Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi értelme az ilyen életnek?

Ozmium42 kérdése:

Mi értelme az ilyen életnek?

Figyelt kérdés

Vannak olyan genetikai betegségek, amik annyira összeegyeztethetetlenek az élettel, hogy fogantatás után azonnal halálhoz vezetnek. Ez egyébként nagyon gyakori (láttam egy táblázatot, ami szerint az összes fogantatás 30%-a), csak nem veszik észre, mert kifelé annyi látszik, hogy a nő nem esett teherbe. Tehát szóra sem méltatják, meg nem történtnek tekintik, és nem azért, mert szívtelenek, hanem mert tényleg esélytelen, hogy észrevegyék. A megtermékenyült petesejtnek viszont, ami pár percig (sem) él csupán, elvileg már lelke van.


Ennyi idő alatt nem tud vétkezni, sem megkeresztelkedni, a halálának vagy a puszta létezésének nincs tanító célzata a külvilág számára, mivel nem is tudnak róla, hogy valaha létezett. Nem mások bűnei miatt hal meg. Tehát ennek az életnek mind a keletkezése, mint az elmúlása tökéletesen értelmetlennek tűnik, pedig gyakorlatilag meghal egy ember.


Vajon milyen sorsra számíthat? Feltámad? Megsemmisül? Elkárhozik? (Reinkarnálódik?)


2011. dec. 10. 16:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A lelket Isten "osztogatja". Elképzelhető, hogy Isten nem ad lelket egy olyan testnek, aminek a szíve meg se dobban... vagy amiről tudja, hogy nem lát majd napvilágot. Nem tudjuk mikor kerül a lélek a testbe.


Az abortusz azért más kérdés, mert az egy eldöntött, szándékos halál, nem pedig spontán. Lehet, hogy amúgy sem születne meg a gyermek, ha nem vetetné el az anya, de az anya akkor is bűnt követ el, mert a saját gyermekét akarja megfosztani az élettől. Jézus pedig azt tanította a gyilkosság a gondolatainkban kezdődik. De Atyánk lehet olyan kegyes, hogy az abortuszra itélt gyermekek lelkét sem adja a testükbe, hogy megkímélje őket a szenvedéstől, de ez vajon enyhít az anya bűnén? Nem hinném...


A kérdésre a válaszom tehát, hogy nem tudhatod mire elég pár pillanat egy lélek életében, ahogy azt sem mikor kezdődik az élet...

2011. dec. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

08:56


"azt hiszem, nem ártana disztingválnunk."


Lehet, hogy nem árt disztingválnunk, a kérdésem azonban az, hogy miért disztingvál(j)unk?


"Annak a demenciális állapotba jutott nagyszülőnek a háta mögött egy teljes biológiai pályaív van."


Mögötte van, a magzatnak meg előtte van a "pályaív", ami egyébként nem biológiai fogalom. A biológia nem keverendő a biográfiával :))


"Tudat és lélek között nekem is elmosódott a határ"


Definíció kérdése, hogy mennyire elmosódott a határ.


"azt mondom, "tudat", akkor azt is mondom, hogy az adott egyed képes volt (ön)reflexióra"


Az az éntudat, ami egy intellektuális teljesítmény. Elválasztható a tudat és a lélek fogalmától is.


"Ennek az EMBERnek a szervezete hanyatlott azután abba a demens állapotba, amelyben - vitán felül és természetesen - EMBER marad"


A kétnapos sejt meg EMBER lesz vagy lett volna, mondhatná valaki erre.


"A spontán abortált zigóta "státusza" egész más."


Mert? Miért más, amíg nem abortálódott?

2011. dec. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
30%

"Vajon milyen sorsra számíthat? Feltámad? Megsemmisül? Elkárhozik? (Reinkarnálódik?)"


Szerintem a mennybe jut egyből hiszen nem követett el semmi bűnt. És aztán imádkozik a szüleiért és a testvéreiért akiknek erre egyébként lehet hogy nagy szükségük van. Ez az értelme az ilyen életnek.


