Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik vallast hiszitek a...

Melyik vallast hiszitek a legjobbnak, leghasznosabbnak?

Figyelt kérdés
2009. máj. 5. 20:51
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
60%
Evangéliumi karizmatikus kereszténység
2009. máj. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
64%
Az milyen?
2009. máj. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
65%
Jézus halálában, feltámadásában való hit és az, hogy az Ő vére által megváltattunk a halál kezéből. Emellett életmódban is megnyílvánuló Bibliai összes igéjében vetett hit.Jézus a fundamentum, azaz az alap. És mindezzel velejár, hogy Jézus kiárasztja a Szent Szellemet/Lelket, a vígasztalót a benne hívőkre/hazatértekre/megtértekre, amivel vezetést kap az ember életébe,segítséget Isten követésére, Krisztusi életmódra, és igazságban való járásra,hogy nemcsak a szellem támadjon fel az emberben, (ami halott szellem öröklődött Ádám és Éva bűne miatt), hanem, hogy amikor eljön Krisztus újra itélni, akkor testben is feltámadjunk.
2009. máj. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
61%
Írhatnék ide igéket, hogy mi támasztja ezt alá, ezt a hitet és hogy miért így,de ma már megkaptam, hogy idézgetni mindenki tud.Így aki érdeklődnik kezdje el olvasni az Új majd az Ó szövetséget, a sorrend nem véletlen.De rám is lehet írni, szívesen válaszolok,de előre szólok, háborúzni nem fogok.:)Én csak azt írom le amit már Isten általi ihletésből írtak le az apostolok, próféták, amik sosem saját maguk magyarázatai voltak.:)És ami az én életem alkotmánya:)
2009. máj. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim válasza:
35%
a minta imaban azt mondja hogy: "szenteltesek meg a te neved" ez aszt jelenti hogy Istenek van neve"Jehova" Tehat a Jehova-Tanui
2009. máj. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
67%

Én a buddhizmusban hiszek.Mióta megismerkedtem vele azóta sokkal szebbnek látom a világot könnyebben elfogadok történéseket az életemben,egyszóval boldogabb ember lettem.

Persze mások más vallásban találják meg a lelki nyugalmukat,és ez így van rendjén.

2009. máj. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
59%

Rengeteg vallás van a földön, de az összes közül csak egy IGAZ vallás van. Egy IGAZ amit Isten elfogad.


És hogy melyik az? Ha tiszta szívből keresitek, akkor megtaláljátok!

2009. máj. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
30%
A sátánizmust. Figyelem, NEM az ördögimádatot! Az emberek nem tudják mi az a sátánizmus és keverik az ördögimádattal, ezért gyűlölik, és ezért leszek most lepontozva, de nem zavar. Én elég mélyen beleástam magam a témában, éppen tegnap írtam róla egy cikket is.
2009. máj. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
85%

18:41


Talán sokan azért 'keverik' az ördögimádattal mert benne van a "sátán" szó. És jól is gondolják. Mert tényleg nem Istenhez imádkoznak a sátánisták és egyáltalán nem imádják Őt. Persze a sátánizmust is (mint mindent) fel lehet tünteni jó színben (hisz ez sátán célja) azért, hogy minél többen csatlakozzanak hozzá, és hogy majd vele együtt pusztuljanak sokan mások.


Olvasd el az egész Bibliát legaláb egyszer (és értsd is meg), és ha továbbra is inkább sátánt szerenéd szolgálni semmint Istent, akkor sajnállak...

2009. máj. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
84%
Általában a vallás hasznos, ha az embernek erőt tud adni. Mindenki más-más vallásban találja meg azt, amit keres. Nincs értelme arról beszélni, hogy melyik vallás hasznosabb. Úgy gondolom, ha egy vallás segít egy embernek legyőzni a problémáit, esetleg abban, hogy küzdjön a legrosszabb helyzetekben is, és ne adja fel, akkor az a vallás hasznos. Függetlenül attól, hogy hogy hívják az adott vallást.
2009. júl. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!