerülitek a tengert és a földet, hogy egy pogányt zsidóvá tegyetek; és ha azzá lett, a gyehenna fiává teszitek őt, kétszerte inkább magatoknál."


Nos, 16-os válaszolóként egyértelműen rámutattam, hogy valójában kiket is vezetnek meg a vallási elöljárói. Pedig mindig azzal gyaláztok minket, hogy egy "félrevezetett" nép vagyunk. Akkor miért nem nézel kedves válaszoló magadba egy cseppet? Én elhiszem, hogy fájdalmas lehet a beismerés, de az igazság attól még igazság marad, hogy te mit gondolsz róla! Gyakran hallom ezt a hamis érvet és többször fel is tették már ezeken az oldalakon, el kéne azon gondolkozni, hogy akkor most ki teszi a "gyehenna fiává" a hittársait???


Ha meg bizonyítást nyert, hogy a házról-házra végzett prédikálás nem, hogy nem helytelen, hanem nagyon is Bibliai, sőt alapvető ismertetőjegye az igaz keresztényeknek, akkor az is egy fontos kérdés, hogy ki teszi ezt teljes méretben és egységben a földön Jehova Tanúin kívül?

2012. jan. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:

"Ha meg bizonyítást nyert, hogy a házról-házra végzett prédikálás nem, hogy nem helytelen, hanem nagyon is Bibliai, sőt alapvető ismertetőjegye az igaz keresztényeknek"


Jn 13,35 "Erről ismeri meg mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha egymást szeretni fogjátok."

2012. jan. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!