Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik vallast hiszitek a...

Melyik vallast hiszitek a legjobbnak, leghasznosabbnak?

Figyelt kérdés
2009. máj. 5. 20:51
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
70%

Valóban Jehova Tanúi tanítják a bibliai igazságot. Sok hazugság, tévtanítás kering a világban róla, Ők ezt, a legjobb tudásuk szerint leleplezték.

Persze még nem tudnak Ők sem mindent, de a rendelkezésre álló ismeretük a bibliáról elég alapos ahhoz, hogy a legtöbb vallási tévtant el lehessen vetni, és úgy közeledni Istenhez, ahogy Ő azt szeretné!


Nem igaz, hogy minden világnézet egyformán jó és építő, ezt talán nem kellene vitatni senkinek a jelen és a történelem fényében.


Lehet valami baj az ún. "kereszténységgel", ha egymást ennyiszer, ennyien gyilkolják? Vagy ez így jó? Biztos, ha ennyire szeretik mocskolni Jehova Tanúit, akik pedig nem pusztítják egymást és mást sem!

2009. júl. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

Valóban? Ki állította itt, hogy a Jehova a legjobb?

Nagyon ismerik a Bibliát. Annyira, hogy nem tudják, hogy olyan név, hogy Jehova nem létezik, és csak egy félreolvasás eredménye....

És nem a Jehováknál van az, hogy tilos a vérátömlesztés? Meg ilyenek? Ne haragudj, de minden egyéb vallásban az élet védelme felül ír minden parancsolatot.... A Biblia sehol sem írja, hogy meg kéne halni bárkinek, ha valamilyen módon megmenthető lenne.

Azért nem szeretem ezeket a szektákat, mert milyen jogon állítják, hogy a többi vallásban csak tévtanítások vannak? Mint előzőleg írtam, szerintem nincs értelme aqrról beszélni, hogy melyik a leghasznosabb... Legfeljebb arról, hogy az adott embernek melyik ad erőt a mindennapokban. Ez a vallás lényege... Az, hogy az embernek ÉLNI kell általa... Hát a Jehova tanúira még ez sem igaz...

2009. júl. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
69%
A kereszténység(, azon belül is a történelmi egyházaknak van igaz tanításuk, és talán még egy-két kisebb közösségnek. A legtöbb kis szekta pedig már rég eltévedt, és eltévesztette az egyetlen utat Istenhez, Krisztust).
2009. dec. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
84%
az a legfontosabb ami a szivben van,Isten majd senkitol sem fogja megkerdezni milyen vallasu volt.DE azt igen hogy mit tettel ertem ebben az eletben,en a fiamat adtam erted hogy meghalljon a kereszten,es te meg el sem hiszed ezt nem hogy viszonozni tudnad az en szeretetemet.gondolkodj el ezen.
2010. febr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
53%
Előző válaszolónak van igaza!
2010. febr. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!