Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a videóról?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=vIZ-Bzy1vD0&feature=related


Tudom, hogy hosszú, de kérlek titeket, hogy csak és kizárólag akkor írjatok véleményt, ha megnéztétek.


2011. nov. 14. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Én erre csak ezt tudom válaszolni:

http://www.youtube.com/watch?v=jq5BlTxPXeI

(És a többi részét is mert ez egy több órás st több részes film)


Nyíljon fel a szemed. ^^

2011. nov. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az én szemem, már nyitva van jó ideje, de azért köszönöm. :) De látom nem nézted meg a videót, mert pont arról szól, hogy az egyház hogyan is válogatta össze a Bibliába az írásokat, és, hogy valójában teljesen másról szóltak az eredeti tanítások.
2011. nov. 14. 17:11
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt Kérdező!


Idéznék tőled:


"mert pont arról szól, hogy az egyház hogyan is válogatta össze a Bibliába az írásokat, és, hogy valójában teljesen másról szóltak az eredeti tanítások."


Ezen az oldalon már számtalanszor elmondtuk azt hogy ez az öesszesküvés elmélet amely terjeng, teljesen áltudományos. Légy szíves vedd a fáradságot és nézz utána a következő dolgoknak:


-Az Ó és Újszövetségi iratok kanonizációjának körülményeinek

-A középkori hatalmi, illetve előreformációs mozgalmak viszonyulához a Bibliához

-Az úgynevezett pszeudóepigráf iratok keletezési körülményeinek, és tartalmi mondanivalójénak.


Egyébként a dolog, már eleve ott bukik, hogy a középkori Egyház egyáltalán nem vette komolyan a Bibliát, sőt évszázadokon keresztül elzárta az emberek elől, és súlyos árat fizetett az, akinél csak néhány lapot megtaláltak a Szentírásból. A középkori Egyház tehát nem nyúlt a már kánonhoz csatolt könyvekhez, csak egyszerűen nem foglalkoztak vele, és a hagyományokból, illetve egyéb pogány elemekből öszetett hamis vallást nyújtottak az emberekhez


(A tridenti zsinat természetesen más tészta, de mint tudjuk, lényegében ott arról volt szó, hogy a reformációnak akartak válaszolni...)

2011. nov. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A Zeitgeist-ről meg inkább no comment...
2011. nov. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál! Kíváncsi vagyok, hogy ki mit gondol még erről.
2011. nov. 14. 17:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Szívesen ^^ És bocsánat az iróniáért, nem kifogás, de ma nem vagyok valami jó passzban >__<
2011. nov. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A Biblia szövege bámulatos módon sértetlen és azonos maradt az évszázadok, sőt évezredek folyamán, a sok történelmi viszontagság és a gyakori kézi másolás ellenére. Az 1947-ben felfedezett holt-tengeri kéziratok, és a múlt század második felétől fogva ismertté vált, ősi újszövetségi kéziratok egyértelmű bizonyságot szolgáltattak erről. A holt-tengeri kézirat-leletek azért különösen fontosak, mert az Ószövetség addig ismert legrégibb héber kézirata az i. sz. XI. századból való volt, a megtalált kéziratok pedig i. e. I–II. századiak voltak. Így megállapítható lett, hogy mintegy ezer év alatt változott-e a szöveg és mennyiben:


„Már régóta folyt a tudósok között a vita a maszorétikus szöveg (ez a mi Bibliánkban található szöveg) hitelességéről... Az Ésaiás-tekercs szövege (amit az egyik, Holt-tenger menti barlangban találtak) a maszorétikus szöveget annyira igazolta, hogy ez túlszárnyalta a legmerészebb reményeket is... A pontos összehasonlítás a maszorétikus szöveggel a barlangi tekercsnél csak öt szó mínuszt eredményezett, s mind egy helyről hiányzott: a 41. fejezetben, mégpedig a 11. vers két utolsó és a 12. vers három első szava. Ámde ugyanezen a helyen az írnok hagyott egy hézagot, s így feltehetően szándékában volt a hiányzó szavakat pótolni, s erről – hiszen a szent szövegek másolói is csak emberek – egyszerűen megfeledkezhetett.” (Heinrich Alexander Stoll: A holt-tengeri tekercsek rejtélye, Gondolat, 1967, 193–194. l.)


„Mert bizony mondom néktek, míg az ég és a föld elmúlik, a törvényből egy jóta vagy egyetlen pontocska el nem múlik...” (Máté 5,18)

2011. nov. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!