Vannak magánkinyilatkoztatások amelyekben a nagyon korán meghalt gyermekek megjelennek.

2011. dec. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
55%

6:26-osnak:


Az, hogy valaki nem tudja (szándékosan nem kívánja) értelmezni azt a szókapcsolatot, hogy "biológiai pályaív" - csak egy dolog. Van, aki képes rá és megteszi, van aki nem. Ettől még nem feltétlenül kell lekezelni és kioktatni. Én tartózkodnék tőle.


Másrészt: ha figyelmesen olvastad a kérdést, itt NEM olyan embrióról van szó, amely életképes. Az előtt tehát nincsen semmilyen - igen, megismétlem, mert helyénvaló - "biológiai pályaív". A természetes szelekció működik: megfogant - igen korai stádiumban kilökődik. Tökéletesen jó ez így. A lélek mibenléte pedig kényes téma: ami engem illet, tartózkodnék a túlzott magabiztosságtól..legfeljebb gondolkodom..kérdezek. Nálam okosabbak már megfogalmazták: "Csak azt tudom, hogy..semmit sem tudok". Csatlakozom.

2011. dec. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

12:20


"Az, hogy valaki nem tudja (szándékosan nem kívánja) értelmezni azt a szókapcsolatot, hogy "biológiai pályaív""


Tudom, hogy mire gondolsz, csak értelmetlenségnek tartom a rá való hivatkozást. A múlt múlt. Nincs jelen. Ahogy a jövő sincs jelen. Egy adott pillanatban az számít, hogy mi VAN (nem volt vagy lesz, hanem van) abban a pillanatban.


"itt NEM olyan embrióról van szó, amely életképes. Az előtt tehát nincsen semmilyen - igen, megismétlem, mert helyénvaló - "biológiai pályaív""


Nem semmilyen van előtte, hanem egy olyan, ami mondjuk 1 másodpercig tart, vagy addig sem.

2011. dec. 13. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Szép volt a viszontválaszod: pontosító..igaz. Tökéletesen egyetértünk. (Szeretem az értelmes "csörtéket":-). Minden jót!)
2011. dec. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
26%

Amit írok nem tudom bizonyítani.

Az embrió baba üdvözűl, mert ezen a világon nem volt lehetősége semmit csinálni,úgyhogy számon se lehet kérni.

Isten pedig igazságos.

Isten osztogatja a lelket. Szerintem meg nem.Isten Szellemet osztogat.A lélek a szülőktöl jön, ezért van , pl. öröklött betegség, az meg nem Istentől való örökség.

Az van ugye, hogy ne együnk vért, mondja Isten Noén keresztűl, mert a vérben benne van az élet.És amikor megeszed a vért, megeszed az életét annak az állatnak (a tulajdonságait hordozod, de 7 évenként teljesen lecserélődik az emberi szervezet) Kifolyik a vér, kifolyik az élet. A lélek a vérben van.A génsebészetnél, ugye a gén a gázt jelenti, oxygén, hydrogén stb.Van olyan ismerős, aki a disznóvágásnál megeszi a sült vért, véreshurkát, azt úgy röhög, mintha röfögne. Van egy boxoló, aki minden meccs elött megiszik egy pohár bikának a vérét, mészárszékből.Persze mindig győz, mert bele megy a bikának az agresszívítása, dühe, ereje.Most nézem, van úszóbajnok is.És már meg is dőlt az előző élet, lélekvándorlás.

Jézus is mondja, hogy , apátoktól anyátoktól örökölt hiábavaló élet.Ha Isten adná, nem lenne hiábavaló.

Tehát, amikor fogan egy ember, akkor apából és anyából is lesz benne egy kicsi, ilyen olyan százalékban.

2011. dec. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

".A génsebészetnél, ugye a gén a gázt jelenti, oxygén, hydrogén stb."


Mi van??? O.o

2011. dec. 27. 19:21
 19/19 anonim ***** válasza:
Egy biológus barátom mondta, hogy a génsebészetnél, a vérben, vérgázban turkálnak.
2011. dec. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!