Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A legtobb ember onmagat...

A legtobb ember onmagat tartja a legjobbnak ugy altalaban? Ti hogy alltok ezzel?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 7. 01:17
 1/10 anonim válasza:
Ez szerintem nem igaz és ezt egoizmusnak hívják.
2010. ápr. 7. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azert kerdezem, mert a fonokom beragott ma es azt mondta mindenki elott, hogy csak o tud mindent, o a legjobb es mar tobb embertol hallottam hasonlokat, szoval gondolom, hogy vannak, akik nagyon kulonlegesnek hiszik magukat masokhoz kepest.
2010. ápr. 7. 01:36
 3/10 anonim ***** válasza:
dehogys egoizmus, én pl szinte mindenben király vagyok, mégse vagyok egoista ...
2010. ápr. 7. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nagy általánosságban szerintem sem igaz. Viszont ismerek néhány embert, aki tényleg önmagát tartja a legjobb, legfrankóbb, legtökéletesebb embernek, és ezt reklámozza is.

Ennek a kisebbrendűségi komplexus lehet az eredendő oka, ennek a jegyében, és ezt megakadályozandó az évek során torzult az értékrendjük (önmagukat illetően). Nem mondanám egoizmusnak, azért az más. Ugyanakkor szeretnek másokat "alázni", degradálni: pl. elmesélsz valamit, mire ő: Ááá, az semmi(!), képzeld el ezt... stb. Vagy ha pld. ő tud valamit, a másik meg nem, mert épp abban a tárgykörben nincs otthon, na akkor aztán összedől a világ, te vagy a leghülyébb, ő meg a legokosabb, és szörnyű, hogy ezt nem tudja valaki (legyen szó mondjuk a vizilovak párzásáról, vagy hasonló nagyon fontos dologról :)

A főnököd nem sorolható egyikhez sem, csak szimplán hülye :D

Amikor az enyém kiadott egy feladatot néhány éve, nem értettem vele egyet, de csak kötötte ebet a karóhoz. Mondtam neki, hogy ezt akkor sem csinálom meg, mert hülyeség. Errő ő: dehogynem, megcsinálod. Én: De mégis miért?! Ő: mert én vagyok a főnököd. Na, itt elröögtem magam, mondom ha ez az utolsó és legracionálisabb érved, akkor megcsinálom :D

Én a magam részéről... hát, hogy is mondjam... régen egy kicsit nagyképű voltam, de most már tökéletes vagyok. :D

2010. ápr. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én egyetértek a kérdezővel abban, hogy sok ilyen ember van, sajnos egyre több. A fiataloknál a manapság divatos "individualizmus" okozza, az öregeknél meg az, hogy koruknál fogva sokan különbnek és felsőbbrendűnek érzik magukat. A főnökök, vezető beosztásban dolgozók közül sokan a pozíciójuk miatt tartják magukat különbnek. Megfigyeltem, hogy általában azok ilyenek, akik protekcióval vagy más tisztességtelen úton kerültek pozícióba. A férjem volt munkahelyén volt pl. egy titkárnő, aki lefeküdt a főnökével, és hopp, 2 éves szakmai gyakorlattal, egy elég színvonaltalan főiskolai diplomával egyből kinevezték csoportvezetőnek olyan emberek fölé, akik mindannyian százszor különbek voltak nála, és kb. 10-szer annyit letettek már az asztalra. Na, pl. ez az egyébként elég sötét és közönséges nőcske mindenkinél különbnek tartotta magát. Akik normálisan végigjárták a szamárlétrát és megdolgoztak a pozícióért, azok nem ilyenek, azok egyenrangú félnek tartják az alkalmazottaikat, és nem basáskodnak fölöttük. És őket általában tényleg tisztelik és elismerik az alkalmazottaik. Tény, hogy mindegyik esetben kisebbségi komplexusból fakad a dolog. Így akarják ezek az emberek kompenzálni, hogy tök átlagosak (fiatalok esetében), vagy hogy öregkorukra nem értek el semmit, és a korukon kívül nincs semmi, amivel tiszteletet válthatnának ki környezetükből (öregek esetében), vagy nem saját érdemeik, tudásuk miatt jutottak pozícióhoz, és ezt próbálják ellensúlyozni, eltussolni saját maguk felnagyításával (vezető beosztásúak esetében). Mindenesetre ha teheted, célszerű elkerülni az ilyen embereket. Persze nem mindig teheted, akkor szerintem az a legjobb megoldás, ha szemtől szembe kiröhögöd, bár az ilyen akkor sem veszi észre magát általában (hiszen nyilván nem a hatalmas nagy intelligenciája miatt lett ilyen), de te legalább jól érzed magad :).
2010. ápr. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én bizonyos dolgokban nagyon jónak tartom magam vagy a környezetemhez képest legjobbnak...de nem mindenben, vannak dolgok, amik miatt másokra irigykedek...pl kinézet,üzleti érzék,precizitás,szorgalom...ezeknek mind híján vagyok
2010. ápr. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt en is megfigyeltem, hogy azok ilyenek, akik valamilyen protekcioval ertek el az adott poziciot vagy egyszeruen szerencsejuk volt es nincs is meg a vegzettseguk. A fonokom par honapja felvett egy 18 eves, frissen erettsegizett fiut, akinek ugye mas vegzettsege nincs, de azt hiszi, hogy az erettsegijevel o mar isten es mindenkit ugraltatni akart. Nem az az elsodleges problema, hogy nem ert a munkajahoz es nincs iskolaja, hanem alapbol az a stilus. Erdekes modon, a fonok ot vedi mindenki elott es azt mondja, hogy magat latja benne fiatalkent...
2010. ápr. 7. 14:34
 8/10 anonim válasza:
ha egy vitára gondolsz, ott is mindkét fél azt hiszi, hogy neki van igaza. ha egy munka-helyzetet képzelsz el, ott is szinte mindegyik fél azt hiszi, hogy ő végzi a saját munkáját tökéletesen. az a nagy kunszt, hogy el tudjuk fogadni a másik álláspontját, megnézzük-megértsük, miben más ő, és esetleg meg lehet- e közelíteni más szemszögből a kérdést.
2010. ápr. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

azt viszont sosem értem, miért büszkék arra egyesek, hogy ellentmondanak a főnöküknek. ha hülyeséget kér, akkor is meg kell csinálni, mert ő a főnök, és lehet, hogy csak a te szemszögedből hülyeség amit kér, lehet ezer oka annak, amiért azt a feladatot adta neked, amely okokat esetlegesen te nem is értesz. általában ez a korlátolt emberek hozzáállása.


ja igen, és a női vezetők persze mindig lefeküdtek a főnökkel, mindig béna diplomájuk van és abszolút nem értenek ahhoz amit csinálnak :)) jajjj, főleg a fiatalok és csinosak ilyen elvetemültek!!

2010. ápr. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a főnököd valszeg kisebbrendűségi komplexusban szenved ami hatalommániával párosul.amugy az én volt fönököm is mondott ilyet,hogy ő a munkában tévedhetetlen.azért ezen a legtöbben elmosolyodtak(persze csak a háta mögött:))sok ilyen ember van más területeken is.kell,hozzá egy bizonyos mértékü intelligencia,hogy vki belássa,hogy nála is van jobb és nem ő a világ közepe.nekem is sok időbe telt!:)
2010. ápr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!